Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Hristos a inviat!

 Inainte de a incepe gustatul ,aveam 58.5 kg si acum 59.5kg.Cind am vazut 58,5 kg la cintar m-am luminat la fata.

Nu mai maninc prajiturele ,fie ele cu fructoza sau indulcitor.

      De azi  trec la ritmul anterior si sper sa se vada pina pe 19 mai.

Din pacate azi n-am nimic de mincare la birou,asa ca am mincat doar un mar.

Fac o ciorba de zarzavat sa simt burta plina ochi si sa nu ma tenteze altceva.

MD-un mar

-prinz- mincare de linte

-G -cascaval cu rosii

Cina- o ciorba de loboda

Hai sa facem un efort si sa dam jos ceva.

 V-as recomanda monti ,care nu e greu de tinut si exemplul cel mai bun e Caress,care slaba fiind ,da jos in continuare.

   Mi-am luat si niste inghetata cu indulcitor,dar nu cred ca ma mai ating de ea ,ca ma enerveaza ca am pus 1kg din pasca si tarte cu fructoza .

   Sigur daca va apucati o savedeti ceva rezultate ,desi toate mincati putin ,dar faceti combinatii .

Iarina cred ca s-a subtiat de tot ,ca vad ca nu mai scrie.

  Anna,a slabit unul la mine la birou cu shake-uri ,dar in final mie mi se pare o proba de vointa. Adica daca maninci o fripurica mica,o rosie si-o cana cu apa  nu-i acelasi lucru? Ideea nu e ca substitui o masa ci ca in loc de o masa copioasa te multumesti cu putin.

  Am totusi impresia ca au si un pret marisor ,ceea ce te face sa le iei daca tot ai facut investitia. [:)]

  Ieri am fost la o terasa,comandasem o salata greceasca ,dar dupa 1 ora jum am contramandat ca inca nu-mi-o adusesera   si minunatul era singur in casa ,asa ca am ramas cu pofta. Poate produc si eu una la domiciliu.

Va pup!

O zi buna!


 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cool Dulcetica, ai schimbat prefixul serios, felicitari!

 

 

eu azi am bagat un ou fiert cu cateva frunze salata si juma rosie la MD

G: iaurt

P: salata verde cu branza si ou fiert (mai am 2 oo colorate si fac o pauza)

G para

C sper sa fie cat mai light, niste legume la aburi

 

 

ieri dimineata eram f hotarata sa nu calc stramb, dar pe masura ce trecea ziua a fost tot mai rau, clar nu imi prieste prea mult timp liber in apropierea frigiderului. Am iesit si la plimbari, m-am agatat putin si de o paleta badminton insa nu a fost suficient sa compenseze prea mare varietate si cantitate de mancaruri.

 

eu imi mai dau si luna asta timp sa cuget ce as putea schimba, se anunta o perioada grea la munca, pe final chiar cu multe iesiri pe la resto si nu am energie extra pentru schimbari radicale in dieta.

 

editez sa adaug ca ma lupt cu o mega-constipatie, nici macar ceaiurile magice de la Fares nu mai au influenta dorita. am mai citit cateva combinatii, gen iaurt cu miere dimineata, dar am slabe sperante, sunt genul care pot manca la rand mar, iaurt, cafea si sa nu se intample nimic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 LYADA,pai  e  monti  meniul de azi.

Si eu ma astept sa calc strimb in saptamina cind voi fi plecata ,de aceea sint cumintica acum. Eu am mincat monti ,dar combinatia cu desert pasca si tarta cred ca a fost prea mult.

   Caress,tu opreste-te, ca imi inchipui ca esti superslim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam superslim, e adevarat...o sa iti trimit o poza de azi pe mail.Nu stiu ce intelegi prin ,,opreste-te'', am trecut in faza de mentinere deja, F2, care ar trebui sa fie un mod de viata.Nu am de gand sa ma intorc la covrigi pateuri si cartofi, asta e clar...Ma simt mult prea bine, si imi pun target minim 55.Daca mai scad si ajung la 55, incep cu abaterile saptamanale.O sa vezi cam ce si cat am mancat de Paste...o sa te sperii!!!Dar scriu dincolo, cum ajung acasa.

Da, Monti clar functioneaza la toata lumea, la unii cu scaderi spectaculoase, la altii mai lent.Dar daca e tinut cum trebuie, nu exista sa nu functioneze.Va pup pe toate !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, psyllium le-am si aruncat intre timp, incercate deja anul trecut, niciun efect! si in general iaurtul e un aliment ca oricare altul, mai light dar fara efecte speciale pt mine, de-asta nici in combinatia cu miere nu-mi pun mari sperante. ieri am cautat stafide, am citit de baut apa in care au stat stafide peste noapte, nu inteleg logica dar pare baubila apa asta. nici nu vreau sa apelez la crusin sau chestii tari de frica sa nu ramana ultima si singura solutie. Dar mi-e frica de boli de colon de atata constipatie, mananc salate, rosii, fructe, iaurt, extrem de putina carne, beau apa cam 1.5 l pe zi de cand a venit caldura, ma asteptam la o imbunatatire. E drept ca am mancat jumate de cozonac in ultimele 3 zile [ascuns] , cred ca si asta zace pe traseu neclintit.

 

ah, stai ca mi-a picat alta fisa: sper ca nu spui ca asta sa fie toata cina [harp]

 

pai cred ca e normal ca din cand in cand sunt Monti, pe disociere sau asociere corecta se bazeaza multe diete. Diferenta o fac vointa si nr de abateri. Tu Dulcetica nu ai avut abateri din cate am vazut, in primul rand trebuie sa rezolv aspectul asta la mine, daca am 2 zile la rand conforme e mare lucru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a înviat fetelor!

 

Eu abia acum am ajuns acasă am fost la părinţi cu soţul şi soacra mea. Şi bineînţeles că astea 3 zile am păpat de toate, dar nu ma cântăresc azi, mâine de dimineaţă şi sper să nu cad de pe cântar de uimire...

 

O să vă citesc din urmă...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada, cred ca mai ales taratele de ovaz si de grau au efectul asta, nu atat cele de psillium...Si da, daca mananci un iaurt mare cu doua linguri cu varf de tarate, crede-ma ca nu mai intra nimic...Bine, nu la 18...ciuguleste ceva devreme si asta mananca eventual cu jumatate de ora-1 ora inainte sa te culci.

 

Dulcetica, Monti functioneaza bine in varianta fara abateri, nu cu calcat stramb.Fiecare abatere, mai ales cele grave, cu alimente interzise, te poate stagna si o saptamana...una pe saptamana inseamna ca tii fix degeaba.Deci nu, nu merge asa.Nu trebuie sa te atingi de ceea ce este interzis, nici cu buna stiinta, nici din nestiinta.Altfel...rezultate slabe, motivatie slaba, si in final renunti.Si credeti-ma ca nu iti trebuie o mare vointa(eu chiar nu am), ci doar chef de cumparaturi si de gatit, respectat orele de masa, atentie maxima la toate ingredientele pe care le folosesti, sau s-au folosit-in cazul in care mancati gatit de altii sau ceva cumparat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...