Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Si pastravul lui Carmen [:D]: http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/photo22_zps0dac2bce.jpg Pastele mele sunt de faza 1, le puteti manca si voi, sa stii!Cu masura, evident,si nu la 9 seara ca mine, dar sunt permise 2 pranzuri sau cine glucidice pe saptamana.L micul dejun ati mancat si din minunea aia de paine de tarate pe care ai facut-o? A facut o paine de tarate, fara pic de faina, absolut bestiala! Prea buna, as zice... ...in a world filled with distrust,we must still dare to believe... Eu azi: MD Cas afumat cu ardei capia rosu si o turtita de tarate P Supa de rosii sau supa crema de ciuperci cu praz si jumatate din pastravul de ieri cu salata verde. G 2 pancakes ramase de vineri C Humus cu ardei copti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

PUISORUL imi pare rau pentru Stefi! Nu e infectie microbiana? ca prea de mult zile face febra. Oricum, tu stii mai bine, sanatate, sa va refaceti rapid! Azi mi-am dat jos "valul" de pe ochi si m-am vazut asa cum sunt. Clar, iau masuri! Azi am papat o branza fagaras, oua rosii, crochete de peste (un pic cam neconforme, din cauza pesmetului), ardei, tort pufos. Daca o sa mi se mai faca foame, o sa mananc ceva pasca fara blat, care nu a iesit, de data asta, minunat, dar e mancabila. Pentru maine cred ca fac o pizza, sa vad daca il conving pe sot sa accepte blatul de conopida.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Diana [pup] Gata, cred ca am trecut peste viroza asta nenorocita. Si eu am crezut ca e o suprainfectie, dar pediatra a zis ca nu e decat o viroza. Bine ca am scapat de ea [:)] Prietenii nostrii nu mai vin in vizita ca sunt virusati of course [:D] asa ca de cina reeditez ciupercile umplute. Pt pachet la servici am facut din nou crochetele de vinete si le voi servi cu o salata ceva. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, lasand la o parte slabitul, mie de cand cu Monti imi arata pielea foarte bine, o aveam extrem de uscata-de baut beau putin si acum , dar cred ca am crescut aportul de grasimi benefice-abia ma atingeam de ele inainte.E posibil, nu? ...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O saptamana frumoasa sa aveti![olala] In week am fost cuminte... mai putin sambata cand am papat o juma de pizza... dar in rest foarteee cuminte! Azi: dim: suc de portocale (si plecat pe jos la servici) gustare: acum : 5 nuci pranz: telemea, cascaval, masline, 2 rosii, un ardei si cateva frunze de salata seara (ora 16): ciorba de vita, peste prajit cu mujdei Zambeste, iubeste, iarta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Si eu am avut un Weekend cu multe tentatii dar am rezistat fara prea multe abateri In primul rand am avut doar 2 mese pe zi, ceva mai consistente, si de aceea am renuntat la a treia, dupa ora 4 nu am mai mincat nimic, ca deja aveam stomacul incarcat Am mincat omlete cu ceva preparate, pastrama de pui si porc, mozzarela, masline si multa salata, salata de vinete cu ceapa si rosii, tocanita de ciuperci cu salata de varza si marar, piept de curcan, supa de pui cu mici farimituri de taitei de casa( am incercat sa-i evit)si mullllt ceai cu lamaie si apa plata,...si un mar ieri de dimineata azi de dimineata am mancat celebra branza de vaci goala urmeata doua bucati de peste cu lamaie si pe seara o salata cu putin piept de curcan fript PS. am constatat ca daca nu reduc cantitatile nu slabesc cu aceasta dieta, doar ma mentin, chiar daca nu maninc nimic dulce sau fainoase, asa ca de azi mincare mai putina, ceai mai mult sa incarce stomacul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, fetele! M-a dat peste cap schimbarea asta de ora! Sunt o leguma azi, ma doare capul, mi-e somn, parca sunt mahmura. La mine ninge![bang] Ieri am facut si eu crackersii cu cheddar. nu prea au iesit crocanti, sunt destul de plini la textura, dar f buni, azi-dimineata mai erau doar 4 (a ramas barbatu-meu singur cu ei azi-noapte). Am fost oarecum conforma in we, adica am mai mancat si cate o chifla neconforma in fiecare zi, dar singura, fara lipide, si aseara am mancat o punguta mica de merisoare in ciocolata neagra. Azi o dau pe salate si fructe, si sper sa mi se repare capul asta care simt ca-mi crapa! [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Sa vina primavara asta odata! Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, greu cu trezitul dupa ora noua...si cu culcatul a fost cam greu.[:D] Am primit de la o clienta care are restaurant, o portie de fasole batuta si una de sarmale de post.Sarmalele clar vor fi donate, sunt cu orez si plutesc in grasime, dar intre fasolea batuta si humus ul pe care il aveam deja pregatit pentru pranz, ce sa aleg?Daca ar fi dupa mine, clar as alege fasolea, n-am mancat de mai bine de o luna....nu are fulgi deloc, stiu cum o fac, e ok? Dupa we credeam ca m-am ingrasat, am mancat mult, mai mult decat mi-ar fi trebuit, chiar daca a fost conform...asa ma si simteam..Supriza azi dimineata, - 500 g fata de sambata dimineata.Eu nu mai inteleg nimic.[alcool] PS-Acum m-am uitat mai bine in punga, e si o portie de salata de vinete!Cat crede femeia asta ca mananca un om in 8 ore????[:)] ...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...