Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E inca devreme pentru taberele scolare (cele de vara). Deocamdata sunt afisate cele tematice: cantomanente, aventura, limbi straine. Un copil se simte bine daca este intr-un grup de prieteni, nu singur. Daca vrei aventura poti incerca la cei de la Himalaya. Cred ca si de limbi straine gasesti. In afara de scoala, copilul mai merge la alte activitati? Copiii mei fac si sport, si engleza. La toatea activitatile astea au tabere/cantonamente. Bani sa am sa ii trimit in toate. Ce varsta are puiul tau? Anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.taberecusuflet.ro/indexChildren.html Ti-i recomand cu incredere. Imi sunt prieteni. Eu mi-am trimis copiii in tabara de ski anul trecut, cand aveau 4 si respectiv, 5 ani. Roli mami de Andrei [bonjovi](16 ianuarie 2008) si Marc [cavaler](9 iunie 2006) Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am inscris copilul acum in vacanta de primavara la o tabara de sport. Sper sa fie o experienta frumoasa si sa vreau sa o repet. Daca ati avut de-a face cu tabaradetenis spuneti impresii si aici. Sunt curioasa daca totul e asa frumos cum se prezinta ei. http://www.tabaradetenis.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Adina, noi mergem in fiecare an (ultimii 5 ani) cu cei dela Tumba, au tabere de calarie, corturi, biciclete si super tabere de ski si foarte improtanat grija de copii si tone de suflet. In vacanta aceasta de primavara mergem dinnou la caluti ca prea a fost frumos anul trecut. Detalii www.tumba.ro Flavia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut in vara l-am inscris pe fi-miu la o tabara de cercetasi, cu radutravel, oferta era tentanta, activitati variate, cazare super. O zi inainte de plecare mi-a facut febra, diagnostic pneumonie. Asa ca nu pot da impresii, din pacate. Am pierdut si avansul de 300 RON, pe langa faptul ca era a doua tentativa de tabara "esuata", tot din motive de sanatate. Ingrid si Cristi 10 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cu copiii anul trecut la Ighiu ( tabara Happy faces- travel and fun am ales in final) f. frumos gasesti pe net detalii... acum l-am chemat de domnul de la aventura in natura sa ne faca o prezentare...m-am orientat spre o tabara de aventura...cu tiroliana, activitati, animatori...dar sunt copii mai marisori 14-15 ani Si anul trecut cam tot asa a fost dar activitatile in mare parte se desfasurau in complexul respectiv... extra au fost excursiile,drumetiile,vizitele. Nu nu este tarziu..de fapt acum se arvunesc perioadele cele mai bune...eu vreau sf. de iunie si inceputul lui iulie...anul trecut m-am trezit tarziu..era totul luat...asa ca am apucat cu gratie o perioada de mijloc de august...destul de cald... Dany [mamica][copil]Stefan-Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai putea, eventual impreuna si cu alti parinti, sugera profesorilor de la scoala sa faca o tabara, intr-o zona frumoasa si cu activitati variate. Mare parte din frumusetea taberelor e si aceea de a merge cu prietenii/colegii cu care poti apoi depana amintiri. In plus, e si avantajul profesionalismului, ca una e sa trimiti copilul cu un profesor care sa-i mai si arate cate ceva, si alta e sa-l trimiti pur si simplu la o pensiune sau loc de joaca, unde sa aiba grija de el/ea vreun administrator.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...