Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Ma blocasem ca brinzeturile de capra au multe glucide .Asta cred ca e explcatia,asa ca daca le vezi evita-le.

dimineata- -cascaval de vaca cu castravete si o felie de rosie

g-un mar

prinz ciuperci si fasole verde

seara friptura de porc cu fasole galbena

E o zi superba afara ! Cred ca Anna e spaima inghetatelor pe caldura aia.

O zi buna!

 

 

 

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, branzeturile in general nu-s bune, ma constipa in primul rand, insa nu le pot elimina decat pe perioade scurte, imi plac, nu trebuie gatite si merg de minune cu legume, cand am[:D].

 

Ieri am incercat sa repet smecheria cu iaurtul dar nu am reusit, mi-a fost foame toata seara si am mai rontait diverse, asa ca-s back la 66.5 kg.

 

azi am

 

MD musli cu lapte

G mar (doar ce l-am rontait)

P salata de ton

C broccoli cu peste afumat, daca nu gasesc alta combinatie prin frigider

 

Inspirata de discutia de la Monti am inceput sa citesc Studiul China, foarte interesante informatiile. Culmea e ca de cand cu dieta organismul meu "cere" mult mai putina carne, care anterior era prezenta la toate cele 3 mese/zi. Problema mai mare am cu lactatele, mare de tot, imi plac sub toate formele.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LYADA
MD musli cu lapteG mar (doar ce l-am rontait)P salata de tonC broccoli cu peste afumat, daca nu gasesc alta combinatie prin frigiderInspirata de discutia de la Monti am inceput sa citesc Studiul China, foarte interesante informatiile. Culmea e ca de cand cu dieta organismul meu "cere" mult mai putina carne, care anterior era prezenta la toate cele 3 mese/zi. Problema mai mare am cu lactatele, mare de tot, imi plac sub toate formele.Bianca
align="right" id="quote2">Daca ai fisier ,trimite-mi-l si mie ,te rog.Daca scazi laptele cu cereale esti foarte monti.[:D] Tu mai ai de dat 3.5 kg,de asta merg greu. Dupa mine ,esti super asa.[pup]dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici cartea: http://www.remediu.net/documents/T%20Colin%20Campbell%20Studiul%20China.pdf, imi place mult cum explica, sa vad ce voi reusi sa aplic.

 

Am zile cand intru in magazin si staaau in fata rafturilor ca nu stiu ce sa cumpar sa fie ok.

 

eu vreau sa ajung la 65 si acolo sa ma stabilizez, nu am mai avut greutatea asta din 2005 si nu sunt mari sanse sa merg si mai mult sub ea. Poate doar cu sport dar asta e alta discutie[:I]

 

Fiind f inalta, plus ca port si tocuri par slaba, dar tehnic vorbind nu sunt[:D]

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, nu stiu de ce nu merge linkul. Da google cu titlul si iti apare PDFul de pe siteul remediu.net in primele 5 rezultate.

 

Culmea e ca azi am vazut.o pe raft in MegaImage, e un semn ca trebuie sa o citesc pana la capat, deocamdata am aflat ce e nociv, proteinele animale, sunt curioasa ce recomanda sa mancam, spune ca si el, fiu de fermier crescut cu lapte, oua si carne si.a schimbat alimentatia dupa studiul asta.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

 

Primul mesaj test pe noua platforma - care nu imi place deloc la prima impresie, sa vad cum ma adaptez pe parcurs.

 

Mi.am inceput ziua cu un amestec de mar, portocala, morcov, castravete la blender, o cana. F bun dar la nici 2 ore ma rodea stomacul puternic de foame. Am mancat un covrig cu branza cu smantana si o rosie.

 

Sunt pe drumuri azi asa ca nu stiu ce urmeaza in meniu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Veste mare , am dat jos 1 kg,mult asteptat,fara sa iau in calcul 0.5 ,care erau o masa copioasa la restaurant.Am iar 60kg.[:D]

M-am premiat ,sa-mi mai luminez existenta:

http://www.next.co.uk/x51116s3#788371x51

http://www.next.co.uk/g3838s2#764704g38

http://www.promiss.nl/dubbeltop-streep-blauw/nl/product/14790/

Am in vedere niste blugi,dar deocamdata mai stau. Rochiile vor merge si daca slabesc ,dar pt blugi traiesc cu speranta sa iau slim.[:D] Acum am picioare rotunjoare si slim ar arata ca niste cremvursti strangulati.

Meniul zilei:

MD- apa care cica hidrateaza organelle si face minuni bauta la temp camerei si apoi asteptat 30 min ( eu am baut cafeaua ,ca n-am mai avut rabdare),MAR ,PORTOCALA

-peste vreo ora sau cind se scoala restul casei ,ou cu rosii, castraveti,ridichi( lor le fac niste clatite)

-prinz -carnita cu broccoli

g-fructe

-cina cascaval cu rosii, castraveti,ridichi

M-am molipisit de la Caress si cred ca o sa fac niste briose dulci sau sarate ,dar conforme monti ,pt faza 1 ,termen de executie nespecificat.[:D]

Cred ca trebuie sa soseasca Anna cu un suflu fresh!

Ce faci,Lyada? Cum merge treaba?

Ai terminat cartea ? Ce impact a avut?Deocamdata vreau sa termin cu cartile monti si incerc sa o citesc pe asta ulterior ,doar daca a avut impact distrugator asupra ta. Adica daca are argumente devastatoare ,ca stim toti ca nu-s buni puii si pestele de crescatorie. Dar ce facem cu legumele din Turcia?

Cred ca ce maninca Anna in Egipt e mult mai light ,ca din ce-am vazut traversind tara asta, nu-I banui ca aplica tehnologii inalte. Probabil acolo poti gasi multe bio. La noi in piata romii vind ce e prin supermarket. RAr gasesti vreo baba cu niste verdeturi.Ieri am luat cu emotie niste oua si trei pe care le-am utilizat, pareau fresh. Mi-e teama sa nu le aiba amintire de la 1907.

O zi buna![pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

 

Ieri am testat noua platforma, ai aruncat un ochi pe acolo? M.am asigurat ca imi merge noua parola si pot scrie mesaje, sa nu fie surpriza prea mare cand revin, marti am zburat, revin pe 30.

 

Asa, impactul cartii va fi sigur mare la nivel rational, déjà povestesc tuturor despre asta, ieri chiar am vrut sa incep ziua altfel, cu un amestec de fructe si legume la blender. Asta mi.a iesit, dar ce a urmat apoi din cauza de foame acuta si umblat prin oras nu a mai fost asa ok.

 

Am mancat portii mici dar f f amestecate, exact ce stiu ca nu trebuie sa fac, scrie si in noua carte[:D], dar e una din placerile mele maxime.

 

Am 200 g in plus, primul lucru am sarit pe cantar, ma asteptam la mai mult, inca simt in stomac mamaliga cu branza si iaurt de la cina.

 

M.am trezit mai ca lumea azi, pe la 8.30, am mai stat in pat, abia imi termin nessul. Sa stii ca si eu am insomnii de vreo 2 luni, plus ca ma trezesc enervant de devreme, 6.30-7, ceea ce nu mi se intample alta data.

 

Ce bine de tine ca poti lua asa ieftin haine frumoase, eu ieri am facut un efort sa ajung la Scissors Day, organizat de rev the One, o porcarie, marfa putina,marimi pentru cele de 45-50 kile, creatii pentru excentrice, ma dusesem special pentru pantofi Musette, aveau vreo 5 modele, in special de balerini sport.

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pleci? Distractie maxima! Unde?

La Musette aveau reduceri?Banui ca nu!Imi place calitatea lor,dar as prefer sa le iau reduse,ca uneori nu apuc sa-i incalt sa se amortizeze investitia.[:D]

Daca te pasioneaza, iti pot lua rochii sau ce mai au si ti le trimit. Studiaza marimile,ca la asta trebuie sa fii sigura si-mi spui.

Rochia next ,animal print e pe toate culorile de pe site.

Eu ma entuziasmez maxim cind citesc ceva,dar in timp imi trece.

|De ce bei ness?Ideea e sa excluzi prelucrari exaggerate,plus ca nimic nu se compara cu aroma cafelei adevarate.

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...