Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia - cap. 86


Recommended Posts

Fetelor, nu va recomand unghii cu gel! Arata foarte bine cateva saptamani, insa gelul e daunator pentru unghiile naturale. Dupa indepartarea gelului, care se cojeste la un moment dat chiar daca e reinnoit periodic, dureaza 6luni pana isi revine unghia naturala la aspectul normal. Intr-adevar se merita ojele cu uscare UV, rezista bine pe unghii. Eu folosesc oja normala si top coating un gel transparent/oja care sa mentina oja de dedesubt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 492
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara, fetelor!

 

Va deranjez cu o intrebare, daca ma puteti ajuta v-as ramane recunoscatoare :-) 

Vrem sa mergem 3 zile la Frankfurt cu copiii (am gasit bilete ieftine de avion) si m-ar interesa o cazare mai ieftina undeva in imprejurimi (pensiune, ferma etc), imi puteti recomanda o zona sau o localitate deosebita (sa pot cauta in acel loc cazari).

Multumesc mult !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un site unde gasesti cazare ieftina e www.hrs.de....hotelurile bune sunt destul de scumpe (eu rezerv la servici pt colegi)....mai bine ai cauta pensiuni, cu mic dejun inclus...noi asa rezervam cand mergem in Germania, cu mic dejun..

 

si aici link pt pensiuni in Frankfurt : 

 

http://www.deutsche-pensionen.de/pension-frankfurt/verzeichnis-lage.html

 

si pt imprejurimi : 

 

http://www.deutsche-pensionen.de/pension-frankfurt/u-verzeichnis-lage.html

 

noi ne uitam si la comentariile celor care au fost deja acolo...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, fetelor!

 

Va deranjez cu o intrebare, daca ma puteti ajuta v-as ramane recunoscatoare :-) 

Vrem sa mergem 3 zile la Frankfurt cu copiii (am gasit bilete ieftine de avion) si m-ar interesa o cazare mai ieftina undeva in imprejurimi (pensiune, ferma etc), imi puteti recomanda o zona sau o localitate deosebita (sa pot cauta in acel loc cazari).

Multumesc mult !!!

 

 

Incearca airbnb.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cite am inteles pe forumul asta nu mai e musai sa inchidem subiectele dupa 20 de pagini, asa ca daca va convine le putem lasa mai mari.

 

Noi nu am facut prea multe in zielele astea libere. Nu a fost nici suficient de cald sa mergem la iarba verde, ierri am avut programare cu pitica la gimnastica taman in mijloc de zi deci iarasi nu facui nimica... Azi am gatit.. Uite asa se duc zilele... Joia am vrut eu la lacul de linga noi dar pe urma ne-am dat seama ca e Vatertag si ca va fi acolo plin de betivi care numai tati nu sunt (si bine am facut ca azi scria prin ziare de cit de plin a fost).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi e vreme naspa, ieri a plouat, azi la fel. Urasc vremea asta. Azi mergem la circ, cel mai mare circ elvetian, Knie. E ft frumos, au niste cai superbi. Au si zoo, nu departe de noi.

 

 

Ce ziceti de castigatoarea DSDS, Beatrice? Marcia e super fericita, e al doilea an la rand cand castiga un elvetian.

 

 

O zi frumoasa.

 

Mihaela

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi prea mai place DSDS. cei mai buni sunt scosi afara de catre publicul care voteaza dupa nu stiu ce criteri .... in fine. e pacat caci chiar au fost cateva voci bune anul asta, Suzane, Richardo si mai era inca un tanar cu voce faina. 

 

si la noi e frig, da frig si a plouat acuma e ceva soare dar inca bate serios vantul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors, a fost fain, dar dupa ce m-am intors m-a pocnit maica-mea cu o veste f. proasta: sora-mea, 56 ani, e suspectata de cancer la colon. [smulgpar] [q]

Caut deocamdata pe cineva care imi poate "traduce" rezultatul tomografiei, ca din cauza gramezii de termeni medicali bineinteles ca nu inteleg nimic. XIO cumva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Christa, nici nu stii care-s cuvintele potrivite in aceasta situatie. Chiar daca e cancer multi se vindeca. Important e sa fii tare tare si sa o sustii.  Io am o pretena care a fost diagnosticata cu leucemie in ultima faza in oct 2010 si au salvat-o la Uniclinicum Heidelberg. 

Incearca sa te documentezi si sa vorbesti cu ea, dar nu te criza, cred ca e destul de panicata si ea.

Dupa ce ai confirmare analizelor studiaza unde trebe internata si trebe sustinuta.

Tipa atsa imi povestea ca tare mult a ajutat-o umarul surorilor ei. Ea vine din Rep Moldova si avea doi copii mici de 5 si 4 ani atunci. Au facut cu schimbul si au sustinut-o moral chiar daca medicii ii spuneau exact starea in care se afla.

 

..sincer asa vrea sa stii ca incerc sa iti cresc moralul..pacat ca forumul asta nu e vorbitor. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa te documentezi si sa vorbesti cu ea, dar nu te criza, cred ca e destul de panicata si ea.

Cred ca mai panicata decat ea e mama, care are si ea 79 de ani. Tatal ei (adica bunicul nostru) a murit de cancer de colon, dar aia a fost in 1959, si de atunci a mai evoluat totusi medicina.

 

Incerc sa caut ceva informatii despre medici, spitale etc. Am descoperit ceva de o actiune Zweitmeinung, care a fost gratuita, intre timp costa insa 379 euro. Daca are noroc, preia totusi asigurarea medicala aceste cheltuieli. Si stiu ca toti cam recomanda o a doua parere in cazul cancerului, si colega mea cu cancer la san era in cautarea unui alt doctor. Sper sa o conving macar sa mearga la un Darmkrebszentrum, ar fi si la Bremen unul (ea sta in apropiere de Bremen, dar in Niedersachsen).

 

Problema e ca ea si fumeaza foarte mult, lucru care e un risc suplimentar si in cazul cancerului de colon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...