Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania si Elvetia - cap. 86


Recommended Posts

  • Răspunsuri 492
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iar cu Angelina ce sa zic...pot sa spun doar atat ca atunci cand am citit articolul am fost ff marcata...nu stiu daca de alegerea ei sau de procedura medicala...Si eu cred ca asa ceva nu se publica dar clar e vorba si de o usoara reclama..si probabil din pacate de bani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiind pers. publica e si normal sa faca vestea publica pt a evita viitoarele articole despre cicatrici si mariri de sani si alte prostii.

De ajutat ajuta, asa cum a ajutat si implicarea altor vedete diagnosticate cu cancer care au incurajat oamenii sa  mearga la screeninguri.

 

 

CT, trimite-mi rezultatul si te ajut cu placere.

Seful meu de aici opereaza fest neoplasme de colon in special, avem f multi pacienti, si le opereaza alnaibii de bine. Nu trebuie sa fie neaparat un spital mare sau Darmzentrum, vreau sa spun ca daca are incredere in dr ei si el are rez. bune, nu e problema.

G se refera la cum sunt celulele. G1 sunt celule diferentiate, asta inseamna ca arata aprox ca si celulele normale, deci nu sunt modificate extrem, si sunt mai 'lente', G4 inseamna ca nu mai e celula normala.

Oricum conteaza rez. CT-ului si ce iese la operatie.

 

 

Referitor la ebook, si eu am vrut sa imi cumpar, ca am aflat ca nu am voie la spital s afolosesc stick si hard extern...dupa ce le-am folosit, bineinteles. Dupa indelungi cautari am ales un Blackberry playbook, ca are si optiunea de internet, si poti citi carti usor pe el, iar bateria tine destul (evident nu ca la kindle, dar mai mult ca la o tableta normala). Calitatea imaiginii m-a lasat insa cu gura cascata.

 

Maine facem o plimbare cu bicicletele pana la un lac maaare cu plaja artificiala, cu nisip ca la marea noastra :D abia astept! sper sa supravietuiesc :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CT; imi pare rau de sora ta. Daca imi permiti voi atasa aici o carte pe care daca o cititi v-ar putea ajuta in procesul in care va aflati.

 

In general, am citit ca mai sunt fete care au probleme de sanatate, Miriluta parca cu ficatul. Va sugerez sa cititi cartea 'Studiul China' (se poate download-da gratis cred) si sa studiati filozofia stilului de viata 'hrana raw' sau 'hrana vie'. Mai ales acum in perioada de primavara, care apartine elementului 'lemn' si a energiei ficatului, se potriveste sa tineti diete din plante cu frunza verde sau cele ce cresc in sezonul acesta.Diete raw si multa, multa lamaie (influenteaza ph-ul corpului in bine). Importante sunt detoxurile cu 'green smoothis' si 'smoothis'urile in general. Produsele lactate eliminate in totalitate, carne cat mai putina eventual inlocuita cu peste. Cele doua carti ca vor aduce 'insight'uri noi si va va aduce sanatate in viata daca le puteti urma. Se vor vindeca si bolile cele mai imposibile.

 

Succes si sanatate va doresc!

 

http://www.scribd.com/doc/130113187/Dr-Robert-O-Young-Miracolul-PH-Pentru-o-Sanatate-Perfecta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xio, intre timp am vorbit cu o doctorita si am aflat in mare despre ce-i vorba (si ca din pacate in principiu nu-i de bine). Sora-mea nici n-a mai incercat sa mute programarea aia de poimaine, sper sa nu fie prea tarziu, pentru ca ce nu am reusit sa aflu este la acel "G3-schnell wachsend" totusi cat de repede creste. Aia cu avutul increderii in dr. ... ea nici macar nu il cunoaste, adica habar nu are cine o va opera, ea a ales spitalul ala doar din cauza ca il stie acolo pe un alt dr. (care insa e Gefäßchirurg, ceea ce nu are absolut nimic de a face cu problema ei).

 

Amonar, eu citesc in general cu foarte mare placere, dar am aruncat o privire in cartea aia de la care ai dat linkul si mi se pare tare greoaie de citit. Eu sunt cea care incearca intai sa trateze cu naturiste si homeopate, sora-mea e cea care rade de mine (impreuna cu mama), asa ca am mari dubii ca are rabdarea si mai ales curiozitatea sa arunce o privire in cele doua carti (am gasit-o si pe cealalta). Dar i le voi da, sa nu zic ca nu am facut tot posibilul ...

 

In alta ordine de idei: am ajuns la pag. 20, deschidem un nou capitol sau ramane asta pana la adanci batraneti? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CT, da, de fapt stiu ca aici nu e ca in Ro, pacientul merge la spital si il opereaza cineva, nu merge la cineva anume. Daca te linisteste cu ceva, la noi cand e ceva mai complicat de operat, intotdeauna opereaza cel care stie cel mai bine (CA la noi).

Acum nu e momentul de homeopatie, dupa operatie va fi.

G3 e gradul de diferentiere celulara, o zi in plus sau in minus nu face diferenta.

Va doresc sa treceti cu bine peste acest hop!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu e momentul de homeopatie, dupa operatie va fi.

Necesitatea operatiei mi-e clara, si eu ma gandeam la perioada de dupa, dar de aia zic, ea nu e genul care "crede" in asa ceva. Sa nu mai spun ca ii zisesem deja ca ar trebui sa-si revizuiasca alimentatia, si raspunsul ei a fost "da, da ..." (adica vorbeste tu, ca si asa nu ma intereseaza).

Grrr, nu ma descurc deloc cu platforma noua, sunt curioasa daca si raspunsul meu va aparea ca citat, sau doar ce am vrut sa citesc din spusele lui xio ...

 

Aha, am reusit prin editare sa-l corectez. Stie cineva sa-mi spuna cum pot raspunde cu un citat din alt mesaj, si totusi sa pot scrie textul meu dedesubt, fara ca acesta sa fie incadrat in citat??

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...