Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

n-arata rau, dar dupa cele 4 bucatele de branza de capra, infasurate in bacon si pajite (din salata mea care cica treb sa fie salata light) nu mai pot nici vinul sa-l termin

hai va las, ma culc ca sunt obosita si maine iar testing, iar zbor

a fost bine o seara fara sa ma calareasca maimuticile mele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna!

Imi place ce-ai mincat,dar nu inteleg room service. Mie imi plac restaurantele! Nu-mi place bufetul suedez! Imi place sa vina cu nu stiu cite feluri ,putintel in farfurie ,aranjate artistic cu frunzulite ,picaturi ,sosuri etc. Sa nu te duci tu cu baietii? Sociopata mica ce esti!

 N-am fost niciodata la Munchen ,dar am auzit ca e un oras frumos.

 Nu mai vorbiti de brinza ca am baut apa si stau o jumatate de ora sa hidrateze organismul.

    Ieri am mincat un melanj:seminte ,fistic ,cioco fly,afine,capsuni.... azi aveam tot 59kg ,dar vad o relaxare in atitudinea fata de mincare ,care nu-i in regula.

Meniul de azi e confuz inca.

Va pup!

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neaţa, eu am azi 65,4 kg, slăbesc. 2 zile am fost pe stagnare, dar azi am mai dat jos.

 

Mic dejun 4 biscuiţi digestivi cu o cană de lapte nedegresat şi bineînţeles cafeaua cu miere de dimineaţă.

La prânz tocăniţa de ciuperci cu brânzeturi fel de fel şi pâinica făcută în casă.

La cină salată de roşii cu ceapă verde şi telemea.

 

Nu ştiu ce să mai gătesc pentru masa de prânz de mâine, ceva uşor şi gustos... mă gândeam la paste, dar o să-mi zăpăcească cântarul.

Aveţi vreo idee?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Patele, daca sunt integrale si le faci al dente, mai ales necombinate cu grasimi, te vor ajuta sa slabesti, sa stii.Dar fara carne, fara branza...daca iti plac al pesto, al pomodoro, sau cu ton si sos de rosii, sunt perfecte.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, ce de mancarici apetisante la Anna, sunt bine toate!

 

Bravo Iarina, esti cuminte si se vede la cantar. Salatele nu iti plac? de ton, de somon, un rattatouille de legume, si cu astea mi-am cam epuizat variantele caci nu prea gatesc. A venit mama ieri dupa-masa la mine in tranzit pt Istanbul si a facut 2 mancaruri la 8 seara mai ceva ca Samantha aia din nas, nici nu am vazut ce a mesterit ca m-a anuntat gata, aveti supa de rosii si pilaf [fal] . asta pe langa ce ii adusese lui fi-meu. Evident nu seman cu ea.

 

Dulce, am citit unul din documentele trimise, ocazie cu care mi-am adus aminte ca am mai citit-o cu multi ani in urma. Inteleg si accept teoria din spatele Monti dar nu rezonez cu ea, nu imi plac MD glucidice de ex, ma feresc de degresate 0% caci am citit eu candva ca nu-s sanatoase si teoria disocierii m-ar limita mult in alegeri, adica daca tot trag de o salata la pranz nici macar sa nu am amestecuri diverse in ea... dar mai citesc pe la subiect, imi place sa vad atata lume decisa sa slabeasca, tot sper sa se ia. Eu de ex sunt convinsa ca daca nu as manca atatea dulciuri as slabi.

 

azi planul e asa, unele-s bifate deja:

MD 2 prajituri home-made

G iaurt (eu bag cu 2 %)

P musaca, salata de varza

C ciorba de rosii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada îmi plac salatele mult, dar îmi place să mănânc diversificat. Săptămâna trecută am tot mâncat somon fume şi proaspăt în salate şi pe grătar simplu. Săptămâna asta a fost cu borşul de lobodă şi se pare paste mâine, ciuperci ieri şi azi. În weekend merg la ai mei şi o să mănânc miel la cuptor. Brânzeturile pe care nu le pot da la o parte, eu nici în sarcină nu am avut carenţe de calciu şi nici de fier.

 

Nici eu nu sunt adepta dietelor, nici nu am ţinut decât cea cu carne şi fruct, da` doar 3 zile, deci nu prea pot să spun că mă pricep la diete. Eu îmi cunosc organismul şi la câte dulciuri mănânc eu într-un an soţul meu spre ex ar fi obez. Deci eu trebuie să mănânc puţin, variat, din toate şi fără dulciuri în exces. O dată pe săptămână ar fi ideal. Şi am uitat mişcare, muuultă mişcare, că şi aşa jobul meu e unul sedentar, iar cu vârsta intervine lenea, dacă nu eşti sportiv de felul tău.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, si total off-topic ieri am fost la un tratament facial dupa o pauza de 2 ani, am avut un noroc maxim sa imi placa tot: cosmeticiana, produsele, procedura, am iesit zen de-acolo. In mall Vitan, la Yves Rocher, pe langa produsele cosmetice la vanzare au si un mic salon de cosmetica, am aflat recent.

 

Inca nu am scapat de ideea unor tratamente corporale, am ametit cautand reviews, sunt atatea aparate si proceduri. Nu vreau electrostimulare, asta stiu. Acum e o oferta de Velasmooth, http://www.groupon.ro/deals/bucuresti/Slim-Art/21591359, oare sa ma arunc? [fri] . Am o colega care a incercat LPG dar si acolo am vazut ca-s vreo 4 aparate, nu stiu daca cei care fac reduceri spectaculoase  folosesc aparate de acum 8-10 ani luate la second-hand, buy-back, whatever.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place diversificat si cred ca de-asta nici nu am luat mult in state, am mancat chestii diferite, intr-un ambient placut - cum zice Dulce si mai ales cu placere. dar acolo eram cu altii la masa, faceam conversatie, mancam delicat, avea timp creierul sa perceapa ca-s satula. Cumam mers la munte cum am scapat haturile din mana, la fel de pasti, mi-e ciuda ca nu pot fi mai ferma, pentru binele meu.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada, poti folosi iaurt si chefir nedegresate la MD, si branza nedegresata, dar nu mai poti manca paine integrala ci doar wasa cu fibre multe sau paine facuta in casa in amestec de tarate.Sau mananci iaurtul nedegresat cu tarate de ovaz si seminte diverse, sau fructe de padure.In salate poti pune orice, unde ai citit ca nu le poti amesteca...?Iar dulciurile, daca folosesti ingrediente corecte, poti manca- bineinteles, cu bun simt...

 

Si de 2-3 ori pe saptamana poti avea MD lipidic, cu branza, cascaval, carne, ou, legume crude.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...