Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mersi fetelor

ce ziceti o punem de-o iseala, bem si noi un suc undeva saptamana viitoare; astea 3-4 cat suntem, o asteptam si pe bianca

Merci de invitatie ,dar eu sint la 250 km.Doar telepatic,dar mi-ar face placere sa ne vedem ,cu proxima ocazie cind voi veni in Bucuresti.

Deci ati sarbatorit sau nu?

Deocamdata am mincat putintel:

DM -rosii ,castraveti ,ridichi,telemea

P-rosii ,castraveti ,ridichi,telemea,cascaval

G-mar

cina-piept de pui cu smintina si ciuperci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aş veni şi eu dar sunt departe, cam pe la vreo 300 km. 

Azi am păpat nişte chestii gen bake rolls cu busuioc şi usturoi de mic dejun şi o cafea cu miere.

Acu o să  [yum] nişte telemea cu roşii şi castraveţi. Diseară încă nu ştiu... poate n-o să-mi mai fie foame.

Pe la 5 jumate plec la aqua gym la  [pool].  

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Oare ce mai maninca Lyada? [:-)))]

Eu am fost la o mica plimbare si acum citeam ce mai faceti.

Am facut ciuperci cu piept de pui si smintina,ciorba cu perisoare. Ciorba nu e montignac ,deci nu maninc.

Daca as da macar 0,5 kg jos ,sa ajung la 60 ,parca suna altfel. Bat pasul pe loc.

N-am mincat nici un fruct azi si sint plina de pofte.

   Daca nici in noaptea asta nu dorm ,imi mai iau un servici de noapte. [:)]

Iarina ,daca tu zici ca nu simti un effect de slabire ,macar de relaxare cred ca-i buna piscina.

  Anna,tu ce mai pui la cale?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hmmm dar voi pe unde stati feteloe; nu stiu de ce am avut impresia ca sunteti pe aici prin Bucuretsi toate

deci n-am cu cine s-o pun de ieseala

 

pai eu azi m-am simtit mai bine, am muncit ca la balamuc, inca mai muncesc si acum

pe la 7 mi-au veniy musafiri: fratele cu pretena, sora sotului cu prietenul + inca un cuplu de prieteni cu baitelul lor de 4 ani

am comandat pizza, 8 evident, cate una de fiecare sa nu cumva sa flamanzim, a mai ramas doar 1

+ 8 portii de clatite; asa ca am bagat si pe la 9 seara, maine nu ma urc pe cantar ca ma voi speri

in rest mancasem la 10 dim o omleta cu oua era sa zic..hahaha; ma rog, oua, ceapa, ardei, ciuperci si o lefile d epaine

si pe la 15, 2 felii cascaval si ceva covrigei

 

am baut 1/2 bere, 1 pahar vin, acum mi-e o sete

cred ca inchid si eu ca mai e si maine o zi, la fel de aglomerata, daca nu chiar mai rau, la serv adica

 

noapte buna copii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma straduiesc sa imi aduc aminte:))

 

Ieri Md 2 felii paine prajita cu niste branza Philadelphia, omleta si o prajitura

P stil bufet, putin din fiecare dar s.a adunat, mai ales ca am bagat si 2 praji la final, am mancat prima oara ceva numit Pekan pie, delicioasa, mi.au spus cand o savuram ca e supercalorica insa asta nu m.a oprit

C salata cu fasii de vita la gratar deasupra, vin rosu

 

Azi

 

Md o felie paine cu cele de mai sus, 2 prajituri (sunt calde, o nebunie)

P salata cu diverse prin ea, ham, cheese, ou

C probabil tot salata si vin

 

Lumea aici ma lauda ca am probabil cam 5 kg minus fata de anul trecut (inca sper ca nu am pus mai mult de un kg), dar am facut o burtaaaa- deocamdata o vad doar eu, hainele o mascheaza. Mi.am gasit totusi ieri blugi cu o marime mai mici, sper sa imi vina si dupa ce ajung acasa

 

Dulcetica, te.ai apucat de gatit vad! Sunt cu ochii pe tine:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut intentia ,dar nu s-a materializat.Tarta n-am produs ,doar piept de pui cu ciuperci si smintina. Victorie!Am 60kg si pina luni vreau 59.5. Lyada ,lasa nu te ingrijora,gusta cind ai ocazia. Pekan sint pline de lipide.Deci ca o prajitura cu nuci,in traducere. [:)] Bunut! Nu ma duc la restaurante ,terase etc ptc evit mincarea. [:)] MD un ochi G un mar rosii ,castraveti ,ridichi,cascaval G-mar cina-piept de pui cu smintina si ciuperci Aseara pe la 22.30 ,atipisem la TV si m-am trezit brusc ,am vazut ca trecusera 2 ore de cind mincasem si am mincat capsuni si jumatate de pruna. Traiesc o viata stresanta alaturi de dieta monti! [:)] Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca abia duminica o sa ma cantaresc si eu... sper sa nu ma sperii.

Azi la micul dejun o cafea cu miere. Gustare la birou 2 felii de dovlecel pane si 2 de ciuperca pleurotus cred ca era, o felie de rulada de carnita... toate erau foarte mici ca dimensiune. 

Pe la 4 am papat pulpa curcan si garnitura de cartofi cu salata de varza fara paine.

Acum o sa pap strugure cu paine- bagheta sau fara o sa vad eu.

Si am vazut Iron men III la cinema si mi-a placut mult. Bineinteles ca si o sesiune rapida de shoping la H&M si cam atat. 

Va pup si va doresc weekend placut si kilograme mai putine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Surpriza:59 kg. Sint foarte incintata,in 2 saptamini am dat jos 2 kg. [RO] Sper ca miine sa arate la fel. Iarina ,ce ti-ai luat de la H&M? Eu mi-am luat rochiile astea si ma bucur, ca se anunta calduri ,ca sa le imbrac.
http://www.promiss.nl/tuniek-print-blauw/nl/product/14793/
http://www.promiss.nl/tuniek-streep-blauw/nl/product/14792/
http://www.laredoute.ro/haine-incaltaminte-femei/rochii/la-redoute-creation-rochie-basca-din-tesatura-milano-29210.html
Am mai luat inca una de la Yessica, dar nu gasesc link.Asta mi-e cam fixa si daca as mai da un pic ,vreo 2 kg, ar sta bine.
M-am trezit ,am baut apa plata si peste o ora MD.
MD-o portocala ,un mar,peste vreo ora o felie cascaval cu castravete
g-capsuni
prinz-ciorba de vita,
g- un mar
cina-piept de pui cu ciuperci
Plec in parc ,sa nu stau linga frigider.Problema e ca au scos standuri cu inghetate ,popcorn si au deschis terasele. [:)] 
O zi buna!
Pup!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...