Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Brandusikid="red">, am sa ii spun, si o sa o conving intr-un fel sa manance paste sau orez macar o data pe saptamana.Nici turtitele mele nu au incantat-o,a zis ca mai bine fara, ca oricum nu e paine...

Nici eu nu am mancat orez niciodata, si paste o singura data intr-o luna, dar am terminat 1 kg de tarate de grau pana acum, vreo 3 pungi de tarate de ovaz-sau chiar 4-cu turtitele minune, am facut pancakes, chec la cana, pogaceii de ieri, la mine nu cred ca e problema, nu?

 

Arielid="red">, schimbarea intr-un an e absolut spectaculoasa!!!Felicitari!

 

In alta ordine de idei, galustele au fost un fiasco-in sensul ca s-au imprastiat in supa, dar a iesit un fel de supa cu ,,frecatei'', cum le spunea bunica mea, foarte buna!Si felul doi am facut o imitatie de pesmet din tarate de ovaz trase intr un pic de ulei picant, cu conopida si telemea veche rasa deasupra-nu a fost ea conopida cu pesmet, dar a fost buna.

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pentru aprecieri. Sunt foarte fericita ca am reusit...bine, mai am ceva de tras pana la target, iar apoi vine partea cea mai grea, mentinerea...

 

Brindu, sunt 2 porcusori cu burta in sus :)) si 2 fundulete de porcusori.

Am mai uplodat inca o data niste poze, nu stiu de ce nu se vedeau. In 2 din ele apare tortul in toata splendoarea lui :)). Ce mandra sunt de picii mei modelatorii :))

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariadnaid="red">, eu fac niste turtite cu seminte de fl soarelui si susan, care se pot manca la mese lipidice, din amestec de tarate de grau,de ovaz, si de psyllium,4:2;1. , sare si putina drojdie incalzita in apa-mai mult pentru gust, ca de crescut oricum nu cresc...

 

Arata asa:

http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/photo2_zpscd478ecf.jpg

 

Brindusikid="red">, ea mananca dimineata fulgi de ovaz cu iaurt degresat.In fiecare dimineata.Ar fi suficient?

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caressid="red"> e ok ok cu fulgii ...credeam ca a taiat tot ce e glucid

 

cand am tinut eu prima oara(acu multi multi ani)...mancam la fel..iaurt zero cu musli...un musli special care nu avea smochine sau ce or fi treburile alea mari si maro[xx(]..de atunci nu prea mai pun gura pe iaurt (ca am mancat vreo 3 luni in fiecare zi iaurt[:D][:D])...ce-i drept atunci a fost perioada mea de glorie cu vreo 12kg date jos cu monti...da nici nu ma porceam ca acum[:I][:I]

 

arielid="red"> io nici acu nu-ti vad pozele decat de la departare..am reusit o data sa vad o poza mai de aproape da nush cum am facut si acu vad numai pozele cu voi 3..si sunt 2 la numar

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma porcesc, Brindusikid="red">, in fiecare zi, cu inima stransa, e drept, dar senzatia mea e clar ca mananc prea mult! Trebuie sa iau 1 kg si sa vezi ce ma potolesc...Aseara am fost intr-o vizita la niste prieteni si stiam ca se vor face pancakes americane, cu faina alba, evident.Si ca sa nu cad in ispita mi-am luat de acasa ce imi trebuia, un borcan de gem dietetic si mi-am facut un chec alb la cana,fara faina de migdale, doar cu faina Monti, care a fost cina-oricum nu imi era foame. Iar la 11 noaptea gateam [bang][bang][bang].Am facut un drob de soia, cu multa verdeata, cu ou si un pic de cascaval ras.Fiersesem 2 pungute de soia granule(sper ca are acelasi IG ca soia din tabele, alta specificatie nu am gasit nicaieriid="blue">), si cum era prea multa pentru o forma de chec, am facut si o tarta, in care am pus si putina smantana-parca a iesit mai buna decat drobul...(evident, am mancat cate o bucatica din fiecare, la miezul noptii, cu rosie si ceapa verde [:I])

 

Tarta:

http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/photo30_zpsb2d5bdf8.jpg

 

Drobul:

http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/photo31_zps3353f31b.jpg

 

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caressid="red"> tu iti permiti sa te porcesti..nush cum iti e felul..dar organismul meu din nastere o fost facut sa pun orice mananc...[barfa] cand m-am nascut aveam 4.5kg so....

 

camera ta face pozele pre aportocalii...cred ca ieseau mai bine sa fii taiat minunele alea sa vedem cum arata...[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...