Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Haha, absolut tardiv, mi.era foame rau dupa iaurtelul ala terapeutic de dimineata.

 

Si.n seara asta am foame de foame, s.a marit stomacul:(.

 

Eh, eu inghetata cu galeata nu am mancat niciodata, dar de ingrasat din mancat excesiv tot am reusit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De bine ce am povestit azi de îngheţată am comis-o şi am papat doar vreo 250 grame şi nu toată cutia... aşa cum mă cunosc o să mai fac vara asta de vreo câteva ori aşa şi apoi mă potolesc... în rest nu pap altfel de îngheţată. Mie îmi plac arahidele în ciocolată de la M&M , iar îngheţata snickers le are din belşug şi na cum mie îmi place ciocolata în general acum ce să fac mai scap şi eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai uite cu cine ma lupt eu, ele mananca inghetata cu cutia de 500g - 1 kg si eu mananc cate 2 lingurite, atat am mancat sapt trecuta si tot anul asta cred, nu ma omor dupa inghetata, mai mananc cate un big milk de vanilie vara, dar ala are doar 85 calorii

 

azi am facut-o seara tot ca la pranz, o rosie, un pic de ardei, 2 felii branza, 1 casaval si 1 felie paine si sper sa nu mai mananc

asa si era sa uit 3 biscuiti cu 3 lingurite dulceata de caise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biscuiti? Ce aveti fetelor?

Inghetata mincam anul trecut.Anul asta nu ma ting. Pina nu slabesc si ma mentin ,nu bag nimic fortat. [:-)))]

Am 3 saptamini de cuminteala. La mine s-au mai vazut situatii de genul asta si mi-a trecut. Acum sper sa fiu mai inteligenta si sa nu ma las dominata de reactii primitive. [:-)))]

Sper ca va place ce spun! Parca-s clonata! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu femeie Dulcetica, chiar asa! parca vorbeste Caress prin tine:D

 

Biscuitii mei erau cool, adusi de o colega din strainatati, nici nu am ezitat, ocazie speciala. Mai rau e ca seara dupa ce am bagat cateva linguri de pilaf cu o felie de somon afumat tot imi era foame, am finalizat apoteotic cu o felie cozonac. Of, e din acel unic cozonac cumparat de paste, mai am vreo 3 felii si am scapat.

 

Deci maine nu ma voi bucura de scadere, sper macar sa stagnez. Am baut 2 cani ceai de soc.

 

Poate e mai bine sa nu scriem abaterile, sa nu ne dam idei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Daca v-ati gasi timp sa cititi una din cartile lui Monti...nu va ia mai mult de o ora, doua zile la rand...Ati intelege cat de rau este sa mancati putin, si cu cat mai putine calorii, si unde duce asta in ani, si cum se adapteaza organismul la ,,vremuri de restriste'' pana ajunge sa functioneze cu cantitati infime de hrana...Puteai sa mananci 3 bucati de somon cat cea pe care ai mancat-o, daca nu puneai orezul ala langa el, ci o mare salata si 2 turtite cu tarate, era egal cu 0.2 linguri de orez si cei 3 biscuiti festivi, plus felia de cozonac au facut ca toata grasimea din peste sa se puna unde nu trebuie, si toate glucidele sa se tranforme si ele tot in grasimi, pentru ca toate sunt cu absorbtie si digestie rapida, hiperglicemiante si insulinogene, ceea ce duce la activarea lipogenezei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 a v-ati gasi timp sa cititi una din cartile lui Monti...nu va ia mai mult de o ora, doua zile la rand...Ati intelege cat de rau este sa mancati putin, si cu cat mai putine calorii, si unde duce asta in ani, si cum se adapteaza organismul la ,,vremuri de restriste'' pana ajunge sa functioneze cu cantitati infime de hrana...Puteai sa mananci 3 bucati de somon cat cea pe care ai mancat-o, daca nu puneai orezul ala langa el, ci o mare salata si 2 turtite cu tarate, era egal cu 0.2 linguri de orez si cei 3 biscuiti festivi, plus felia de cozonac au facut ca toata grasimea din peste sa se puna unde nu trebuie, si toate glucidele sa se tranforme si ele tot in grasimi, pentru ca toate sunt cu absorbtie si digestie rapida, hiperglicemiante si insulinogene, ceea ce duce la activarea lipogenezei.

 Zi-le, guru,zi-le! [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...