Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Bine ai venit Iarina si spor la slabit! Forta in suflet sa poti merge inainte[pup]

 

 

Si eu am mancat 2 felii chec cacao facut de mama aseara, asa ca azi am revenit la 67, asta e se pare punctul meu de echilibru momentan. Chec dupa niste branza cu rosii si castraveti, ca sa fiu mai explicita.

 

Si Anna, ai dreptate, am observat ca arat la 67 mai grasa decat acum 6 ani cand cresteam lent dar sigur spre 69. S.au asezat altfel kg, acum am f mult pe coapse si din lipsa de miscare burta e moale si usor umflata. Not good.

 

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc fetelor [pup]

 

Cat e sanatos sa slabim pe saptamana? Am citit ca in jur de 0,5 kg, voi cam cat reusiti?

 

Eu de o luna ma lupt ca un kil care se da dus si revine miraculos daca nu sunt atenta.

Nu tin dieta ca nu am tinut si nu ma pricep, reusesc doar sa ma ingras.

 

Eu trebuie sa-mi reduc portiile de papa si sa nu mai pap dulce (asta nu prea imi iese totdeauna), dar ma gandesc ca poate cu voi aici pe forum poate reusesc sa ma abtin mai bine. Si fara rontanele bineinteles.

 

Mi-am luat un ministepper la care mai fac din cand in cand, de vreo 2 saptamani nu am mai facut nimic, a fost asa aglomerat la munca, asa ca atunci cand ajungeam acasa picam in nas de oboseala. Aaa si mai faceam aqua gym, 2 zile pe saptamana... am doar o luna de cand merg deci nu prea se vad inca rezultatele. Chestia e ca m-am intors de vreo 2 saptamani la munca din concediul medical si am cam tras chiulul ca nu am reusit sa ajung la vreme. E nasol ca is 2 ore mari si late de incepere 9 dimineata si 6 dupa amiaza. Eu la 6 abia ajungeam acasa de la serviciu. Gata [pup] ca am scris o gramada si nu vreau sa va plictisesc.

 


mamica de fetita Eva in cer 38 s

MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto

We don't see things as they are, we see them as we are.id="Arial">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita ca nu ne plictisim.Asa din vorba in vorba aflam lucruri utile. Ne mai pune Dulcetica niste linkuri la rochite de 50 lei buc, mai vorbim de permise, mai de interzise si tot asa. Kg se duc mai greu, tot 0.5 pe saptamana e si ritmul meu, insa ma blochez perioade lungi pe o greutate, oscilez +- 500 pe acolo. Acum sunt intre 66.5-67 functie de cum mananc, in general aleg mancaruri mai fara grasimi, salate multe, portii mici, nu am o dieta anume caci nu suport sa adaug si alte restrictii intr-un proces care se bazeaza mult pe vointa si rezistenta in timp pt mentinere.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

 

asa, sa va zic ce am halit ieri

pe la 11.30 o salata cu rosii, ardei, castraveti si branzica 12% + 1.5 felii paine

 

pe la 15, am mancat putin parmezan si pecorino + curry de peste(Salau) su ciuperci cu orez

pe la 18 - jumatete mar, si ziceam ca ma opresc aici

dar domnului ii mai era foame asa ca am mai mancat 1.5 felii paine cu parmezan, pecorino si rosie pe la 20 cred si cam atat

 

totusi, not so bad dimineata, 59.1, asta inseamna ca practic am luat max 1kg intr-o sapt, in care am bagat in mine, si mancarea ca mancare ca aia era carne, gratar, ok; dar sigur am mancat mai multe prajituri decat am mancat tot anul asta in 4 luni

 

treb sa ma apuc si eu mai serios de treaba, ma gandesc chiar sa merg la o sala, dar iar sunt f ocupata la munca, sa vad cum fac, poate fac macar acasa ceva

 

iarina, bine-ai venit

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

interba cineva acum ceva timp de proceduri din astea cosmetice (cacitatie, preso, impachetari, vacuum), a aparut o oferta la Ladies Lounge, foarte buna, ii recomand, am facut la ei anul trecut prin august

mi-as mai lua si eu una (15 proceduri cu 199 RON sau 30 proceduri cu 299), dar sunt cam ocupata, ma mai gandesc un pic

 

http://www.groupon.ro/deals/bucuresti/Ladies-Lounge/20342868

 

am inteles ca cei de la GO SKIN ar mai fi profi, ar treb sa dau o fuga pe la ei

http://www.goskin.ro/oferte-speciale-goskin

 

aporpo, am auzit de ceva injectii care distrug celulele grase si cica nu s-ar mai reface, stiti ceva de asa ceva? nu stiu daca m-as baga, ca parca as mai incerca un bebe si e bine sa ai ceve grasime pe burta ca sa se poata intinde; eu am fost norocoasa la prima sarcina, n-am facut nici o vergtura desi am avut un burtoi cu gemeni, dar am facut masaj toata sarcina iar fetitile au fost foarte mici

 

mda, treb sa ma gandesc la ofertele astea 2, sa-mi fac si eu un cadou ca vine ziua mea miercuri :)

 

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ofertele par excelente ,din pacate eu sint la 250km. Totusi ,daca e o zi atit de importanta miercuri,poate vin,dar sa n-aud de torturi ,Moet si alte din astea ,ca ma razgindesc.[:D]

Pecorino nu stiam ce e ,asa ca I-am dat o cautare si pare fix pe gustul meu.

Inca o data:asta e subiect de slabire .[:D][pup]

 

dulcetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am papat somon la gratar cu fasole verde si putin usturoi cu smantana slaba.

Si dc o sa-mi fie foame mai pe seara cred ca o sa pap cereale cu lapte, o portie mica.

 


mamica de fetita Eva in cer 38 s

MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto

We don't see things as they are, we see them as we are.id="Arial">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna_a si cred ca exista si radiofrecventa tripolara pentru remodelare corporala, dar costa de rupe. Spre exemplu la centrul unde vroiam sa merg costa pentru abdomen 70 Euro sedinta. Mie mi se pare mult asa ca am renuntat sa mai fac. Vroiam sa fac si electrostimulare, dar pana la urma si la coada am renuntat si la asta si am inceput aqua gym. Insa la un masaj nu as renunta. Inca sunt in faza de cautari. De la masaj de relaxare pana la cel anticelulitic. Dupa o zi de stat pe scaun mi se pare divin un masaj.

 


mamica de fetita Eva in cer 38 s

MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto

We don't see things as they are, we see them as we are.id="Arial">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica
Dimineata nu maninci? Cica nu e prea bine sa sari MD.dulcetica
align="right" id="quote2">Am sarit peste azi. De obicei ori o banana, ori un castron de lapte cu cereale sau un sendvis... dar azi pur si simplu am fost lenesa si am stat nemancata pana acu juma de ora cand am papat. Si n-a fost bine ca s-au ingramadit turcii la gura mea. Nu recomand
mamica de fetita Eva in cer 38 sMTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita HashimotoWe don't see things as they are, we see them as we are.id="Arial">id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...