Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tentatii vor fi, cu siguranta...important e sa se tina tare! [flo2] Si sa ne uimeasca luni la raport!Dulcetica, nu uita sa mananci pe saturate.Cu cat mananci mai mult din ceea ce ai voie, cu atat mai putin vei fi tentata sa calci stramb.Nu te abtine, si nu iti mai numara inghititurile!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica dacă la munte ai şi piscină poţi să faci exerciţii în apă că se fac foarte usor sau înot că tot bine e.

 

Eu mi-am luat pentru micul dejun brânza quark cu 0,2 % grăsime. Nu am mâncat niciodată sper să fie bună la gust. De obieci astea aşa de slabe au gust de plastic... o să vedem... nu generalizez doar că mie nu-mi plac brânzeturile exterem de slabe.

 

MD brânză quark şi 2 felii pâine cu măsline o roşie şi un castravete şi o ridiche,

P o pulpă coaptă fără ulei fără piele fără sare cu un grapefruit.

C nu ştiu încă, iar gustări mozzarela cu salată sau ou moale că mi-e dor şi am ouă de ţară.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat să spun că aseară nu am mai păpat iaurtul am păpat tot din salata de la prânz că am făcut o porţie generoasă şi am mâncat fără pâine.

Au introdus vreo 2 exerciţii noi la aqua gym şi acum mă dor puţintel braţele, dar asta e foarte bine. Ce rău îmi pare că de săptămâna viitoare îmi vine menstra şi nu pot să mai merg următoarele 2 şedinţe, apoi plec în Egipt

Mâine cred că o să ţin cu soţul o zi din dieta lui cu carne şi fruct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ştiu să îţi spun soacra mea o ţine... ea are o greutate mai mare şi slăbeşte binişor.

Se pare că cele 2 fructe ard grăsimile într-un mod alert, iar carnea slabă de pui piept  fără pieliţe sau pulpa fără pieliţă coaptă în cuptor fără condimente does the trick ca să zic aşa. Mâine o să mergem pe la ea şi o să o întreb mai multe şi apoi îţi mai spun.

 

Faptul că se ţine doar 3 zile pe săptămână m-a făcut să nu întreb mai mult pentru că m-am gândit că o să încerc o dată să vad cât slăbesc. E destul de greu de ţinut, cel puţin pentru mine. Eu nu am urmat nicio dietă până acum.

 

Dieta dacă îmi aduc aminte bine a găsit-o în Formula As:

- 3 zile pe săptămână cu doar 2 mese pe zi la ore fixe, fără pâine, fără alte gustări, carnea fiartă sau coaptă  în cuptor pe hârtie de copt, fără sare sau condimente, lângă carne un grapefruit sau 2 felii de ananas.

 

Eu am mâncat primele 2 zile piept fiert, adică şi eu şi soţul, cu ananas şi în ultima zi o pulpă cu grapefruit. Soţul meu data asta a ţinut doar cu pulpe şi grapefruit, duminică o să vedem cât a dat jos. Azi e abia a doua zi la el.

 

Am uitat să îţi spun că poţi mânca până la un piept la masă, eu nu am putut, iar la pulpe maxim 2 de masă, tot aşa nu am putut. mai mult de una.

 

Cred că în prima zi am mâncat mai mult piept, la prima masă, dar nu am reuşit să pap unul întreg.

 

Oricum a doua zi spre seară mi se făcuse lehamite de piept de pui, deşi mie îmi place, dar la grătar cu puţin ulei de măsline, dar aici nu ai voie nic. E foarte restrictivă în ce mă priveşte. Şi apă foarte multă, apă nu cu lămâie nu cu nimic.

 

Cafea fără zahăr dacă obişnuieşti sau ceai dar fără zahăr, în rest muuuultă apă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat să îţi spun că în prima zi eu nu am dat niciun gram jos, nu băusem nici apă mai toată ziua.

 

Eu am o problemă cu băutul apei, beau greu doar dacă mi-e sete, dacă nu trebuie să mănânc ceva dulce, că sărat nu prea mănânc de când cu tiroida, iar după sarcină reţin apă repede dacă am mâncat sărat.

De la somonul afumat de ieri azi nu-mi pot da jos verigheta.

 

A doua zi am dat cred că 800 gr. şi în ultima zi doar 200 gr.

 

 Soţul a dat mai mult în prima şi a doua zi, în ultima cred că vreo 200/400 gr nu mai ţin minte. Cred că contează şi câte kilograme ai în plus, dacă sunt mai multe dai mai mult dacă ai mai puţine dai mai puţin... cred nu ştiu cu certitudine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, asta cu dat jos de pe o zi pe alta, nu cred ca e relevanta,adica depinde si de tranzit si de retentia de apa si tot asa, adica mai bine te cabtaresti dupa cele 3 zile

 

nu inteleg totusi de ce carnea aia treb sa fie la cuptor fara sare sau condimente, pai n-as manca asa ceva, cum sa mananci ca n-are nici un gust, de carne fiarta nici nu mai vorbesc, decat sa mananc din aia, mai bine nu mai mananc nimic

azi aveam o ciorba taraneasca de piept pui cu legume, am mancat zeama si 2 bucatele mici de pui si 6 au ramas, nu-mi place carnea fiarta

 

in fine, treb sa-mi fac timp sa citesc si cartiele de la dulci despre monti, dar nu stiu cand

poate ca o sa incerc si eu mai mult gratar cu salata, fasole verde and stuff, dar sa vedem cand, acum am frigiderul gol, treb sa merg la cumpararturi

sapt viit dau o fuga pana la Munchen, am treaba multa, treb sa-mi si vina, asa ca nu cred ca o sa fac mai nimic, decat asa mancat mai putin si mai atent

undeva dupa 20-may sa vad daca abordez problema altfel

 

dulci, semi-vacanta frumoasa la munte si nu uita, nu manca,ai slabit atat, ar fi pacat sa pui la loc, zise eu care am bagat in mine si in egipt si de paste, ca de la 58 am ajuns iar la 60, dar la sfaturi suntem bune toate, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna fiecare îşi cunoaşte organismul cel mai bine. Eu dau jos mâncând mai puţin, şi mâncând din absolut toate, bineînţeles şi sport.

Eu mănânc cu plăcere carne fiartă din supă spre exemplu, da doar o dată... de aia am zis că e greu.

Carnea coaptă la cuptor e mai bună decât fiartă crede-mă pe cuvânt.

M-am cântărit zilnic din curiozitate şi am dat per total 1 kg, pe care l-am pus înapoi de Paşte şi din care am dat jos deja 500 gr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai fetelor, am facut-o lata; nu mai facusem o prajitura de 2 ani si am facut o negresa, chipurile de post, nu pot sa cred ca de incredibil de buna e si cat de usor se face, va las reteta aici

in plus eu am pus si niste ciocolata amarioe deasupta, am mancat un cubulet numai ca e asa de densa/puternica

nota: am mancat un cubulete acum ca am mancat 2 ieri la 5 cand am facut-o si inca 2 seara pe la 10

si sotul n-a avut ce face si le-a dat niste cioco si fetelor si aseara se facuse 23.30 si nu mai adormeau maimutele

 

 

http://www.dulciurifeldefel.ro/negresa-de-post/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...