Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

bun, asa raportez si cu ce am cotinuat

 

a venit sotul si a sarit pe salata boeuf, am mancat si eu 2 linguri si 1/2 bucata negresa

 

si acum am mancat niste chilli con carne, bun e ma

sper ca am terminat pe ziua de azi, desi eu ma culc pe la 12 si nu se stie cand ma apuca iar

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iarina vezi la sub Abdomen extraplat linkul pus de Allure, pg 22

 

Asa, eu azi a mancat

Md vreo 5 prune uscate, 2 felii muschi, 2 de orez expandat, o rosie, un castravete

G bomboane, de fapt ceva intre biscuits si bomboane

P salata de spanac, rosii, castravete cu o cutie branza si smantana

G o felie chec de casa

C o bucatica piept la rotisor cu niste cartofi prajiti, am ciugulit de la fi.meu cat sa nu se supere, erau f bine facute

Acum beau ceai de soc cu digestie usoara, e cazul....

 

Marul si iaurtul le.am carat degeaba la birou

 

Mi.am luat ingrediente sa fac ciorba de loboda - am tot vazut.o prin meniuri si m.am documentat, pare simpla- insa am uitat borsul!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

Asa cum anticipasem azi aveam 59.5 kg. Deci sfirsitul de saptamina m-a costat un kg,cit dadusem jos.Sa-mi fie invatatura de minte!

Problema e ca dupa escapada asta am ramas cu o pofta de dulce si nepermise care ma mistuie.In consecinta ,ieri am mincat niste seminte si ciocolata fly.

  MD-un ochi ,rosie ,castravete,cafea ,ceai apa

G -un mar

prinz -ciorba verdeata ,o salata

Dentist-detartraj

-G-mar

Cina cascaval ,telemea ,rosii,castraveti

  Ciorba de loboda e extrem de rapida si are rolul sa-ti umple burta f. bine.Merge cu un pic de smitina si e tare racoroasa.Eu adaug niste fasole galbena inghetata ca sa fie mai consistenta.

Lyada,vad ca maninci prune.Tot nu te-ai dres? Suplimenteaza fructe ,mincate singure.

Anna ,imi place tot ce maninci. Sacrifica-te tu!

Pai te duci pina la greci doar 3 zile?Una dus ,una intors......mai bine maninci o inghetata ,un tort si treci pe la rest grecesc de care povesteai si gata.

Va pup ,ca-s tare aglomerata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

culmea ca dupa ziua de ieri azi arata cantarul ceva mai putin, m-am suit de cateva ori.

 

La mine "dresul" e temporar - daca 2 zile uit si nu mananc ceva special- ma blochez.

 

Azi la MD am mancat un iaurt mic cu o lingurita miere si un iaurt mic cu cateva nuci si 4 prune. Asta dupa un pahar de 250 ml de apa cu lamaie si un ness. Si nimic

 

Planul e sa mananc un fruct pe zi, poate cand e mai cald sa reusesc sa mananc 2, la ambele gustari. Dimineata nu le suport, imi dau aciditate, foame si proasta dispozitie in consecinta. Seara am mancat un bol de capsuni duminica, nu mai tin minte daca a fost de bine, voi repeta.

 

Mi-am adus pentru pranz o super-salata cu frunze diverse, rosie, castravete, patrunjel, 2 felii de muschi si una de cascaval cu urda.

 

Buna ideea cu fasole verde in ciorba, mai ales ca am luat doar 2 legaturici de loboda. sper sa iau si borsul pana nu se ofilesc restul ingredientelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea a mersul site-ul de dimineaţă.

Mulţumesc Lyada o să mă uit şi eu.

Eu azi de dimineaţă aveam 65,7 kg, dar aseară am alergat 2 km şi am mers alert alţi 2,5 km.

Mic dejun 4 biscuiţi digestivi cu afine roşii şi o cafea cu miere.

Prânz ciorba de lobodă cât încape şi probabil cuo felie de pâine. Nu folosesc smântână că pap tot borcanul, mai ales că-mi place cu pâine proaspătă şi slavă domnului că n-am nici una nici alta. Pâinea are deja 2 zile, deci e numa bună de mâncat câte puţin.

Diseară mozzarela pe roşii şi pâine.

 

Mă abţin cu brio de la îngheţată, dar mi-am luat ciocolată de mai multe feluri de la Heidi şi până acum am mâncat câte 2 pătrăţele pe zi nu mai mult. Una e cu fistic, busuioc şi portocale roşii - cu lapte, alta e neagră cu papaya, guave şi chili ş ultima e albă cu goji, rodie şi ghimbir.

 

Ciudate combinaţii, dar mai mult de o pătrăţică nu mă îmbie. Eu nu pot fără ciocolată asta e.

 

Mă bucur că am reuşit să mă abţin de la cutia cu îngheţată, să vedem cât mă ţine, încă nu zic hop până n-am sărit gardul, adică aşa pe la vreo 60 de kile.

 

Dulcetica acuşi se apropie sezonul fructelor şi o să fie mai ok, mai bine renunţi la o masă şi mănînci multe cireşe sau caise sau sau.... în curând, acum doar trebuie să te abţii e greu, dar se poate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulci cred ca n-ai inteles

eu plec maine pana la Munchen si ma intorc poimaine seara

la greci, in thassos, plec pe 25 may si ma intorc tocmai pe 2 Iunie

am zis ca acolo vreau sa muncesc 2-3 zile si sa-mi iau doar 2 zile de concediu, dar la miljloc mai sunt 2 weekenduri + in timpul zilei mai pot munci si de la piscina daca e wifi sau pot face un program de genul

- plana 8-11 dim

- munca 11-17

- plana 17-19

- munca 20-23 si le mai carpesc asa si le fac pe amandoua :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarina ,eu nu stau bine la frinat impulsurile. Nu-s ca tot omul ,gust cite o bucatica si stop.

Capsuni ,cirese  cumparam cite 2 kg ,din care foarte multe imi reveneau mie. [:)] Fructe pot sa maninc fara sa le tin socoteala.

Ideea e sa nu exagerez in rest.

  Nu-ti mai fa stocuri de dulciuri,poate reusesti sa le uiti.

O sa citesc si eu ce recomanda Allure.Ea e foarte informata!

Anna ,eu nu as suferi chiar rau,ca ai niste ore in care faci pauza de la plaja,ore in care de regula citesc.

Eu nu ma omor nici cu plaja,asa ca decit sa stai acasa e preferabil sa fii in Grecia. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot să nu am câtceva în casă Dulcetica că mă apucă jalea. Acu na ce să fac dacă la mine nu există dulciu mai bun ca ciocolata. M-am abţinut zilele astea şi încă mai merge.... da acum mă gândesc la numele tău dulcetica... din ciocolată? îngheţată, vată de zahăr? jeleu de fructe, vreun smoothye ceva... sau ce anume este dulceţica?

 

Vara merge clafoutis cu cireşe http://www.teoskitchen.ro/2011/06/clafoutis-cu-cirese.html eu  îl fac cu toate fructele pe care le găsesc la momentul ăla.

 

Am găsit linkul şi am făcut şi testul. Se pare că sunt  tyroid type... bănuiesc că nicio legătură cu tiroida mea :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...