Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce bine Dulcetica, asta conteaza cel mai mult! Am trait si eu experienta anul trecut dar nu mai reusesc sa regasesc atitudinea asta...

 

Am revenit, am mai pus vreo 500g din inghetata si bere, de azi tai abaterile maxime, cele mai mici presimt ca vor exista sub pretextul ca e sarbatoare.

 

M.am trezit la 9, doar ce am luat MD musli cu lapte. Trebuie sa ies sa cumpar legume si fructe, sa pot sa.mi fac un meniu pe ziua de azi. Am facut putin curat de dimineata, mai mult nu am chef, e vacanta si la capitolul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu informaţii am slăbit 800 gr. şi am dat  cele 2 felii de anans prin blender ca să-l înghit uşor.

Azi a fost grapefruit şi a fost bun, surprinzător că mie nu-mi prea plac, foarte dulce foarte zemos.

 

Apropo de pofte, azi am trecut prin Metro şi am văzut somon afumat... m-a apucat o salivaţie mamăă, mamăăăă. 

 

Abia aştept ziua de mâine să pap şi eu lapte cu cereale că-i duc lipsa sau iaurt sau orice alte lactate... eu sunt mare fan lactate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M.am intors caci apoi incepeau pachetele de paste, ceea ce atat eu cat si familia extinsa, toti Dukanezi de cursa lunga, am dorit sa evitam. Toate vacantele anul trecut ca si anul asta le.am luat fara mancare inclusa, nu am ajuns in etapa in care sa privesc detasata un bufet abundent.

 

Pranz salata asortata cu branza si 2 felii orez expandat.

 

Iarina, in 2 zile sau 3 zile? Nu mai retin cand ai luat startul insa suna bine scaderea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi cica tin post ,dar nu stiu de ce tot as gusta o brinza?

Iarina te inteleg!

Eu am luat ieri medallion de somon si pastrav proaspat,pe care o sa-l fac miine.

Lyada,eu intr-o vacanta fara mincare cred ca as slabi ,.Pe 19 mai ma asteapta si pe mine un hop cu all inclusive ,restaurant ,buffet suedez.

   Mie bufetul suedez imi displace ,ca-mi face rau sa maninc mult,dar ador mersul la restaurant. Din pacate si acolo e tot asa , poti comanda si cinci feluri si nu reusesc sa ma opresc.Oricum tu cu 1.5 kg in contextual ofertelor americane eu cred ca te-ai comportat bine.

  As putea si eu oare?

  Am briul asta de sunculite si-mi tine cald,inca.

Un grup de prieteni si toti ponderati? Imi place cum suna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulci esti mortala

eu sunt obosita, vreau o vacanta, doar eu cu chef, ma tot gandesc la thassos si nu mai vreau AI, vreau sa merg la o taverna si sa mananc numai caracatita, calamari si pste la gratar;

cred ca dam o fuga prin mai - iunie, imi bag picioarele in ei de bani si de mobilat casa, mai bine stau cu ea goala, dar ma duc sa ma odihnesc un pic, doar un pic ca planul e sa si muncim, dar sa stam si noi la plaja de la 8-10, sa muncim 10-17 si apoi iar pe la plaja, eventual muncim 3 zile si ne luam 2 libere+weekend

mda, treb sa facem ceva de genul asta

si lasam si maimutele acasa

 

nu ma mai gandesc la kg zilele astea, ca n-am ce face, dupa paste treb sa vedem de ce ne apucam, ia fa tu dulci un plan, tu care le-ai incercat pe toate

o dam pe  monti? pe dukan = asta e numai cu carne sau cum? tot refuz sa ma gandesc si la sport, oare ar trebui? imi treb cineva care sa ma duca la sala fortat de 3 ori pe sapt, hai sa nu exageram de 2 ori + 1 data pe sapt in oras (nu mai suport sa stau numai in casa cu maimutele pe capul meu + mama careia nu-i tace gura, tot timpul e cu "e mamaie e", "asa mamaie, baga la gurtia", stai asa mamaie, nu te duce colo, nu fa aia si tot asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Votez pt thassos! Maica-ta ramine ,e un "rau" necesar. [:)]

Eu de cind il am pe minunat,ma gindesc ce bine daca as fi avut o soacra,care sa-l ia uneori ,sa faca mincare ,sa stringa lucruri din calea vietii mele etc.Vise,vise.... [:-)))]

   Voi ambii prestati de la domiciliu si inca vreti in vacanta impreuna? Suspect,foarte suspect! [:)]

Hai sa nu mai vorbim de calamari,te rog! Mai terminate-o cu chestiile astea mic burgheze....poate se intorc comunistii inapoi.

      Am luat o cutie inghetata de pe la kaufland cu sepia,calamari ,somon,creveti etc dar aveau un condiment ciudat si nu prea mi-au mers la suflet ,plus c-am imputit toata casa cu un gratar electric pus in balcon ,dar cu firul scos prin usa intredeschisa. Toate aromele sint si acu prin pereti ,intre desuuri etc.

Pina la urma am mincat niste ementhaler si niste casacaval de capra ,dar aproa

 pe s-a intunecat . [:)]

Si apropos ,Anna, wellcome ! Acu ca-i toata lumea back mai terminati-o cu mincatul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada e foarte fain aşa că ai cu cine şi în sejururi... parcă tentaţia se mai ţine în frâu. 

Azi e a treia zi şi după 2 zile am slăbit 800 gr. Mâine o să văd cât am slăbit per ansamblu în 3 zile.

 

Dulcetica dacă ţii post brânzicile îs off limit... dacă vrei tofu... dar mai bine mai rabdă o zi... eu deja visez la brânzeturi cu strugure sau cu pâine sau cu roşiii... yamiiiiiiiiii

 

Anna_a o vacanţă în Grecia fără all inclusive şi cu meniurile lor cu fructe de mare şi peşte cred că slăbeşti garantat.... E pericol mare cu AI, nici nu vreau să mă gândesc la vacanţa din Egipt sper să nu se lase cu kg multe... Ştiu sigur că o să fiu tentată de peşte şi de salate... dar şi de dulciuri şi aici sper eu să mă opresc la timp...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...