Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (19)


Recommended Posts

Buna seara fetelor[flo]

 

Noi tot v-am citit, dar n-am mai apucat sa scriu, ca am avut ambele mandre acasa. Cea mare a facut 4 zile febra 40, dar am scapat de antibiotic, cu antitermice, naturiste si homeopate.

 

Andreea,ai facut retete de pe site-urile alea si ai slabit asa mult? Eu de vreo 2 luni mai mult fac foame si am slabit max 2 kg.

 

Mirabela, multumesc pt creme si dr, n-am mai apucat sa-ti scriu.

 

Am inceput si noi diversificarea de vreo saptamana sau doua, nici nu mai stiu, ca daca am avut-o pe cea mare bolnava,nu am mai stiut in ce zi suntem.

 

Am mai inceput si scoala de soferi, dar n-am ajuns decat la o ora de teorie, iar miercuri cred ca e iesirea din scoala. Asa e cand nu faci la tinerete.

 

Va pup pe toate si va doresc multa sanatate.

 

Mami de Maria-Parascheva (29.09.2009) si Ilinca-Teodora(28.09.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ca sa revin, si Ilinca are, cica, dermatita atopica inghinal. De la un scaun mai acid, zic eu. Acum suntem la a treia crema, dar cred ca voi incerca si eu taratea de grau, desi la mine fetele fac baie impreuna in cada cea mare.

 

Oli, slava Domnului ca ai auzit-o, ca se putea intampla o nenorocire.

 

Oana, sanatate multa va dorim.

 

Kytana, am citit si eu intr-o zi blogul tau, f dragut scrii. Mult succes cu casa, sa gasiti ceva ieftin si bun, cum zice reclama.

 

Carmen, te inteleg cu vantul, si la noi a fost tare aiurea aseara. Azi pe la amiaza era chiar cald. Mai vedem maine cum va fi.

 

Transmitem si noi urari sarbatoritilor si multumim celor care ne-au felicitat pe 28. Va las pentru maine dimineata o felie de tort si o cana cu cafea.

 

Va pup pe toate si sper sa scriu mai des, ca daca am de invatat sigur gasesc altceva mai bun de facut[:D].

 

 

 

Mami de Maria-Parascheva (29.09.2009) si Ilinca-Teodora(28.09.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Va las cafeluta si ceai!

 

La multi ani, Stellutz! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta frumoasa!

 

Paste fericit celor ce sarbatoresc astazi!

 

Ana, vai de capul tau cu febra 40! Bine ca a trecut si e bine pitica! Succes cu scoala de soferi.

Si eu ma gandeam atunci: ei, cum sa o las sa doarma singura in camera? Daca nu auzeam pe monitor? Ca a fost doar un singur zgomot, doar un jet, dar muuult. Ca idee, nu prea cred ca s-ar fi intamplat nimic, ca ea doarme pe burta. Adica si atunci a vomitat si se ridicase deja in 4 labe, dar acum nici atat nu-mi vine sa o las singura in camera.

 

Mandra mea s-a dat pe ora de vara. S-a culcat la 12. A supt 3.10-3.35 si la 7.30 (8.30 ora noua) era in 4 labute. A supt, dar n-a mai adormit.

 

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragelor!

Imi pare asa rau cand vad ca piticii fac febra....spaer sa se insanatoseasca toti cat mai repede[pup]

L-am scos Mihnea ieri afara dupa o saptamana de stat in casa[pk] era asa ferict[:)]

Noi de maine avem gazele oprite 2 sau 3 zile si trebuie sa gatesc astazi mai mult[q]

Fetelor locuiti vreuna in zona in zona Titan si va plimbati piticii prin IOR? Ma plictisesc ff rau cand ies afara...dati de veste[:D]

 

lalu85 mami fericita de Petru Mihnea 28.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neaaatza, fetelor![flo]

 

Gata, revin in forta cu cititul si scrisul, ca zilele astea am fost cu pregatiri, ca au venit prietenii de la bucuresti si am petrecut ieri. Deeeci... va servesc cu pui shanghai cu susan, ciupercute umplute scaldate in ceapa verde si garnisite cu cascaval, placinta de dovleac, tarta cu visine si desigur, tort cu cioco [pofta]

 

Ieri Matei s-a purtat f bine, a zambit la toata lumea, era in centrul atentiei, a primit si el cadouri :)) A dormit doar 30 de min intre ora 1 si 8 seara, dar n-a dat semne de oboseala, era curios sa vada atata lume si sa socializeze. Totusi, n-am ratat baita de la 7, s-apoi la 8 a cazut lat. A fost asa super sa palavragesc cu prietenele, ne-am facut unghiile, am barfit, sotul a stat si el cu baietii, hehe, ca-n tinerete. [:D]

 

Am de citit mult din urma, asa ca revin, sper ca boboceii pufosi sunt bine. Va [pup]

 

Mami fericita de brotacel Matei (14.09.2012)

 

Intimitate de cuplu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit celor ce sarbatoresc azi Invierea Domnului!

 

oli fain tare ca stai tot timpul cu maya..io-l mai pun in patut, in carucior, mai nou pe scaunelul de masa (avem si noi 2 zile de cand papam ca oamenii)..daca-l vad ca are chef de joaca il las, cand nu, il iau in brate sau cu mine pe canapea..

fain program are maya, de vara [:D]

david a adormit iar aseara pe la 19,30 si s-a trezit la papa abia la 2 si la 7...

stellutz la multi ani si aici! multumim de cinste [pofta]

o duminica frumoasa!

 

*************************

Mami de David Gabriel 18.09.2012

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

 

Pe unde umblati?

Noi ne pregatim sa mergem afara ca este superb!

 

Pitica mea a fost iar constipata 2 zile si mi s-a confirmat banuiala ce o aveam: cum nu-i mai dau lp seara, de a doua zi se constipa. Ironia sortii: am ajuns sa-i dau lp ca sa faca kk, nu de foame. Ieri a facut cativa rahatei mai grosi ca degetul meu cat sotul era plecat dupa supozitoare. Eu ii tineam genunchii la burta si plangeam langa ea si ea saraca facea kk si urla. E a treia oara cand se constipa. Aseara a baut 80 ml lp si azi a facut de 2 ori deja. Apa nu bea decat linge putin, la san e la fiecare 1-2 ore...

Mi-au mai zis 3 mamici ca Topfer ajuta bebeii cu kk. Asta apropo de mitul ca lp constipa.

Asa ca, decat sa o mai vad chinuindu-se asa, ii dau lp seara in continuare, cu toate ca in ultimul timp se satura cu sanul. Oricum, 130 cat bea ea, nu mai bea acum. Cam 70-80 bea.

 

Mergem sa ne imbracam!

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor[flo]

 

Unde ati disparut? A venit primavara si sunteti toate la aer, nu-i asa?

 

Eu va las o cafea sau un pahar cu apa pentru cand va intoarceti.

 

Vroiam sa va povestesc cum merge la noi diversificarea: e lupta pentru putere. Nu vrea sa o hranesc eu, mereu incearca sa-mi ia lingurita din mana sau sa-si bage manutele in castron, asa ca facem blw combinat cu piureuri. Eu ii mai dau cate un pic cu lingurita, ea se hraneste singura sau se distreaza cu bucatele de legume sau fructe. Trebuie sa ma mai documentez sa vad cand sa-i introduc ou, carne si branzica, ca m-am plictisit numai cu legume. Partea cea mai buna a diversificarii este ca, in cazul nostru, a inceput sa ia mult mai bine in greutate. In orice caz, tot slaba e, are 6.800 la 6 luni si ateva zile[bang]

 

Va pup si va doresc spor la plimbari. Andreea, astept raspuns cu retele, ca vreau si eu sa le fac daca zici ca sunt bune. [pup]

 

Mami de Maria-Parascheva (29.09.2009) si Ilinca-Teodora(28.09.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

off oli saracuta maya!...tu stii ca david a fost constipat mai mereu, dar n-a plans niciodata cand facea kk...imi inchipui ce s-o fi chinuit [pup]...eu daca-i dau lp suficient face, cum are o masa de solide mai abundenta, gata, se constipa...ii dau alternativ, nu zilnic, suc de porto, ceai, suc de alte fructe, banana si mai nou face de cateva ori pe zi...daca-l vad ca-i tare, cresc cantitatea de lp...

la cluj e urat afara, sta sa ploua..

anaomaria carnita de la 6 luni (pui si vita), pe la 7 luni poti sa-i dai si branzica si ou (galbenus)..

david e cumintel, a papat la 20,50 la 3 si la 7...la 10 i-am dat mar cu banana, apoi laptic si a dormit...supita fierbe, e aproape gata si pranzul...

va pupam

 

*************************

Mami de David Gabriel 18.09.2012

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am citit si eu pagina actuala, sa mai stiu ce faceti :) Scuze de absenta! De regula, in ultima vreme cand ma mobilizez sa intru, vreau sa va impartasesc ceva, ca si acum: In perioada 17-26 mai o echipa de medici americani va veni la SCJU Nr1 Craiova pentru a asigura o serie operatii pentru copii cu malformatii faciale. Medicina de pe Sectia de Chirurgie Pediatrica strang cazuri pentru a ajunge la numarul de 100 de pacienti. Daca cunoasteti pe cineva care are nevoie de o astfel de operatie contactati-l pe dr Andrei Zavate tel: 0742486732, e mail: azavate@gmail.comFoarte folositor ar fi sa trimiteti poze care sa surprinda malformatiape adresa de e-mail a dl doctor, urmand ca persoana in cauza sa fiecontactata ulterior.Nu conteaza localitatea de domiciliu a copilului.Mai jos aveti linkuri catre articole din presa:http://www.gds.ro/Subiectul%20Zilei/2013-03-19/Americanii+vin+sa+opereze+la+Craiovahttp://www.gds.ro/Actualitate/2013-03-26/Solicitari+multe+pentru+plasticienii+americaniVa rog frumos sa raspanditi aceasta informatie pentru ca numarul decopii care beneficiaza de aceste servicii sa fie cat mai mare.Va multumesc,Alina Mihaela Busan 0728307954 Vicepresedinte cu Probleme Interne SSMC

 

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

 

si de Simona-Ioana, nascuta pe 18.10.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...