Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Razboi?


Recommended Posts

Rufus, pai nu poti sa-i ataci pentru vorbe. Cand au facut testul cu bomba atomica, au fost sanctionati dur de ONU si mai toate tarile au convenit sa nu mai faca niciun fel de afaceri cu banca lor de comert exterior . Practic, le-au taiat si bruma de bani care le mai intra asa. Sanctiunile sunt, dar sunt de natura economica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai Marius,aia zau ca-s atat de..nici nu stiu cum sa zic,spalati pe creier,incat au fost in stare sa se dea de ceasul mortii ca sa-l atinga pe conducator...nu vreau sa ma gandesc daca li se induce vreo idee ce se intampla.

 

Madalina

 

 

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, pai cred ca toata lumea asteapta sa vada ce vor face. E complet stupida situatia, nu prea exista nicio explicatie logica, cel putin nu in sistemul de gandire in care vietuim noi.

 

pacat de poporul ala mort de foame. am vazut recent o poza, care se vrea de la o manifestatie militara de-a lor. toti participantii sunt slabi, aproape lesinati si fac un gest de forta, un fel de salut nazist, cu mana facuta pumn. ar trebui sa fie impresionant, dar nu le iese, arata jalnic. cred ca singurii oamenii grasi din tara sunt nomenclaturistii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa n-aiba ce face?

Cand au navalit in Irak sa gaseasca bombele chimice...bine, ca nu aia voiau, dar s-a putut, nu?

Oricum, o veste senzationala:

 

http://www.academiacatavencu.info/stiri/uluitor-iata-adevaratul-arsenal-militar-al-coreei-de-nord.html

 

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca multi "experti" cred (sau mai degraba spera) ca este doar o forma de a santaja vestul pentru concesii (de orice natura). sunt insa multe semne de intrebare: din cate am citit ajutoarele erau in drum spre NK cand au testat nu's ce racheta - evident ajutoarele s-au intors din drum; lipsa de transparenta - e usor de speculat, mai nasol este ca nu stie nimeni cum gandesc cei care au trait in conditiile de acolo si cat sunt de spalati pe creier. sunt multe intrebari dar din pacate nu sunt raspunsuri; cred insa ca este o mare greseala sa consideram ca toti avem acelasi sistem de referinta, aceleasi valori. este mult de discutat, nu trebuie sa asteptam ca toti reactioneaza ca la fel in conditii identice de "stres" (cuvantul este altul, nu il gasesc acum).

 

Edit: numai sa adaug o poza la galerie

 

 

We should live until we die. (fun.

)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...