Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mersi dulci, o sa ma uit pe carti, sa vad cand imi fac timp

noi nu ne-am intors inca acasa, asa ca mananc f dezordonat, desi de obicei am cam mancat fripturi, fara garnituri, eventual cu mamaliga, si ceva pasca dupa probabil ca sunt undeba sper 60, as vrea sa ajung la 55 dar cam greu, m-as multumi si cu un 57, dar sa vedem cum reusesc

 

dulci, asa deci 58, not bad, pai daca mai slabesti mult nu o sa mai fii dulcetica, oricum eu

mi te imaginam macar un pic plinuta si nu mi-ai parut a fi deloc asa

pana la urma cred ca treb sa ne gandim si ca nu mai avem 20 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

pana la urma cred ca treb sa ne gandim si ca nu mai avem 20 ani

Vai ce veste mi-ai dat!

Azi am 58.5 kg.Va mai scriu acum, ca dupa aia o sa fiu ocupata sa fiu skinny,hot and slim.

Bine ,asta mai dureaza exact 2 luni jumatate 3 zile si 12 ore.

Azi vad eu ce maninc ,daca va intereseaza mai exact ,dati cautare ce maninca Kate Moss sau cum le cheama pe astea ,stiti voi la cine ma refer.

    In rest rufe ,lectii ,servici .

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai dulci, te urasc, eu care te adoram; pai cum mama dupa sarbatorile astea tu vii cu 58 auzi, adica n-ai pus nimic? cum ai reusit, baga reteta

 

eu nu vreau sa va zic cat am, mai am un pic si am ajuns de unde am plecat :(, va zic maine, poate reusesc sa mai scot azi ceva

 

si ma uitam cu sotul pe poze din 2006/7, din Tunisia, Tenerife, Thailanda (au fost anii cu T :)), vai cum aratammmmmm, o faceam si pe Moss, deci nu ma mai joc, trebuie sa fac ceva, trebuie sa-mi gasesc timp, trebuie si sa slabesc si sa fac sport; trebuie sa-mi aiu multe multe bone sa stea cu maimutele si sa-mi mai fac si eu timp si pt mine

 

pana una alta, ma duc sa-mi fac o baie si ma apuc de munca, poate reusesc si fac si 20 min pilates acasa, macar atat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata m-am cântărit şi am luat fix un kil, iar soţul 2.

Mă gândesc că dieta de 3 zile a ţinut exact pentru a trece cu bine peste perioada sărbătorilor pascale, că văd că am pus fiecare cât am dat jos.

Recunosc că aseară am păpat o cutie de îngheţată Snickers, iar de Paşte o cutie de îngheţată Mars.

Urmează 2 săptămâni jumate cu reţinere de la papa mult şi bun ca să scad 5 kile dacă nu, măcar 3. 

 

Azi la MD ou fiert + o felie de pâine neagră cu seminţe şi o cafea cu miere.

La prânz o ciorbă de miel care are muuuulte legume din grădina maică-mii, dar fără pâine.

La cină un iaurt slab (125 gr.) cu fulgi de ovăz.

Şi ca gustare un fruct care trebuie cumpărat că nu am nimic în casă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna_a azi da, pentru că mă simt foarte sătulă... mâine o să fie altceva... Gândeşte-te că eu aseară la masterchef păpam ditamai găleata de îngheţată de 500 gr, soţul meu a păpat câteva linguri şi eu toooot. E normal că azi nu prea mă simt flămândă.

 

Ciorba are o grămadă de carne de miel în ea şi o să văd dacă îmi pun sau nu o lingură 2 de smântână, plus că o să fie o porţie mare de ciorbă.

 

Şi mai am din pacheţelul de la maică-mea 3 sarmale pe care trebuie să le pap, dar probabil mâine, aaaa am uitat că mai am şi câteva felii de drob, dar tot mâine o să le vină rândul.

 

Eu nu gătesc ciorbă că nu ştiu şi nici nu-mi place să o fac. Fac supe creme bune, dar acum nu e indicat că mănânc mult...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu la raport, partea buna la kilele astea puse intr-o saptamana e ca se duc rapid, asa imi place cand vad scaderi de pe o zi pe alta.

 

azi

MD un iaurt cu 2 lingurite miere (functioneaza!)

G 3-4 biscuiti

P salata de ton cu un ou fiert

G mar

C o completez dupa, nu ma tin de plan niciodata

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper sa fie cum zici tu bianca, ca eu am trecut cu multicel de 60, azi sunt cuminte

- pe la 10.30 o ciorba, mai multe legume decat pui

- pe la 12.30 - o rosie, 1/4 ardei, 1 felie paine, niste branza 12%

- o banana acum pe la 16

si sa vedem ce mai mananc diseara, dar nu prea mult

 

evident ca n-am apucat sa fac pilatestul, ca a treb sa merg la impozite si taxe ca mi-ai oprit nesimtitii stimulentul de insertie ca cica n-am impozitele platite, dar sunt platite din martie, dar de e greu sa verifice si azi am mers sa-mi iau certificat fiscal, iar maine sa ma duc sa-l depun si uite asa pierd eu 2 zile cate 2h

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca stressul ingrasa.

Lasa pilates,du fetele la plimbare.

Daca ti-au taiat stimulentul de insertie,nu stiu ce-i asta,iti ramin bani numai de perdele ,asa ca mai tai de la delicatese. [:-)))]

Lyada ,sari biscuitii. Cred ca interventia e tardiva,dar fara ,era u meniu  monti.

Iarina ,cu galeata maninci inghetata? Si eu mincam la fel ,dar nirvana,cantitatea e mai mare  si de asta-s la toate subiectele de slabit. [:)]

Maninc si citesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...