Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ma bag si eu repede, ca nu-mi mai vad capul de treaca

ca si bianca si eu am ca pus tot ce am dat os, dimineata 61.2 :(, de azi amnistie, gata, am mancat pe la 1.30 1 rosie cu 125g mozarella si un pic de ulei

pana mai pe seara nu mai mananc, nu stiu ce

ma trezisem hotarata, pe cai mari, m-as fi apucat si de sport, dar cand si cum??? 

piticele mele au avut concert azi noapte de la 2-3 mi-a urlat Ema de ziceai ca a vazut lupu, azi dim de la 9-10 la fel, nu stiu de ce, cred ca ma stiu toti vecinii. Nu mananca nimic, nici macar lapte, cred ca-i de la canini

n0am apucat sa fac mai nimic de dim, e ora 2 si

- m-am treziy la 8.30, am stat cu Ema'n brate pana pe la 9.30 cand s0a trezit si Eva

- n-a mancat nici ea ca racnea sora-sa

- am prins max 1h de munca de la 10-11

- apoi de la 11-13 ne-am chinuit si eu si bona sa le dam sa manance, n-au mancat mai nimci dar au facut praf toata bucataria

- am muncit de la 12-14 si acu ma duc sa fac curat in bucatarie s sufragerie ca sunt numai fimituri pe jos

- apoi treb sa dau o fuga la mega sa le iau ceva de mancare

- la 16-17 am conf,

- 17-18.30 iar ne chinuim sa le dam sa manance

- apoi pleaca bona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Oau,ce ma bucur ca ati aparut si ca toate aveti cite 1 kg in plus! [:-)))]

Eu dupa weekendul acesta am mai pus 1 kg. Azi cica evaluez dezastrul si dau jos.

Mi-e somn si-s ametita.

Ar trebui sa fac curat,mincare.Lectiile-s gata!

Si eu sint 3 saptamini singura.Maica-mea e plecata la mare si imi revine exclusive minunatul. Aparent nu e asa tragica,ca la Anna ,dar nu-s obisnuita ,asa ca-i greu.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, la greci am fost, mai fusesem

- acum 7 ani prin Atena cu o prietena

- acum 2 ani in Creta cand eram insarcinata

- anul trecut in zona Harkidiki, desi un pic mai departe, dar nu-mi amintesc acum cum se numea

dar daca pana acum nu am fost impresionata, acum e altceva. Thassos e minunat, plaje cu nisip fin si alb, apa aia misto verzui albastruie, mare si munte impadurit (nu numai stanci ca in Creta) in acelasi loc. Am stat la Ntinas Apartments, hotel nou de cativa ani, camera superior cu sea-view, era la parter asa ca aveam iesire pe terasa, iar terasa era chiar langa una din piscine, asa ca am intrat/iesit numai pe acolo, n-am folosit usa deloc, aveam cheita si inchuiam usa/geamul de termopan. Camera de marime ok, nici mica, nici pare, cu chicineta pt cine ar fi vrut sa-si faca o salata, ceva, adica avea si plita si vesela, si filtru cafea, si cana electrica, si din ala de facut ness frappe, tot ce-ti trebuia; noi n-am gatit ca nu de asta ne-am dus, dar altii luau cel putin micul dejun in camera. Pretul f ok, numai 35 eur/noapte, acum ca era mai si nu er asezon, fara MD, dar ala era numau 5 eur/pers, noi mergeam direct la pranz ca pana atunci munceam, Hotelul la 2 min de plaja, 100 m maxim. Proprietarul f dragut, ne-a tot oferit ba un expresso on the house(primul), ba un pahar de vin, ba o sticla, in fine a vazut si el ca si noi am mai cumparat cate un vin de la bar si a mai dat si el.

Plaja ffrumoasa, noi stateam in Skala Potamia, langa noi era Golden beach, am dat o fuga dum si pe Paradise beach si cam atat. 

Noi am ajuns sambata pe la 14, ne-am plimbat un pic duminica si atat, ca in rest am muncit la greu, mai ales chef, care a si fost promovat cate eram acolo.

Mancarea f buna, mancam cu 35-40 eur, 2-3 aperitive, 2 feluri principale numai sea-bass (cel mai minunat peste), calamari, caracatita, toate cu garnitura (din nefericire) si o prajiturica mica din partea casei, stroite cu 0.5l vin sau chiar dublu

programul era cam asa: trezit la 7-8, muncit pana la 12, mers la masa 1h - 1.5h, apoi ia munca,la mine pana pe la 18, la sotul pana noaptea tarziu, dimineata si seara mai stateam si langa piscina cu laptopul si munceam; Seara pe la 8-10 la masa iar, la restaurante prin zona, am fost la cele mai bune de pe insula.

in rest cam atat, n-am vizitat orasul Thassos, cu muzeu si ce mai era pe acolo, un acropole/templu ceva, ca n-am avut timp si in plus suntem cam satuli de pietre, noi am vizitat mult prin lume, n-am ajuns nici la Marble beach, dar oricum avem un cd de prezentare super misto pe care l-a facut proprietarul hoteluluii.

Daca avem timp si bani, cred ca mai dam o tura in septembrie si cu fetele.

in rest, daca vrezi sa ma intrebati ceva, va stau la dispozitie, oricum e cea mai misto destinatie de vara, dupa Dominicana, asta dc vrei plaja/nisip frumos si mancare buna; daca vrei clubbing and stuff nu cred ca era, era destul de liniste si cam gol, dupa 1 iunie se mai aglomera, dar cel mai mult in iulie din cate am inteles/

 

oricum a fost super misto, manacre mult mai buna decat in egipt si ce-am vrut noi, si per total a fost mai ieftin si daca nua m fi fost noi asa mancaiosi si "bauciosi" ar fi fost si mai ieftin :)

 

bun, revenind la cura mea

- azi la pranz, pe la 2, am mancat 1 rosie cu 120g mozarella, si un pic ulei masline

- 5 covrigei mici mici, dim de tot, iau imprastiat fetele pe aici si eu i-am mai cules

- la 4, 200 g iaurt cu 2 linguri nuci si miere

- la 19, o salata greceasca: rosie,ardei, castravete, ceapa verde, feta, ulei si atat

- cred ca termin restul de 175g iaurt, tot cu un pic de miere

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor

azi am alergat cu fetele la pediatru dimineata, nu le mai dusesem de 4 luni, le-am tras o cantareala si masurare, niste pisoi

Eva 78.5 cm si 7.9 kg

Ema 80.5 cm si 9.1 kg si asta dupa laptele de dim

in rest sanatoase, mi-a mai dat niste vitamine, chestii de plante, sa vedem dc merge sa le faca pofta de mancare, dar nu cred, am mai incercat 3-4 chestii

 

ce liniste pe aici, deci toata lumea are 1kg in plus, azi 60.7,

Iarina cum a fost in egipt? zi-mi la ce hotel ai fost si cum a fost masa, bauturile

la Istanbul ti-a placut, ati facut un turkish bath?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asaaa, sa intru repede cu declaratia, ca am avut o zi tare agitata azi.

 

Desi ma simteam mai supla cantarul arata tot 68.3 kg asa ca fac un addendum la teoria datului usor jos dupa ce mananci mai relaxat o saptamana. Daca perioada se prelungeste la 3 saptamani, este nevoie de un numar nedeterminat de zile pentru a atinge starea initiala:). Eu am 1.5 kg in plus, am avut zile in sir 66.5, am plecat la 67 in state.

 

ma duc sa vad ce mai povestiti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ahh, Thassos este destinatia mea de suflet!! de cand am mers prima oara am simtit ca acolo e paradisul, partea buna e ca e destul de accesibil ca distanta fata de Buc si preturi per ansamblu.Am retrait tot ce povestesti, cred ca stiu si locatia,  la marginea unei stradute in panta care duce la mare?!

 

Din 2008 mergem in fiecare an, primii ani era destinatia principala, apoi am lipit-o de Halkidiki ca sa mai schimbam, anul asta am luat un early-booking in Creta tot ca sa mai variem putin si sa mai vizitam locuri noi, sper sa nu fiu dezamagita, am citit ca nu are verdeata, sper sa fie atmosfera placuta. Si mancarea of course...

 

ce dor imi e de mare, nici nu stiu daca ajung pana plec, weekendul care a trecut am zugravit si bineinteles ca am depasit bugetul alocat...

 

anna, nu vad plaja in programul de dimineata!!

 

Dulcetica, sper sa nu faci ca mine, cu greu mi-am revenit si inca nu suficient.

 

 

Iarina, speranta e in tine, da-ne un semn care sa arate ca la subiectul asta mai slabim...

 

azi dimineata ma gandeam ca sunt exact la greutatea de anul trecut din iunie, a trecut un an in care am mai pus si am mai dat functie de sezon/plecari insa nimic semnificativ+/-2 kg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...