Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (32)


Recommended Posts

L-am alaptat exclusiv pana aproape de 6 luni, iar acum avem 3 mese de solide cu san completare (care nu il prea mai vrea dupa mese). Dimineata fructe ( mere, pere, pepene galben, piersici, prune), la pranz legume( morcov & co, cartof dulce, dovlecel, praz, ardei gras si speram in cateva zile si fasole verde) + carnita sau ou, iar seara iaurt bio cu cereala si branzica calcica. Duminica trecuta i-am dat si peste la cuptor. Mananca orice cu placere, dar in cantitati relativ mici...in jur de 100 g.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ca si achizitii...e destul de lenes...abia de o saptamana merge de-a busilea....adica de la 8 luni si o saptamana, nu se ridica fara ajutor, dar are intentia. Zice ma-ma, ba-ba, da-da, gaga &co. Ieri a lovit 2 jucarii intre ele ceea ce pe babycenter e achizitie. A ....si din seria cra-cra...de pe la 7 luni face cu mana la revedere, dar numai cui vrea el. Si am uitat sa ne prezentam...eu sunt Adriana, iar pe bebe il cheama Mihail, dar ii zicem Misha.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum vin si cu o intrebare : fetele care au nascut la Medlife (Roxy, Aruba daca nu ma insel) la voi a aparut floricica de la BCG?...daca nu ce intentionati sa faceti ptr ca la el nu se vede nimic, iar pediatra zice ca discutam dupa un an daca il refacem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alta intrebare....a iesit la vreo piersicuta hemoglobina mica? La 8 luni i-a luat sange din degetel si i-a iesit hemoglobina 9,38 ( f mica). Are tratament cu fier 15 picaturi pe zi. La controlul de 9 luni o sa-i ia din vena sange....deja imi vine sa plang numai cand ma gandesc :-(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei....am uitat sa va spun ca va apreciez pe fiecare in parte si am fost cu sufletul la gura la fiecare nastere, raceala..achizitie...v-am citit si am si raspuns in gand la fiecare. Ai mei au zis ca-s nebuna cand in spital la o ora dupa operatie va citeam :-). Acum ma bag la citit ca mai am cateva pagini din capitolul trecut. Va pup si sper sa ne primiti si pe noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara! noi suntem comci-comca... in plina perioada de achizitii si salt... din weekend am inceput cu 2 lingurite de iaurt. peste cateva zile voi introduce banana. bine ai venit ADRIANA! ------------------------------------- M si R ------------------------------------- http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit si noi, pana la urma a iesit o raza de soare si am profitat de ea(imi era mila de Lolita-catelusa noastra) Fleur,multumim pentru informatii,eu i-am dat din toate (relele) din borcanel bio de la hipp.Nu stiu cum am sa fac cand va veni vremea lor..spanacul cat de curand,probabil ca am sa cumpar doar pt mine nebio.. Ana,Lore,Gabi,catelusa mea are 4 ani,imi era tare dor de ea asadar l-am rugat pe tatal lui Mattia sa mi-o aduca.cu ea ma descurc,e un caine taare cuminte si bine educat..Mattia inca nu are o parere,nu stiu daca o place sau nu,nu prea intra in contact(Lolita n-are voie in zona lui Mattia si invers[:D]) tamysbine ai revenit! Adriana,bine ai venit! Ma bucur ca ai salivat la intalneala noastra..in felul asta poate-si mai fac curaj si altele..[:D] De azi Mattia a inceput sa stea in picioare nesprijinit,se antreneaza sa-si tina echilibrul,sa vedem pentru la noapte ce-mi mai pregateste..[alcool] mami de Mattia(27.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor eu sunt in depresie maxima azi. Am fost la Dr Robanescu si zice ca trebuie sa continuam cu terapia Voijta ca desi a recuperat mult, tot mai avem In plus cica trebuie sa ii pun la Piciorul stang niste ORTEZE (un fel de proteze care ii tin piciorul fix intr-o pozitie ...) ma rog. Imi vine sa innebunesc cand ma gandesc la saracutza de ea.... Si colac peste pupaza, am mai aflat si niste kk-uri de pe la serviciu..... Ada, merci mult de nr. Nu am apucat sa iti raspund azi... Adriana, bine ai venit! Ana mea a avut hemoglobina mica, Tot 9. eu i-am dat 10 pic de fier pe zi timp de 2 luni. Inca nu am impuns-o sa vad cum e cu fierul ca am zis ca o mai las un pic sa respire, dar poti sa iti dai seama daca e ok dupa culoarea pielii din obraji. Trebuie sa fie rozalie. Adica sa nu mai fie palida. Pup fetelor. Sper sa imi revin pana maine. Ana mea e fiica de cioban. Mananca cu mare pofta si cantitate mare, iaurt de capra cu cereale in fiecare seara. E innebunita... Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...