Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

caress multumesc, mie iaurtul mi se pare o mancare ataaaaat de triiiiista, abia il integrez ca gustare si folosesc orice ocazie sa il ratez, am mereu la birou si acasa in frigider- ma uit la el, el la mine si constant il ocolesc, acreala aia de dimineata, yuck . M-ar lua jalea sa-mi incep 3-4 zile pe saptamana cu el. L-am acceptat ca medicament anti-constipatie, o data a avut efect , a doua oara nu. Ce mi s-a parut ca a mers a fost - ta-naa, din Monti- un fruct si la 30 min- o ora altceva, sincer acum nu imi mai amintesc ce a fost altceva-ul, cred ca branza cu rosii.

parca, parca restul sugestiilor tale de la subiect, exemplele de MD glucidic mai cu dulce ar merge, dar astept sa te apuci de livrari pentru restul meselor [soricel] .

 

sa notam ca eu am mancat ani in sir imens la MD, imi faceam ca la AI si acasa, deja e un efort sa stiu ca incep ziua mancand ca o vrabiuta, de talie mare [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din acelaşi motiv mă feresc şi eu de lactatele degresate, pentru că după degresare produsul nu mai are gust şi acest neajuns este contracarat cu zaharuri, amelioratori de gust şi alte chimicale. Nu mănânc degresat nu pentru că nu are gust ci doar pentru că are adaosuri, mai bine mănânc un iaurt gras natur de la mama lui fără adausuri. Mi-ar plăcea să mănânc iaurt făcut în casă dar din păcate nu am încredere să cumpăr de la cineva. Cu câţiva ani în urmă luam de la o rudă de la ţară. Şi ce lapte bătut ieşea şi aveam şi ciuperca tibetană pentru kefir.

 

Mai nou am citit că lactatele degresate pot conduce la amenoree şi deci probleme de fertilitate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta si e recomandarea, sa mananci imens la MD.EU ANI IN SIR NU AM MANCAT NIMIC PANA LA ORA 13-14.00!Asa ca un iaurt mare cu doua linguri de tarate e un urias pas inainte.Sunt prajituri cu fructe pe care le poti manca dimineata, paine cu branza frecata cu marar si chimen-zic de mesele glucidice, iar la cele lipidice-bagi omlete, cascaval, salata, briose conforme , clatite, branza, legume crude, etc.La cele lipidice trebuie sa lipseasca painea, sau sa fie retetele alea speciale, cu tarate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac mult salatele ,dar mi-e lene sa-mi fac.

Eu nu maninc nimic glucidic ,ca nu-mi plac.Doar de paste am facut ,dar m-am plictisit. [:-)))]  Nu-s facuta pt. bucatarie ,dar nici pt ce altceva ,inca n-am dedus. [:)]

Piine poti minca ,dar conforma ,dar nu-I simt lipsa. Lapte  ,iaurt ,brinza degresate nu maninc ,ca nu ma pasioneaza si-s glucidice ,asa ca maninc toate brinzeturile fermentate sau telemea scursa.

   Dupa cum se observa eu nu prea varies ,nu pt ca n-as vrea si ceva nou /bunut/divers dar cind ajung acasa n-am nici o chemare sa produc ceva exclusive pt mine. Eu maninc fructe ,la distantele recomandate ,adica gustari  sau mic dejun si acesta poate ca e un motiv pt care n-am rezultate spectaculoase. Recunosc insa ca-s multumita ca maninc conform  si sansele sa depun par reduse.

     M-am saturat sa fiu grasa! Voi n-aveti mult de dat ,de aceea nici nu vreti sa faceti un effort inutil.

   Sper cind ma intorc, intr-o saptamina sa dau jos tot ce pun ,ca-s constienta ca nu o sa ma pot abtine total. O sa incerc sa nu exagerez.

  Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu mi.am fixat un target realist, adică nu as fi slaba la 65 kg, insa multumita da. Altfel as avea de dat si eu mai multe. Si am noroc cu distribuția pe verticală.

Insa aud ca se vorbește in târg ca de fapt ești slaba si te alinti cu nickul asta, spre deruta noastră, a colegelor de suferinta, eh?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, am studiat problema. Prima impresie e ce serioasa ești cand pozezi!:)) cred ca ai putinele kg de care vrei sa scapi ca si mine, pe coapse? De unde se dau greu, nu e vina noastra:)) Sau poate pe abdomen?! nu.mi sar in ochi, ai conformatie echilibrata, mie asta mi se pare cel mai important, un corp armonios, nu te mai vaita caci ești bine!

 

Eu am mancat supa de rosii, 3 guri de prajitura, am băut un ceai si mi.am propus ca la 8 ma bag la video cu Leslie.

 

Si cu fructele asa e, si ele țin pe loc. Mi.am adus aminte ca eu consider rosia ca fruct in dieta, încerc sa nu mananc decât una pe zi, f rar doua. Trebuie sa ma imprietenesc mai mult cu castravetii, aia merg fără număr dar nu.i gasesc savurosi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce greu merge forumul...

Azi am 65,1 kg şi am fost cuminte, ieri nu am făcut multă mişcare că m-am simţit letargică de la menstră.

 

Azi am revenit asupra meniului:

MD cafea cu miere, 2 biscuiţi cu cereale şi afine roşii şi jumătate de cană de lapte nedegresată,

Prânz: m-am hotărât să fac chiftele de peşte(merluciu şi surimi) la cuptor şi piure de ţelină, reţeta am luat-o de pe blogul Laurei Adamache şi am înţeles că e reţetă dukan - doar chiftelele, piureul nu cred, fiindcă e din altă parte.

 

Pentru cină cred că am să văd la faţa locului că încă nu ştiu, ce ştiu sigur că am să mănânc vreo 2 kiwi asta la vreo oră jumate după masa de seară. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am revenit si eu si acasa si la dieta sa zicem asa, desi nu tin o dieta anume

sunt f obosita, nu stiu exact de ce, cred ca de la drum, aeroport and stuff, am ajuns la 23.30 aseara pana sa ma culc s-a facut 00.30, apoi a inceput cea mica sa planga, dar s-a dus sotul sa o ia, a bagat un lapte si s-a culcat, numai ca intre noi si eu n-am reusit sa ma odihnesc bine

 

pana acum am baut o cafea, 2 pahare de apa, si abia ce am mancat o salata 1rosie, 2 castraveti, un pic de adrei+ardei iute , 2 cepe verzi si un pi de branza de 12% cu 2 biscuitiei din aia crackers si un pic de ulei, am mancat asa ca sa reusesc sa-mi revin un pic ca nu pot sa stau in picioare ....ca diseara cica ies cu niste fost colegi de munca si treb sa-mi revin un pic

 

cred ca ma duc sa-mi fac o baie, o sa ma relaxeze si sper sa-mi treaca oboseala, somn nu pot sa bag ca nu cred ca reusesc si nu am nici timp si sa vad daca reusesc sa dau si o tuta pana la coafor sa ma aranjez un pic

 

oricum aseara ma simteaza ca o vaca, ca un carnat care statea sa plesneasca din panatloni; acolo m-am imbracat in rochite cu vedere la picioare, care sunt inca ok, dar burtoiul era super umflat; azi am tot scos

 

in fine, mai am o sapt pana plecam in grecia unde va fi iar halealea si iar aleala, sper sa dau un pic jos pana atunci, azi aveam deka 61.5 :(, sper sa ajung la un 59 asa, practic nu e decat 1.5 asa de dat jos ca 0.5 era sigur doar surplus

 

bianca, nu-i asa ca nu e grasa dulci deloc? eu i-am zis ca mi-o imaginam cel putin pufosica :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...