Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

fibroamele si conceperea unui copil


Recommended Posts

buna seara, m am gandit sa adun cateva informatii si de aici avand in vedere ca trebuie sa iau o decizie importanta. In urma unui control mi s au depistat fibroame uterine cel mai mic de 2 cm si cel mai mare de 4 cm, sunt doar doua optiuni: eliminarea lor prin miomectomie sau ultrasunete sau sa nu fac nimic si cand ajung la dimensiuni mai mari sau hemoragie sa intervin atunci. Problema este ca am in vedere conceperea unui copil si prin urmare nu pot sa astept pana situatia se agraveaza si sa suport o histerectomie.Intrebarea mea este: in urma eliminarii fibroamelor exista persoane care au reusit sa ramana insarcinate si dupa cat timp? Precizez ca nu locuiesc in romania. sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Vad ca subiectul e mai vechi, nu stiu daca mai ai nevoie de raspunsuri. Si eu am avut tot 2 fibroame de dimensiuni asemanatoare. Mie medicii mi-au spus sa incerc sa raman gravida cu ele, ceea ce s-a si intamplat. Depinde unde sunt pozitionate ale tale; in cazul meu, desi au crescut in timpul sarcinii, n-au afectat-o in vreun fel.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...