Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna!

Hello,unde sinteti?

Am inceput sa-mi revin ,desi ieri parca turbasem .Am mincat 2 ciocolatele fly una amaruie si una capucino ca muream de pofta.

 Am avut o stare vegetativa si am adormit uitindu-ma la TV si mi s-a ars pieptul de pui din care voiam sa fac pui cu smintina.

DM -ochi,1 castravete,o ridiche,o bucatica cascaval ,telemea

P-o salata si un piept de pui

G-un mar ,capsuni

Cina- piept de pui cu smintina

si cascaval ,telemea rosii

N-am mincat pina acum si mor de foame.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei nu amers forumul de dimineaţă, eu abia acum am reuşit să intru pe el.

 

De dimineaţă am băut o cafea cu miere,  mâncat 4 biscuţi cu cereale şi afine şi băut o cană de lapte dulce nedegresat.

 

La prânz tocmai am băgat de o o pâine mică din făină albă, secară, fulgi de ovăz şi ulei de măsline, sper să-mi iasă.

 

Tot pentru prânz o să fac ciuperci cu ceapă verde şi adaug peste ele brânzeturi din care am - brie, gorgonzola, mozzarela şi quark, şi mai dau puţin la fiert, porţii mici se înţelege.

 

Diseară salată de roşii cu ceapă şi telemea şi/sau alte brânzeturi.

 

Azi nu pap ciocolată sau aşa sper.

 

Am tot 65,7 kg deci stabil. Sper să mai dau jos câte puţin, ieri nu am făcut deloc sport că mi-a venit menstra, dar azi poate ies la alergare uşoară.

 

Dulcetica de ce nu schimbi puiul cu smântână de la cină pentru prânz? E mai uşor pieptul cu salată pentru cină, dar asta e părerea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor

 

si eu am intrat cu greu pe forum azi, putin dimineata, apoi nu functiona. si acum mi se pare ca se misca ciudat meniul, fara ca eu sa apas pe cursor, se deruleaza subiectele pe ecran pur si simplu

 

Iarina, ciupercile alea le faci inabusit pe aragaz? suna bine combinatia, fac ce fac si tot la branzeturi ma uit si poftesc [soricel] . alergare usoara la CM? you're a hero! eu am facut azi fix 14 min de fitness stepping [aerob]  cu Leslie Sansone, daca intereseaza pe cineva. am cautat mult pana sa gasesc ceva usor si sa imi placa antrenoarea

 

 

azi

 

MD mar, apoi la o ora o felie mica branza cu o rosie, 2 castraveti

G dulciuri la birou

P fasole batuta cu salata asortata

C ideal capsuni+un iaurt insa nu garantez

 

nu cunosc ciocolatelele fly, e cazul oare sa imi improspatez cunostintele?

 

Anna cred ca e plecata 2 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Lyada înăbuşit pe aragaz cu o lingură de ulei de măsline şi nu las să ajungă la prăjire deloc că adaug brânzicile. Şi eu îs fan lactate şi le tot combin.

 

O să încerc să alerg, dacă nu mă ţine, atunci mers alert vreo 2,5 km, asta e zona pe care ar trebui să o acoper că vreau sau nu :) dacă plec la plimbare. 

 

O să mă uit şi eu după Leslie Sansone pe net.

 

Nu ştiu ce-s ciocolăţele alea fly dar sper să ne spună dulceţica ciocolăţica, nume de alint no offence. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fly-Se gasesc la Carrefour cu lapte ,capucino ,amaruie si sint cu indulcitor. Ideal ar fi sa iei amaruie,ca-i cea mai mica distrugere si au 25 g. Evident daca te-ai putea limita la jumatate?! Eu am mincat ieri 2.

   Anna,dezertoare-o!Distractie maxima!

Plec si eu simbata si nu mai am rabdare. Pe de alta parte mi-e mila de munca depusa sa dau jos un pic.

  Iar am inceput sa ma subtii.Nu stiu cum sa fac sa va determin sa nu le mai combinati.Ati fi mirate ce efect are si fara sa te abtii de la mincare.

De ex Lyada;

la gustarea ta cioco amaruie 75% cacao sau cu indulcitor

Capsunile separat dupa o ora  iaurt% grasimi ,care n-are nici un Dumnezeu asa ca mai bine brinzeturi.Capsunile si fructele de padure sint singurele care merg dupa masa .

Iaurt cu grasimi ,brinza de vaci sau cas cu zer,lapte integral incercati sa le evitati.

Piinea nu e un efort mare pt mine ,de aceea nu inteleg de ce simtiti nevoia. Eu as putea sa-mi fac niste combinatii cu 50% faina integrala +50% tarite de ovaz,dar eu nu sufar.

 Iarina ,eu n-am o fire sportiva asa ca ma minunez ,ca si cind ar trebui sa fii lata ,tu bintui.

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor

 

si eu am intrat cu greu pe forum azi, putin dimineata, apoi nu functiona. si acum mi se pare ca se misca ciudat meniul, fara ca eu sa apas pe cursor, se deruleaza subiectele pe ecran pur si simplu

E mizeria aia de reclama cearsaf, de la Petrom, care tot coboara, sa nu cumva sa o ratezi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor mie mi-e rusine sa mai zic ceva, pai daca mai zic transform subiectul in ce-am mai halit azi si cum sa ma ingras....treb sa fac ceva,

dar cum zicea si bianca acum ceva timp, daca mai si plec, bag tare, sa nu cumva sa mor de foame :))

 

azi dim la aeroport, pe la 7.30 un capucino si o tarta cu vanulie, arata prea bine

la pranz 3 felii de pizza, destul de maricele, facea de o pizza de 1 pers

acum seara, n-am mai iesit cu baietii la masa ca ei sunt la alt hotel, eu speram sa mergem la grecesc, dar ei au fost aseara, asa ca nu m-am mai deplansat pt italian si asa am comandat in camera

- supa crema de sparanghel cu somon = asta ok, dar langa ea au venit si 5 feliute de bagheta

- apoi zic eu hai sa iau o salata usurica, adica salata rucola, cu branza de capra in bacon, nuci, struguri, frate au venit astia cu un platou, nu cu o salatica, deci eu care mananc tot mereu, n-am putut manca decat max jumate

- pai si cum sa nu-mi iau si desert, cica yogurt ceva cu fructe , asta e un fel de spuma de iaurt si cu capsuni si niste din alea rosii langa (nu afine, rosii, nu=mi vine cum le zice, berries ceva) - asta nu l-am mancat inca ca nu mai pot, desi ar treb ca dc se incalzeste iaurtul ala nu mai e bun

- si mi-am pus si un pahar de vin

 

deci HELPPPPPPPPPPPP, serios, daca o tin asa unde ajung? sunt si inainte de CM, oare de asta bag asa? sau nu mai vine 9 luni? nu cred, ca eu am avut fetele cu FIV si nu asa ca ne-am iubit noi tare, dar cine stie, dar nu cred totusi

asa ca help, nu stiu cum dar treb sa ma abtin cumva, nu stiti niste ceaiuri ceva care mai taie din pofta de mancare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioi Anna eu abia mă abţin să nu mănânc că la prânz am gătit  cu multe brânzeturi grase şi am pus şi orez brun, deci salivez de numa ce ai tot pus tu acolo, aşa meniu vin şi eu în Grecia. 

 

Eu ştiu dacă îţi trebuie ţie ceaiuri, mai bine hipnoză ca să ţi se pară bleah toate alea şi să îţi dispară plăcerea mâncatului. Acu dacă 9 luni nu-ţi mai vine bănuiec că e un motiv de bucurie că mănânci fără să te mai gândeşti la siluetă dar şi bebe  nou :)

 

Am chiulit şi nu am mai fost la alergat, că a plouat puţin, am călcat. Oare se pune ca activitate fizică. Ar cam trebui că eu calc extrem de rar şi sigur se pune că am făcut mişcare. :D

Soţul meu e extrem de încântat, dar o să-i treacă, concediu mai am puţin, apoi călcatul va fi din nou din an în.... an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...