Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 5 kg jos!


Recommended Posts

o idee f buna, Caro! si culmea ca in toata goliciunea aprovizionarii de la acest moment post-zugravire:) am tot ce imi trebuie in casa, energia sa ma tina. Mi-e f lene la 6.30 sa ma apuc sa aprind focul, nu am rabdarea sa mananc ceva facut de manutele mele neindemanatice [batcap] . am ceva energie dimineata dar o epuizez in pregatirea MD si ceva pachet pentru mine si copil.

 

 

Mie imi place sa fac doar salate, si astea cu ingrediente normale si doar unul maxim 2 mai greu de gasit, ma pierd in cele cu multe exotisme/sosuri/seminte nu stiu cum. Postase cineva anul trecut o salata interesanta, ceva cu cascaval, o fata care apoi nu a mai intrat, nu am salvat-o din pacate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am embargo de la servici,ne monitorizeaza netul asa ca mi-e dor ziua sa citesc ce mai faceti.

Azi aveam -0.5,dar e prea putin .Ca sa revin la cit aveam inainte de a pleca in vacanta trebuie sa mai dau-1.5kg.

Md-cascaval,un galbenus ,o rosie

G-cirese

-P-ciorba de piept de pui

G-telemea cu un castravete si o rosie,ciocolata sly

C -capsuni si seminte 

Eu daca citesc despre vacantele altora imi vine un chef sa-mi iau poseta si sa plec. [:)]

La servici sint aglomerata si nici nu depinde de mine sa rezolv,asa ca foarte deranjant.

Obiectiv 0 nunta si dupa aia mai vedem. N-am nici un chef sa ma duc ,dar asta e.

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor, usurel, usurel, 60.4 azi

ieri am mancat o salata la 13, un mar pe la 16, la 18 - 4 paste din alea umplute cu cu branza si rosii si la 19 inca 2 cu sunca, si 1/2 avocado; iar seara pe la 22.30 fetele mele aveau chef de covrigei si ca sa adun dupa ele, le bagam la mine-n gura, au umplut patul de fimituri,de a treb sa-l scutur la 11 noaptea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello,

 

aseara am aterizat tot intr-o salata asortata cu branza mai nesarata si pe la 9 cirese, si eu usoara scadere, f usoara [clo]   dar buna pt moral

 

azi:

 

MD branza cu salata din 1,5 rosie, un castravete, o felie paine

G iaurt mic cu o lingura fulgi ovaz

P gratar pui cu salata varza si morcov

C jumate de portie de pulpa cu orez+salata varza&rosie

S(eara): cirese

 

Dulce, pacat ca nu mai poti intra si de la birou, pt mine e un debuseu bun: intru cand mi-e foame sau chiar cand mananc, ori dupa pt siesta, imi face placere sa citesc pe aici sa vad ce mai faceti.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Da,foarte enervanta faza cu netul. Trebuie s-o rog pe anna sa faca un soft ,sa nu ma vada aia cind intru.  [:)]

MD-cascaval castravete

ora 15 P-ciorba de piept de pui cu zarzavat

G -capsuni ,seminte

C--cascaval castravete

Minunatul are un program mai lejer,aproape de vacanta.

Eu ar trebui sa fac ceva de mincare  si n-am chef.

Afara e o vreme ciudata ,ba ploua ,ba e soare,care mai mult imi face somn.

Ma duc sa vad ce-i pe la Tv dupa care imi fac elan cu mincarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor eu azi stagnez.

Mic dejun cafea cu miere.

Prânz sufleu cu mărar şi brânză tartinabilă cu 2 felii de pâine neagră.

La cină habar n-am dar am cumpărat sparanghel alb şi e posibil doar atât să fie, că mâine vreau să văd cu minus la cântar faţă de azi.

 

Dulcetica cam nasol, dar poate din cei ce supraveghează e vreunul care ar vrea să slăbească şi trece cu vederea :D 

 

Eu săptămâna asta următoare mai sunt în concediu pe urmă o să fie mai greu cu timpul liber până mă reacomodez.

 

Anna un stol de vrăbiuţe din Egipt te-ar fi ajutat numa bine la curăţat firimiturile. Erau în Egipt vrăbiuţele aproape jumate cât sunt ale noastre.

 

Lyada eşti drăguţă să mă treci şi pe mine în titlu cu 66 kg la 1,70, prima linie de ajuns fiind 60 kg şi dacă am voinţă 58 kg la final.

 

Fetelor mi-am luat azi 2 cale, la ghiveci, una e de un galben aprins şi cealaltă e de culoare roz. Acasă mai aveam două una de un roşu - violet primită de 8 martie şi cea de-a doua, care dormitează deja, albă şi pe care o am din noiembrie.

Ştiţi ceva de îngrijire? Eu nu mă pricep la flori şi de obicei se ofileau la mine.

Dar cum îmi plac calele mi-am pus în cap să învăţ să am grijă de flori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Va scriu dimineata ,ca sa vedeti cit ma gindesc la voi! [:)]

In sfirsit 59.5 kg. Dar urmeaza 2 mese,nunta si petrecerea si de a doua zi.

Acum ma gindesc ce sa-mi fac la par si sa incap in rochie. Ideal ar fi fost un 58kg,ca sa pot respire cind ma asez,plus ca am spalat rochia cu care vreau sa ma imbrac si mi-e teama sa nu se fi strimtat. N-am nici un chef sa ma duc ,mai ales ca e in alt oras si il am si pe minunat de plasat undeva.Simbata trecuta cind am fost plecata  a mincat un mic si s-a intoxicat.Toata saptamina s-a scarpinat pina la singe. Of!

   Azi am in program unghii  si mincat cit mai light.

  Iarina,n-am vazut cale de care vorbesti tu si nu lua nici un sfat de la mine, daca vrei sa supravietuiasca. Florile mele care rezista ca in padurea ecuatoriala au o sansa ,care nu ....asta e. Maica-mea cum le prinde le paraziteaza adaugind cite un pui din una f rezistenta asa ca toate florile din balconul meu sint la fel. Aia frumoasa moare si parazitul se dezvolta. [:-)))] Cred ca e clar ca nu le ud ,nu? Ma suna maica-mea de pe unde e, sa-mi aminteasca.

  Lyada, imi lipseste mult netul la birou . Mai aruncam un ochi... si ma deconectam. Tu maninci perfect ,mai putin piinea. Vezi ca nu stiu ce wasa in loc de pine maninca fetele de la monti. Tot vreau sa te determin sa inlocuiesti putin, ca sa ai effect maxim. Nu ca-s obsedata ,dar la cit de bine maninci e pacat sa nu dai jos repede!

   Anna  e slaba,dar vreau s-o tinem aproape de draguta. Apropos ,ce-a mai gatit chef? Te-ai mutat? Eu nu m-as muta din Bucuresti,desi pierzi mult timp prin aglomeratie,pe motiv de teatru,opera ,atheneu.Opereta nu-mi place si urasc teatrele de revista. Magazinele imi plac rar ,nu pot pierde timp pretios bintuind.

  In schimb as merge cu voi la un film si la o cafea decaf,o salata si-o apa plata.

Pup!

O zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi stagnez, tot 60.4, nu stiu de ce puii mei ca am mancat putin ieri si-mi e o foame...

ieri

- md la 10- 100g halumi/branza la gratar, 1 felie paine neagra, rosii

- un mar pe la 14 cred

- la 16.30 - 150g paste umplute cu diverse (cumparate, n-am facut eu)

- pe la 22 un mar ca muream de foame si am muncit pana la 12.05, ca daca n0am avut-o pe mama sapt asta, mai mult am stat cu maimutele ziua decat sa mjuncesc si dupa ce le-am culcat a 22, am stat sa mai recuperez ceva

 

n-a mai gatit nimci chef ca ne tot chinuim sa slabim, sapt asta am mancat mai mult salata si branza si nu prea vad rezultate

si dim a plecat la Amsterdam, are un prieten petercerea burlacilor, fitze, fitze, ce sa ne mai facem aici nu se putea face; si are treaba de a muncit pana pe la 4 noaptea si-a luat laptopul cu el

 

caress, cum era cu meniu ala minune cu care haleai de nu mai puteai si slabeai

hai sa fim seriosi, chiar am mancat putin, sigur n-am depasit 1000 calorii/zi si nu prea vad rezultate, fara sport cred ca pot eu sa tip ca vreau sa fiu slaba pana la pastele cailor

 

dulci, dar de le tel nu poti sa intri la birou?

 

apropo de mutat din Buc, stai linistita ca n-am mai fost la un teatru de nu mai stiu cand, la filme nici pe acolo, mai rarut de cand cu maimutele; parca vad ca o sa venim mai des de acolo ca sa mergem pe undeva decat de pe aici

 

dulci, unghiile le mananci? daca da, hai si pe la mine, ca n0am deloc timp de ele :)

apropo, mi se pare ca mananci f putin, asta dc nu ai mancat 1kg de cascaval o data

si lyada la fel si eu la fel si rezultate ioc

 

nu stiu ce sa fac in weekend, daca msietr e plecat si mama la fel, o sa vina cumnatica sa ma ajute cu fetele, ea zice sa mergem la Pitesti la tara, are maica-sa o casa, as sta acasa la mine ca e mai comod, dar m-as duce si acoolo, sa dau drumul la maimute afara si sa mai scap de ele, dar asa-mi e lene sa car jumate de casa dupa mine: lapte, pampers, biberoane, scaune de masa, borcane de fructe, mancare ot noi ca maica-sa e cu mama in grecia si nu e nimic de manacre pe acolo

 

si-mi e o foame, cred ca ma duc sa mannac ceva, iar branza cu rosii ca nici n-am altceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...