Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

Buna!

La sfirsutl saptaminii mai merg la o nunta ,pt la care speram sa -mi revin la vreo 59kg ca sa-mi vina ceva de imbracat. Am multe rochii de ocazie,dar sint de slaba nu de umflata. Simbata asta am intrat indesindu-ma in una ,dar am mai pus 1 kg.

    Dupa cum spuneam, situatia e groaznica:61 kg si in continuare maninc cite ceva aiurea.De ex azi:

MD cirese

G-un mar

p-ciorba vacuta ,piept de pui la gratar ,un pahar de cola

G-cirese

Cina -cascaval cu castraveti

Nu stiu de la ce am starea asta de somnolenta?

Am si o lene cumplita ,dar asta nu-I ceva nou.

Ieri n-am mai dat cu aspiratorul ,ca mi-a fost prea lene,dar am mai strins lucrurile.

Azi mai fac o tentativa si string rufele.Deci nici cu miscarea nu stau bine.

Aseara am vrut sa fac ceva de mincare ,dar n-aveam ceapa ,morcov,carne. [:-)))]

Imi place ce povestiti de Thassos, si parca ma atrage.Cit ati facut pina acolo?Masina sau avion? Eu am fost in Santorini ,Myconos si Corfu,dar nu-s picata in admiratie deloc. Am stat cite o zi in fiecare ,dar n-as reveni. A fost mult sub asteptarile mele. Cald ,mizerie si nu mai dezvolt.

   Cind am ajuns in Myconos nu se sculasera inca ,nu deschisesera terasele,asta pe la 8.30. Preturile la terase erau nesimtite.La o terasa mi-a adus nota de 2 ori ,variante diferite. [:)]

  Anna,deci voi ati muncit nonstop si ati luat doar masa in Thassos?Tare! Pretul e super bun!

Nici eu nu ma omor cu plaja ,dar o baie dimineata ,una seara si apoi bintuiala.

 Nu stiu cum or fi vacantele la anul ,ca sintem in clasa a patra si nu mai pot pleca aiurea,am si eu o responsabilitate.

Pune niste poze te rog , sa vad care-i intriga. Cu vegetatie abundenta suna bine.

Iarina , da si tu niste detalii.

Eu am incercat sa fac scubadiving si n-am putut. M-au enervat cu pozele in bancul de pesti ,mai ales ca si platisem.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

in Creta am fost acum 2 ani si nu mi-a placut, plaja numai cu pietre si muntii arizi, adica noste pietre

 

dar in Thassos altceva, super misto, si va zice cineva care a fost si in Thailanda si in Caraibe/Dominicana

mda, pai asa a cam fost, am fost ca se ne odihnim un pic noaptea, sa luam masa si poate sa mai facem si noi un bebe...hahah, nu am eu noroc sa-mi iasa el asa usor si nici nu stiu dc mai vreau, imi vine sa le strang de gat pe maimute, nu mananca nimic, o sa innebunesc, dureaza 1.5h masa si mananca 3 linguri

 

pai hai sa zic ca steteam la piscuna/terasa si dimineata de la 8-9 pana pe la 11-12, apoi masa 1.5 h asa, apoi iar munca sau un somn mic, si iar munca de la piscina/terasa si seara iar masa la restaurant pe la 9, 10, 11 depinde cum ajungeam

 

da, aia e locatia, se coboara un picut

 

pai la dus am plecat pe la 3.40 din Bucuresti si am ajuns la Keramoti pe la 12.03 cat sa pierdem bacul, deci 8h asa, am stat 1h pana la urmatorul bac si apoi inca 20 min pana la hotel, deci 9, max 10h

la intoarcere am plecat de acolo pe la 10, ne-am mai optit dupa ulei de masline, iar am pierdut bacul, am stat sa mancam in Thassos, am luat bacul de 12, ajuns pe la 12.40 asa pe continenet la Keramoti si am ajuns la Veliko Tarnovo pe la 17 cred, am ramas acolo o noapte sa ne mai "restaurantim" si am venit acasa duminica

deci in total cam 10-12h, depinde si ce drum apuci si cum conduci, sotul a mers pe cel mai scurt drum, plin de serpentine si a mers detul de tare , dar asta daca va tine, mie nu-mi e rau si am fost fara  fete

 

avion in Thassos nu e, e pe continent la Kavala, dar din RO nu stiu dc gasiti, e ok cu masina, si la urma urmei daca e lung puteti sta o noapte in bulgaria, care are drumuri super tari, toate trec pe langa localitati si nu prin, ca la noi; la dus n-a fost nici pic de politie, la intoarecere am vazut 3 echipaje dar nu ne-au oprit; dar ne0am luat-o la Giurgiu, aveam 73, limita 50, deci 150 lei in 48h si uite ca expira orele si sotul alearga sa platesca

 

ai ca ma uit de poze, desi n-am facut decta f putine si astea cu peisajele

 

am un cd de prezentare, dar nu stiu cum as putea sa va arat ala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, eu sunt amărâtă,cântarul nu-mi este deloc prieten. azi am mâncat brânză de vaci (îmi place când e proaspătă şi în niciun caz degresată), iar la amiază am mâncat miel cu castraveţi muraţi. Desert căpşuni din grădina maică-mii. Mi se pare că mă simt cât casa şi am şi o burtă cât un butoi serios de bere.

 

Lyada sunt la coada listei cu slăbitul, sper totuşi să-mi revin.

 

Anna am fost la hotel Rixos în Sharm el Sheikh, un hotel bun de 5*, curat şi masa super ok. Am făcut scufundări în 2 zile, alte excursii nu am luat aa şi un jeep safari în deşert.

 

La Istanbul ne-am plimbat pe Bosfor, am vazut Moscheea albastră şi biserica Sf Sofia. am mâncat la un restaurant bunuţ  Deja Vu, însă nu am reuşit să îmi fac niciun masaj deşi aş fi vrut şi cred că şi meritam, poate data viitoare. Am văzut şi demonstraţiile, nu cele în forţă cu tunuri de apă.... E un oraş foarte frumos.

 

Am mai scris la topicul cu Egiptul, dar nu foarte multe detalii.

 

Fetelor trebuie să reluăm în forţă slăbitul că la toamnă în loc să numărăm bobocii ne numărăm slăninuţele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am pus aici cateva (nici nu am multe, eu nu am nici una)

dar aclitatea pozelor e f slaba fata de frumusetea de acolo dar CD-ul ala e misto tare, sa vad daca-l pot vedea, ca nici nu l-am scos din tipla, dar l-am vazut acolo 

 

https://picasaweb.google.com/102616061272914522884/Thassos

Anna ce faine îs pozele, superbe peisaje. Cele cu apa mă fac să mă simt în Egipt la scufundări.

Mie personal mi-a plăcut foarte mult în Egipt şi cred că ne întoarcem pentru scufundări dar şi pentru restul excursiilor pe care nu am reuşit să le facem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica eu nu am făcut scuba că nu am îndrăznit însă am făcut snorkeling cu echipament, din păcate, închiriat. însă prima senzaţie pe care am avut-o când am băgat capul sub apă a fost de neuitat.

 

O apă atât de turcoaz şi peştişori coloraţi în toate culorile curcubeului, în poze nu pot fi reproduşi oricât ar încerca, culorile nu se văd la fel pentru că e funcţie de cum pică lumina pe ei. am fost extrem de surescitată şi am rămas în  primele dăţi cu gura deschisă şi am înghiţit şi apă bineînţeles că uitasem că am tubul în gură.

 

Oricum era prima dată când făceam şi nu ştiam ce şi cum. În ziua următoare am făcut scufundări în trei puncte diferite la corali care mai de care mai frumos.

 

Pe mine m-a prins tare de tot faza asta cu scufundatul. Data viitoare ne luăm echipament şi poate o să încerc şi scuba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pozele sint super,dar cam gol.Era data vreo bomba?Unde-s turistii ,aglomeratia ,de  nu puteau adduce comanda in 40 min?

Era calda apa in mare la sfirsitul lui mai?

 Vad ca am 876km  pina la Keramoti,care se  parcurg in 13h si un minut.

Bine ,merci ,am retinut!

Pune un link si cu cazarea ,sa vad cum arata.

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, pai era cam gol, nu prea erau turisti, adica asa max 20 pers/plaja si probabil ce am pozat eu era de pe munte si nici n-am vrut sa se vada oamenii

 

drumul e si mai scurt noi am avut cam 600km, dar ti-am zis am mers pe niste serpentine, e numai daca te tine, daca nu, drumul e mai lung cu 200km

am inteles in ca in 2 luni asa, se deschide o noua vama si s-ar putea sa fie si mai scurtut, eu nu sunt fun mers cu masina, de cate ori mergem in maramures, viseu, 12h+ fac cate o criza, dar aici mi s-a parut ok, e adev ca au fost numai 8-9h la dus, apoi pauza, o cafea, bacul si hotelul; la intoarcere mi s-a parut mai lungut ca era ziua si a fost un pic aglomerat in bulgaria

 

uite aici hotelul

http://www.booking.com/hotel/gr/ntinas-apartments.en-gb.html?sid=18487379762fe46c9d8fb01f8f794ef1;dcid=1

 

asa, de retinut Rixos in Sharm

daca vrei sa mergi in Cairo la piramide, urmareste Taromul, uneori poti gasi bilete si cu 150 eur

scufundari eu n-am facut ca nu sunt fun sporturi din atea, nu stiu sa inot, nici snorkeling n-am putut face cand am fost pe unde am fost

 

azi 60.6 :( numai -100g, asta-i nimic

ieri am mancat asa

- pe la 11 cand am venit de la pediatru cu fetele, o omleta cu ceva feta, rosii si a turnat sotul la ulei pe ele ca doar am luat proaspat din grecia si 1 felie paine, multicel, dar asta a fost tot pana la 18.30-19 cand am mancat un cus-cus cu legume si o mica bucatica de piept de pui la grata, am mai bagat un mar si atat,,, nu e bine, n-am mancat mult, treb sa dau jos ceva

 

nu mai vorbiti de nunti ca am si eu una pe 6-Iulie si parca vad ca nici eu nu intru in nimic si treb sa refuz una acum pe 15 iunie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, pai era cam gol, nu prea erau turisti, adica asa max 20 pers/plaja si probabil ce am pozat eu era de pe munte si nici n-am vrut sa se vada oamenii

 

drumul e si mai scurt noi am avut cam 600km, dar ti-am zis am mers pe niste serpentine, e numai daca te tine, daca nu, drumul e mai lung cu 200km

am inteles in ca in 2 luni asa, se deschide o noua vama si s-ar putea sa fie si mai scurtut, eu nu sunt fun mers cu masina, de cate ori mergem in maramures, viseu, 12h+ fac cate o criza, dar aici mi s-a parut ok, e adev ca au fost numai 8-9h la dus, apoi pauza, o cafea, bacul si hotelul; la intoarcere mi s-a parut mai lungut ca era ziua si a fost un pic aglomerat in bulgaria

 

uite aici hotelul

http://www.booking.com/hotel/gr/ntinas-apartments.en-gb.html?sid=18487379762fe46c9d8fb01f8f794ef1;dcid=1

 

asa, de retinut Rixos in Sharm

daca vrei sa mergi in Cairo la piramide, urmareste Taromul, uneori poti gasi bilete si cu 150 eur

scufundari eu n-am facut ca nu sunt fun sporturi din atea, nu stiu sa inot, nici snorkeling n-am putut face cand am fost pe unde am fost

 

azi 60.6 :( numai -100g, asta-i nimic

ieri am mancat asa

- pe la 11 cand am venit de la pediatru cu fetele, o omleta cu ceva feta, rosii si a turnat sotul la ulei pe ele ca doar am luat proaspat din grecia si 1 felie paine, multicel, dar asta a fost tot pana la 18.30-19 cand am mancat un cus-cus cu legume si o mica bucatica de piept de pui la grata, am mai bagat un mar si atat,,, nu e bine, n-am mancat mult, treb sa dau jos ceva

 

nu mai vorbiti de nunti ca am si eu una pe 6-Iulie si parca vad ca nici eu nu intru in nimic si treb sa refuz una acum pe 15 iunie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...