Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Dulcetica, sunt faine rochiile tale si vad ca sunt fara maneca toate. Cum sunt bratele tale? Subtirele? Sau mai grosute, dar nu te deranjeaza si porti oricum rochii fara maneca?

 

Ca eu am un mare complex cu bratele si incerc sa-mi dau seama daca sunt nebuna sau nu. [batcap]

 

Eu am brate cam groase si nu port nimic fara maneca! Si e asa de greu varaaaa... Sotul meu zice ca-s dusa cu capu', ca se vede ca-s lucrate si ca intr-adevar nu sunt subtiri, dar nici parizer [zz] .  

Brastele-s in regula ,proportional cu corpul. Cred ca ai o obsesie! Nu pot fi asa disproportionate.

Fa-ti poze sa te vezi cum arati. Cred ca e perceptia ta in oglinda, gresita. Nu poate fi asa rau la cite kg ai si cit sport faci.

   Inteleg totusi ,ca eu sint claustrofoba si  empatizez cu toate persoanele care au *probleme* similare.

   Inteleg perfect si obsesia cu greutatea ,pt ca eu cind aveam 52 kg ziceam ca-s grasa,dar acum daca as avea atit ,as spune ca mai am un pic de dat jos.

   De la o vreme nu-mi fac poze ,ca mi se pare ca-s batrina in ele. Eviodent ,pe la vreo 98 o sa spun ca aratam superb. [:-)))]

 Hai ca poti! Dezbraca-te vara de palton. [:)] Trimite-mi si mie o poza sa-mi dau cu parerea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Azi dimineata 67.8, revin incet catre greutatea de echilibru, chestia e cum reusesc apoi sa o mut cu 3 kile mai jos

 

azi MD: 2 snitele calde facute de mama, o felie paine, rosie, castravete

P: o para

C mazare pe la 5, sunt inca decalata cu orele, voi baga si post-cina ceva

 

Acolo programul celor 5 zile a fost strans, am furat cate 2-4 ore de shopping dupa-masa/seara in care am cumparat cam orice mi-a venit bine, fara sa mai analizez de o mie de ori cum mi-e felul caci nu era timp. probabil la fata locului voi da reject la cateva piese din diverse obsesii, cum le zice Dulcetica. Mi-am luat rochii: una de nunta, alta de un eveniment mai de seara si o alta mai office, dar tot little black dress, am gasit 2 fuste creion care stau mult mai bine pe solduri fata de ce probasem aici, una neagra, una bleu, bluze, pantofi negri, bej, de plaja si unii crem cu flori albastre pentru blugi, absolut misto, ultimii au fost in final sales, 10 usd [pk] , plus alte chestii care-mi trebuiau. Stagnam puternic de vreo 2 ani cu shoppingul caci nu mai aveam placerea de a proba cand nimic nu-mi venea ca lumea, apoi am fost in scadere, de ex ce mi-am luat anul trecut pe vremea asta stau deja urat pe mine, s-au largit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahaha, asa fetelor, stargeti bani, sa aiba baietii cu ce-mi plimba fetele

asa viseaza si chef, sa le primbe baietii cu yahturile si sa-i plimbe si pe babaci = pe noi

 

m-as mai baga la o tura, as vrea si baietel, dar ce ma fac daca mai ies 2 fete; or fi ele frumoase, nu zic, nu de zestre-mi fac griji, dar o sa-mi manance urechile, si nu de foame

iar sunt obosita ca nu ma lasa sa dorm noaptea si tip ca nebuna ziua cand nu sunt cuminti (se tot duc pe la prize) si da-i nene si tipa la ele,si Ema fuge saracuta si=si pune mainile la ochisori, e asa dulce.Iar pisicuta, Eva, plange in patut noaptea sau cand se trezeste, sau cand o bate sora-sa si face mama ma ma ma; e asa dulce, desi uneori le0as strange de gat ca ma interup mereu, de la munca, de la somn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor eu nu reusesc si pace sa scad sub 66 kg, asa ca ma apuc de dieta.

 

3 zile pe saptamana o sa pap pipt de pui fiert sau la gratar, fara ulei, 2 mese pe zi si. 2 felii de anas la piept fara paine. Soacra mea mi-a dat reteta. Maine ar fi prima zi si mi-am luat pieptii si ananasii. O sa tina si sotul, impreuna poate reusim .

 

Sa vedem si daca ma abtin de la rontait intre mese...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Nu ar fi mai bine pieptul cu salata si ananasul seara singur?

Tocmai se darima la tv mitul cu ananasul.Partea care ar slabi ,adica plina de fibre se arunca,partea din mijloc. Astfel amesteci fructe cu proteine si teoretic nu ai de ce slabi,doar daca asta inseamna redus caloric fata de ce maninci uzual.

Sotul tau e suportul moral sau are si el nevoie sa dea jos?

Succes!

Va pup!

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...