Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neata!

Moaaama, ce bine arata crochetele alea cu susan!! Musai sa fac si eu, in we. [pofta] Puteti sa mai puneti reteta aici? sau e pe share? spanac, branza si mai ce?

Si checuletul arata bestial!!! am facut si eu intr-o vreme, pana mi-am dat seama ca faceam in fiecare zi si mancam ca sparta[:I]

Brindusikid="red">, bine ca ai ajuns cu bine. cum te mai simti? ai terminat-o cu dentistii?

Andaniiid="red">, esti super gospodina! ma holbez la pozele tale si salivez!

Bebeid="red">, sa stii ca e f buna metoda asta cu mancatul pana la ora 4-5 dupa-amiaza. pe langa faptul ca slabesti la kg, ajuta si la silueta, in sensul ca abdomenul arata mult mai plat[olala]

 

Am o nelamurire: prunele uscate nu se pot combina cu mancare, asa-i? Numai daca sunt fierte in mancare, poate. Tocmai am mancat niste prune uscate si probabil nu mai pot manca mancare. ups!

 

Eu ma cantaresc maine sau sambata, dupa ce pleaca rusii.

 

Va[pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

 

 

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

caress, vreau si eu reteta de checulet. Vine weekend-ul si vreau sa ii fac o surpriza la sotz care a fost tare, tare cumintel si mananca conform de m-a uluit. A rezistat si ispitelor de la o receptie unde a pescuit numai carnita, branza telemea si salata.

 

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi MD doua feliute din checuletul la cana, cu un pahar de lapte 0% grasime.Nu am putut sa mananc nici jumatate din ce era pe farfuriuta din poza, desi este foarte bun.

G-cateva caise deshidratate

P mancarica de fasole verde cu 2 turtite cu seminte

G-alte caise si un ceai cu scortisoara-daca ii pun scortisoara pot sa il beau neindulcit

C supa crema de ciuperci

salata cu ton (ieri m-am saturat cu supa, nu am mai facut nicio salata, si am completat cu crochetele de la miezul noptii)

 

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninhaid="red"> da am ajuns back in UK...cu dinti functionali[:D][:D]

 

chiar ca fetele pe aci is harnice si cu chef de gatit..mie nu-mi vine sa mai fac nik de mancare...ieri de exemplu am mancat vreo 150g de zacusca de-a lu mama cu paine de tarate...bunaaaa rau si am mai mancat si niste placinta de brinzaid="orange"> cu foi cumparate dar fara zahar ci cu stafide pentru a-i da dulceata

 

azi am in plan sa-mi fac neste supa de pui

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brindusikid="red">, cred e noutatea cea care ne da cheful de gatit,eu am o lista intreaga de incercat, doar ca trebuie sa o iau incet ca nu prea apucam sa terminam ce avem...Oricum, cu greu mai mananc cu placere ceva de pe o zi pe alta, vreau mereu altceva![:D]

 

Si daca tot esti in zona, reaminteste-mi , te rog, preparatele facute cu faina Monti(50:50 in grame) se pot combina cu lipide in faza 1?

 

Carmencatid="red">, iti dau reteta, sigur, e cel mai usor dulce pe care l-am facut vreodata.

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cumparat faina integrala abia saptamana trecuta, mi-am cumparat si o rasnita de cafea noua, am rasnit taratele cat s-a putut de fin si dupa ce le-am cantarit, le-am combinat.Nu am folosit-o inca, si la checulet am pus 2 lg de tarate de grau si 2 de ovaz, rasnite, ca aseara mi se amestecau rau in cap tipurile de faina, si am zis sa nu risc, si clatitele le-am facut la fel, doar din tarate; Carmencatid="red"> a facut sambata paine din tarate fara strop de faina, si culmea, a si crescut...Singurul amendament este ca trebuie scoasa rapid din tava, taiata rapid si lasata sa se raceasca asa, aerisita, ca transpira ingrozitor si se umezeste.La gust era ca grahamul de pe vremuri, bunuta tare...v-o recomand.[:D]

 

 

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor, la mine continua situatia aglomerata si stresanta la job si nu am reusit sa ma organizez ce maninc. Cred ca voi face planul in w-k pe toata saptamina, daca se continua in aceeasi nebunie [:-)))][:-)))][:-)))]

Azi am mincat mere si prune uscate si niste alune [olala]

Nu am timp nici ce sa aleg sa maninc, dar sa-mi mai si gatesc [bang]

Ufff...vreau sa fiu mai libera si mai relaxata![pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul de azi:

- felie de tortid="yellow">, cafea

- nuci, coacaze uscate

- cascaval la tigaie, ceapa verde, ardei, rosii

- seminte de floarea soarelui

Daca o sa-mi fie foame, o sa mai beau un pahar de lapte covasit.

 

ANDANII si mie imi e dor de povesti, as mai spune una-alta, dar pana sa apuc sa spun eu, vad ca raspundeti voi la intrebarile adresate pe aici. Asa ca nu-mi ramane decat sa aprob tacid ceea ce scrieti voi [flo]

 

M-am reintors la vreo 59-60 kg, de aceea am reinceput in forta.

Pentru maine mi-am propus un sufleu de conopida.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

childid="red"> cum faci sufleul de conopida ca am juma de punga prin congelator si sa scap d ea[:D]

 

m-am apucat sa fac la dry cooker..sa vedem ce-o iesi...desi necunoscatoare cum sunt...am pus putin ulei de masline (din spray-ul meu cu ulei de masline) si am pus carnea (piept d curcan) si peste am pus legume congelate( brocoli si niste ciuperci si un bostanel crud) zis si facut..toate treburile astea si-au lasat apa...am spus bine..ca o sa se faca la abur...cert e ca apa, marea parte, o ajuns pe aragaz[alcool]...acu legumele is facute (dupa cum arata)..pieptu de curcan mai trebe... acu sa vedem ce-o iesit[bicla][bicla]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...