Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Brindusikid="red"> , margarina intr-o reteta e ok?Vreau sa adapteze prietena mea o reteta de pogacei unguresti, si nu stiu daca margarina poate ramane asa, sau trebuie inlocuita...parca nu am prea vazut retete cu margarina pe la voi.Restul ingredientelor ar fi faina, drojdie proaspata, cascaval, ou, chimen sau susan.Daca inlocuim faina alba cu faina Monti, e de F1, nu? restul poate ramane asa, neschimbat?

 

PS Eu am invatat de la Carmen sa nu mai pun iaurt sau smantana in sufleuri, ies mult mai legate si frumoase.

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

va pupppp

la noi ploua, ploua, ploua ...

eu de azi am renuntat la cafea ... sper ca definitiv ... asa simt nevoie, in ultima vreme nu ma mai simteam deloc bine din cauza ei [asia]

 

de dimineata am scris un ditamai mesajul si l-am pierdut ... nici nu mai stiu ce am scris [bang]

 

caressid="red"> eu as pune in locul margarinei unt [:D]

 

brandusikid="red"> sa folosesti cu placere tigaia minunata [pup]

 

ninhaid="red"> acusa ajungem sa nu mai mancam nimic, nimic [q]

 

carmencatid="red"> felicitari pentru 72 [pup]

 

carmen marietaid="red"> tot ne spui aici cat ai slabit, ca esti complimentata ... te rog mult pune-ne si noua o poza ca sa te admiram [pup]

 

claudiaid="red"> eu prefer sa fac blat din faina integrala si tarate si sa pun pe pizza doar legume... prefer acest blat crocant in schimbul grasimilor

 

 

 

 

 

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PUn faina in castron apoi pun drojdia amestecata cu putina apa calduta in mijloc , o las acolo pana creste (vreo 5-10 min) apoi framant totul si gata ... creste ... o intind in tava [asia]

Cred ca ultima oara (acuma un an ) cand am facut pizza am facut cu masina de paine aluatul sa nu mai framant ... si cred ca acolo erau niste cantitati in cartea masinii [:D]

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaniid="red"> nu iese prea tare blatu?ca nu ai nici o grasime nik pe acolo..nu se intareste?

n-am facut niciodata asa blat io il fac din ou tarate si faina de naut[alcool]

 

cat despre cratita "minune" cred ca e minune numai daca faci cum fac eu si doar spray-iezi cu ulei si nu pui ulei cu lopata..si tot as amai cred ca trebe pusa apa...adik eu nu as recomanda cratita asta la prajeli...ca e non sens si ajungi sa ai aceeasi prajeala ca si intr-o tigaie obisnuita...si vb ta..si eu in teflon fac fara ulei deloc

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...