Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Hello yellow, vorba lui Ninha [:)] La Cluj, ploua si o vreme de tot ai dormi [nani]

 

Brandusikoid="red">, n-am nimic dar am scris aseara un mesaj lung cat o zi de post si cand sa-l trimit s-a luat netul si l-am pierdut [bang]. Si eu am vrut sa imi iau dry cooker dar nu m-a convins. Am fost la o prietena care are si a incercat sa faca cartofi prajiti. In teorie cica se fac fara ulei. Dar in practica cu ulei si tot s-a ars tigaia si s-au prins. In schimb la soacra-mea ii place.

 

Danielaid="red">, multumim de explicatii. Ai dreptate, cand intelegi mecanismul, accepti mai usor regula.

 

Ninhaid="red">, ma bucur ca v-au placut biscuitii. Cum ti-au iesit prajiturile cu stevia? Comestibile?

 

Carmenid="red">, felicitari [flo]

 

Claudiaid="red">, si ce gust au galustile cu psillium? Ca fiic-mea a strambat din nas si la cele cu gris integral, ca nu sunt ca ale lui buni [:I]

 

Danaid="red">, mersi de pontul cu salatele de la Lidl. Aseara mi-am luat si eu o cutie de valeriana si una de insalata sau asa ceva.

 

Carmencatid="red">, ai slabit foarte bine, felicitari si tie [flo]

 

Loreleiid="red">, cum ai trecut peste sarbatori?

 

Meniu alaltaieri:

MD: resturi de somon la cuptor si legume ramase de la Stefi

P: falafel cu salata de cruditati

C: ciuperci la cuptor cu aripa de curcan

 

Ieri:

MD: o bucatica de cascaval, un iaurt cu fructeid="red">( expira si nu am vrut sa il arunc)

P: crochete de vinete cu masline

C: tocanita de pui cu wassa

G: o felie de tortid="red">( a fost ziua lui maica-mea si a fost musai, dar a fost si bun si homemade)

 

Azi:

MD: oua ochiuri, ridichi

P: ciuperci sote, ppiept de pui la gratar

C: orez cu scoici

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In cratita minune in afara de peste fac pui, piept de pui taiat fasii peste care pun legume congelate la punga, ficatei cu sos

sau omleta , oua ochiuri ies foarte bine cu doar un strop de ulei de masline

ciupeci cu usturoi, inlocuiesti cu succes cuptorul plus ca se fac mai repede decit in cuptor

am mai facut placinta, chec sau negresa

la toate preparatele se pune o lingura, doua de ulei

 

am facut si cartofi pt. copil, cartofii se taie felii mai mari se pune una doua linguri ulei, si putina apa daca vezi ca se prind, ies ca la cuptor nu ca cei prajiti in baie de ulei, deci mult mai dietetici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus poza...

Azi;

MD 100 g de branza de vaci degresata frecata cu boia si marar uscat, o turtita de tarate, un ardei capia

G un mar

P mancarica de fasole verde cu marar, 2 chiftelute de naut(ultimele, sper sa mai fie bune, ca zac de o saptamana prin frigider)

G mi-am luat cam mult pentru pranz, cred ca imi las doua linguri de mancarica pentru gustare si imi fac si un ceai.

C supa crema de ciuperci si praz, salata cu ton in suc propriu, cu aceto balsamico.

 

Apropo, aceto balsamico e permis?Parca l-am vazut prin meniurile voastre...

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, unde tineti voi pozele de care vorbiti ?

 

Eu am inceput ziua cu un suc de mere fara nimic altceva. Mi-a stricat stomacul ceva de nedescris, chiar nu inteleg de ce, mai ales ca nu erau stricate. Probabil va trebui sa diversific un pic meniul de dimineata.

 

La pranz seara am in meniu salata/chiftelute din carne, precum si peste la conserva.

 

In alta ordine de idei, m-am decis ca am stat suficient in perioada de platou si e momentul sa mai topesc 4-5kg. Perioada care a trecut am mai mancat lucruri ne-Monti si m-am mentinut relativ ok. E momentul pentru inca un pas pana la ~104kg.

 

Va rog actualizati la mine in tabel greutatea la 109kg. Merci frumos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liviuid="red"> pentru a ne vedea pozicile intri la www.4shared.com e linkul pe prima pagina .... itri trimit pe pm contul si parola ca sa poti accesa [asia]

mult succes sotiei pentru initiativa de a manca monti alaturi de tine si mult succes pentru o noua etapa de cumintenie

va modifica greutatea brandusik de indata ce va gasi un moment liber [:I]

din pacate nu pot sa-ti trimit pm pentru ca nu ai activata optiunea de a putea primi pm uri ... sory ... daca ti-o activezi vei primi contul si parola , altfel nu am cum sa ti-o trimit ... nu o punem pe forum pentru a nu avea acces oricine la pozele noastre [asia]

 

caressid="red"> eu folosesc oter la salate de toate felurile [asia]

ti-am vazut poza ... moamaaa ce slaba esti ... tu ce inaltime ai ??? cat ai in talie ???

 

bebeid="red"> si ce cratita minune e aia de trebuie sa ii pui ulei ... eu in tigaia teflon nu pun deloc ulei niciodata ....

 

claudiaid="red"> gata, m-ai convis, o sa-mi cumpar si tarate d'astea [pk]

 

puisoruleid="red"> si eu mai patesc asa si nu mai am nici un chef sa revin si sa scriu totul inca odata [q]

ma bucur ca ti-am dat un pont bun cu salatele, sunt ffff bune si incerc si eu sa diversific sa fie alt gust ... era in oferta si broccoli si nu il au in magazin deloc [bang]

si aici e urata vremea ... groaznic de urata [q]

 

 

 

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andaniiid="blue">, sunt inalta, am 1.70.Habar nu am cat am in talie,nu m-am mai masurat de cand eram mica si imi facea mama rochii..oricum am fost mica in talie intotdeauna.Dar se vede diferenta fata de cealalta poza, nu?Mai ales ca special mi-am pus aceiasi blugi.Cu slabitul cam asta a fost,mai mult de 1 kg chiar nu as vrea sa mai slabesc,ceea ce imi place este ca ,poate si din cauza ca am fost constant la sala, am slabit frumos, nu sunt trasa la fata, palida si stravezie.

Si imi place ca voi putea face si manca deserturi de mai mult de o data pe saptamana!Vreau de vreo doua zile sa incerc checul la cana, mi se pare super, dar as putea sa il fac doar seara si am zis ca nu e cazul sa il mananc la miezul noptii, si savarine cu frisca as vrea sa fac, tot in varianta la microunde.

 

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu de azi:

 

Cafea cu cofeina si putina fructoza acasa

La servici:

MD: un iaurt mic 0.1% cu fulgi de secara

G: vreo 7-8 samburi de migdala

P: pulpa pui dezosata la gratar cu salata de varza alba

G: o portocala

C: acasa, nu stiu inca ce, probabil ceva carnita cu salata

 

Printre ele ness fara cofeina cu zaharina, ceai de plante, apa.

 

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, i-am zis acelei cratite astfel pentru a nu-i mai face reclama gratuita[:D]

Am si eu destule tigai si gratare de teflon dar sa stii ca nu se compara cu "minunata"

fiecare are rolul ei la mine in bucatarie, si sa stii ca la teflon nu am putut face cartofi cu 2 linguri de ulei si sa ramana intregi si nearsi ...bine poti face pieptul de pui si alte carnuri dar legume fara sa se arda la coacere ba...iar arsura e toxica...

pestele se prinde de orice cratita fara ulei sau daca nu vrei sa pui ulei pui apa...dar uleiul de masline ii da savoare[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebeid="red"> asa o fi, nu te contrazic [asia] ... nu am gatit in asa ceva si sincer nu am vazut decat la tv [:D]

Drept e ca in tigaia teflon nu am facut cartofi prajiti deloc ... eu nu am mai prajit niciodata cartofi de vreo 5-6 ani ... fac doar la cuptor, pe hartie [pofta]

 

brandusikid="red"> si eu vreau soareeeee [flo][pk]

 

caressid="red"> parerea mea ca nu mai trebuie sa slabesti ... dupa mine erai buna si inainte [pk][pk] la 1.70 ... hehehe, esti perfecta si la 60, pe bune [flo]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...