Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui anna_a
am pus poze cu pisicutele si am asat si 3-4 cu mine, mai mult de 8 cred ca oricum n-amhttps://picasaweb.google.com/102616061272914522884/Egipt_Apr13?authkey=Gv1sRgCKL78buolvzcKg
align="right" id="quote2">Frumoase fetele tale [flo]Ma gandesc ca si fetita mea Eva ar fi avut 5 luni acum si ne gandeam cand eram insarcinata ca o luam anul asta in concediu cu noi la mare, dar din pacate n-a fost sa fie...
mamica de fetita Eva in cer 38 sMTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita HashimotoWe don't see things as they are, we see them as we are.id="Arial">id="size1">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu plec in Creta la inceput de iulie si in Thassos in ultima saptamana din august. Nu am fost in destinatie exotica pana acum si nu stiu cum sa urmaresc ofertele, cand e perioada optima, etc.

Iarina, bravos, esti avansata la sport, o ora pe stepper e ceva!

 

Anna, arati f bine!

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada foarte faine optiunile tale... am fi plecat si noi in Grecia dar nu am mai gasit pentru Kos la un anume hotel locuri... si pentru ca imi iau concediul de odihna de anul trecut plecam in mai... poate plecam si in vara pe undeva dar mai vedem.

 

Inainte cumparam sejurul de prin ianuarie, februarie ca aveau reduceri, acum ne-am hotarat cam tarziu in aprilie... ar mai fi o chestie cu last minute... Nici noi nu stim fparte multe dar intr-o saptamana alergam la agentii aici sau pe site comparam oferte, bineinteles mai intai ne gandim pe unde am putea sa mergem la ce buget avem si apoi cautarile ... nu-i mare inginerie.

 

E nu foarte avansata ca e ministepper si e ok de facut nu faci nici macar febra musculara, dar de la 30 de minute in sus transpir de numa numa...

 


mamica de fetita Eva in cer 38 s

MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto

We don't see things as they are, we see them as we are.id="Arial">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca arat bine, am pus si eu pozele mai de departe, unde arat bine, ca nu mi se vede gusita sau burtica

 

iarina, am fost numai in Sharm acum, n-am iesit din hotel ca eram cu fetele si nu aveam cu sa le caram dupa noi; in rest eu am vazut individual Cairo, Aswan, Abu Simbel, hai ca intru la subiectul tau si-ti raspund

 

am pm-ul activat, nu stiu de ce n-ai reusit sa trimiti, mai incearca

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

 

Am ajuns si eu dupa 24 ore calatorie din care jumate m.am ocupat cu mancatul... A fost ceva...am mancat preventiv dimineata acasa, apoi un croissant in aeroport, apoi toate cele 3 mese super amesecate ca si combinatii in avion, plus o banana pe care o aveam in geanta, tot preventiv, sa nu mor cumva de foame.... Si cand am aterizat la 12 noaptea ora noastra am fost invitata la cina, OMG, pe la 2 noaptea mancam o salata Ceasar cu somon.

 

La hotel m.am privit in oglinda din profil, parca eram un pinguin... acum dimineata m.am mai dezumflat...sunt la cafea, astept sa se lumineze de ziua.

 

Voi ce faceti? Ati descoperit "casuta noua"? Ma speriasem cand am intrat pp forumul vechi si nu era nimic postat, apoi am vazut ca toate subiectele au inghetat si m.am prins ca a inceput marea migratie.

 

Sa aveti o saptamana buna si sa va regasesc suple, sa ma motivati si pe mine la intoarcere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Lyada ,distractie maxima! Vai ce-mi place mie sa calatoresc.Te invidiez. N-am fost niciodata in SUA.Ma cam sperie distantele astea.Trebuie sa-mi fac elan...Unde esti?

  Puteai citi ceva sau te relaxeaza mincatul? [:)] Eu sint foarte comica in avion :imi fac cruce cind decoleaza ,cind aterizeaza,spun rugaciuni,il tin de mina pe minunat etc,pt ca desi am zboruri multe,imi fac griji.

  Maninca linistita,ca dupa ce te intorci ai timp sa dai jos.

Anna,esti obsedata,chiar arati bine!

Ce-a mai gatit chef? [:-)))]

Iarina ,regret sincer pierderea ta! Sper ca acum din punct de vedere fizic esti OK si o sa aveti alt bebelus!

      Cu mincatul sint aproape in grafic ,maninc ce trebuie ,pt monti ,cam multe fructe. Nu cred sa scad sub 60 pina  ,dar insist.

La mine e tare cald si rochiile astea subtirele si fara mineci pun in valoare tot ce e in plus.

Au scos pupiceii de la emoticoni ,asa ca va pup si va doresc o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

nu-mi place forumul asta nou, s-au gabdit ei sa migerze de ziua mea sa nu mai gasesc chestiile pe aici

 

n-am o zi prea buna, m-a urlat ema de dimineata si mi0a sticat toata ziua, am o gramada de munca, dar parca nu ma pot mobiliza prea bine

mi-am facut o baie dimineata si sunt si acum cu prosopul-n cap

in rest am asa o stare de sfarseala, poate ca ar treb sa mananc ceva, am nacat numai o cafea si o corba azi

nu mi-am facut nisi unghiile, chef cica ma scoate diseara, dar n-am chef

n0a mai gatit ieri ca a venit tarziu am mancat oua fierte ieri

aporpo. noi nu ne mai uitam la masterchef ca eu ma uit la suleiman luni si marti, singurele dati cand ma uit la tv si evident ca nu ma lasa maimutele alea mici sa-l vad linistit

 

iarina, n-am zis nimic de fetita ta, ca mie mi se pare a mai bine taci in momente din astea, cuvinte nu pt aduce consolare, cel putin asa mi s-a patut mie cand am trecut prin din astea

 

bianca, asa mama, mai baga si din geanta, sa nu cumva sa pierzi ceva :)

ei asta e, sanatoasa sa fii

 

dulci, dar nu aplauzi si pilotul cand aterizeaza? mie mi se pare stupid; nu mi-e frica, n-a nici o probl si cred ca am 250+ zboruri

 

dulci, nu treci pe la mine, nu mi0a adus si mie nimeni nimic bun, am mancat si eu o gura mica dintr-un ou al fetelor (kinder)

in rest n-am chef de nimic; m-as duce la un masaj, dar am treaba, tickete, setup, confuri and stuff

 

am primit asa azi

- o pijama de vara de la mama, buna ca din astea nu prea am, dar zici ca e un dalamatian

- un parfum de la socrela, frumusel, fresh, un aqua di gioia

- un hanorac de la bona, frumusel, roz-portocaliu

- treb sa vina si fratele cu ceva

- daca as iesi la rest cu 2-3 prieteni as mai primi, dar n-am chef, desi sotul ma bate la cap sa iesim

- sa vedem ce aduce chef, mai devreme ma intreba ce vreau, zic surpriza ba, a zis ca oricum mi-a luat, dar m-a intebat asa la deruta

aa si am mai primit o camelie de la socrela, ma bucur, sa o iau la casuta cea noua

 

dar n0am iesit sa iau si eu nici praji, nici suc nimic, pt mama si bona, sunt o nesimtita;

speram sa vina el cu ceva, dar cica la 6.30 vine,pleaca bona pana atunci :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in Atlanta, zbor din 2 bucati si practic intre masa de la 10 si cea de la 15 nu aveam nimic, mi.era o foameee, aici m.a salvat banana. Pe asta nu o regret, dar in avion puteam sa sar peste desert de ex.

 

Avem filme pe avion, nu mi.e frica de zbor, nu fac nimic deosebit, de data asta am mers cu 3-4 persoane si am avut si cu cine vorbi, la intors sunt solo, va fi mai plictisitor.

 

La multi ani Ana! Sper ca nickul tau e chiar numele:), sa fii sanatoasa, vesela si cu kg in scadere de ziua ta. Ce.mi place cum povestesti cu sinceritate, asa am si eu zile, nu ma pot remonta doar pentru ca.n calendar e sarbatoare. Inteleg ca esti tot taur, eu sunt pe 20 mai, sa repet ca schimb prefixul, incerc sa ma obisnuiesc cu ideea. Cel mai mult mi.a placut intre 30-35 ani, am zis:)

 

Dulce, hai ca nu suntem obsedate, si eu am putina gusa, am si obrajori rotunzi, pai daca as fi multumita asa nu as mai scrie pe aici, incerc sa.mi gasesc un stil de mancat a la long in care sa ma mentin in niste limite. Daca eram mai atenta si constienta cat de greu se slabeste, nu ajungeam in 5 ani de la 63 la aproape 80. Si mi s,a schimbat conformatia, tare as vrea sa gasesc vointa pentru putina miscare, daca ar trage cineva de mine as merge de jena.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada vacanta placuta!

Azi ne-am achizitionat si noi biletele pentru Egpt si abia astept sa treaca luna sa plecam.

 

Multumesc dulcetica pentru gabdul bun. Am nascut prin cezariana deci o sa mai astept ceva vreme sper ca nu mai mult de luna iulie pentru verde.

 

Anna_a e greu oricum... eu m-am izolat cateva luni, apoi am fost la psiholog si m-a mai ajutat acum relationez fara probleme prea mari.

 

Am papat ieri muuulta ciocolata... nu reusesc sa ma abtin, dar am facut rabat la mancare.

 

Azi a fot o cafea si o banana la MD, un senvis cu branza philadelphia la pranz, iar acum cred ca o sa pap un gratar de pui cu castravete si rosie  fara ulei, sare si altele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani!

Sa fii iubita ,sa-ti creasca fetele usor,chef sa te rasfete,tot universul sa conspire la la armonia ta cotidiana.

Astia cu serviciul sa vireze nonstop in cont etc.

Daca am uitat ceva ma scuzi ,dar ma grabesc ,ca mai avem teme la engleza.

Un million de pupicei.

 

PS De la 40 nu mai dau petreceri si ma ia depresia.Pina-n 40 totul era cool.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...