Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

si eu pe aici cu raportul zilnic: MD: cafea fara cofeina, o turtita cu 2 cubulete branza topita G: nes fara cofeina P: piept de pui cu masline, legume inabusite (mazare si fasole verde cu un pic de usturoi) G: migdale crude C: salata cu ceva, ori cu branza si atat, ori cu un pic de pui cu ciupercute, nu stiu, sa vad ce chef am Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

caress eu nautul crud il tin in apa cateva ore bune inainte de fierbere (il pun seara si dimineata il fierb) .... a stat si 10-12 ore in apa ... aproape isi dubleaza volumul ... si dupa ce l-am fiert 30 min in oala sub presiune 30 minute se sfarma doar cand ma uit la el [:D] Nu am gasit inca nici o conserva de naut care sa fie la fel de buna ca si nautul fiert de mine ... in conservele alea sunt si alte chestii care ii modifica putin gustul .... de exemplu acid citric care-l face acrisor ... mie nu mi-a placut [:D] naut = 30, tahini = 40, usturoi = 30, lamaie = 20 .... rezulta humusul cu indice 25 [:D] deci ok din punct de vedere monti desi din punct de vedere caloric e plinnnnn [asia] ... eu nu slabesc mancand humus dar ma mentin mancand humus [8D] in humus nu pun ulei ... pun decat : naut, usturoi, tahini, zeama lamaie si apa [:D] big boy am inteles ... sigur sosurile alea nu sunt ok, cele mai multe au si zahar ... da poti tu sa-ti prepari chestii d'astea .... eu am facut de exemplu niste legume ghiveci cu bambus [pk] Oooo super ca ti-ai facut singur faina [pk] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liviu, in restaurantele chinezesti, in toate sosurile pun zahar si glutamat...Eu imi iau amestecuri de legume asiatice, mi le prepar eu la tigaie si imi fac sos pe baza de sos de soia. ma uit mereu pe ambalaj sa nu contina zahar sau caramel si glutamat. Am eu o asa teama de glutamatul ala... mi-am incalecat cantarul si aveam 60.8 [q], deci mai mult ca atunci cand a decedat bateria...ufff, nu-mi dau seama de ce am acumulat, caci am fost ok. eh, asta e, nu ma demoralizeaza pe mine asta. am pus si eu 2 poze pe 4shared, una de anul trecut (fix), cand am decis sa intru pe Monti si aveam 75 kg si una de la Revelion , cand aveam 62. Nu sunt o noutate pozele, caci le am si pe FB. Recente nu am, iar intermediare am prin laptop, insa nu am avut timp sa ma ocup de ele. Acolo am d-alea "dure", in costum de baie, care ma faceau sa plang asta vara [:D]. Am zis ca printez una si o lipesc de frigider. Andanii, la tine diferenta este zdrobitoare! FELICITARI!!! Sa stii ca mereu te dau de exemplu cand vorbesc cu cineva despre Monti. Somleac, LA MULTI ANI piciului! Sa creasca mare si sanatos! In we am facut un cheese-cake cu mandarine si ciocolata, acoperit cu jeleu de mandarine si migdale. Mooooammaaa, o nebunie! Trebuie sa repet experienta, ca se apropie ziua picilor si musai le fac cheese-cake. Am mai gasit in calculator o poza cu un dulce buuun, pe care l-am facut cand am inceput sa tin Monti: cosulete de ciocolata umplute cu crema de iaurt, mascarpone si sirop de fructe (adica dulceata cu fructoza diluata:))). http://www.facebook.com/photo.php?fbid=480943578628077&set=a.293908043998299.83132.100001373170817&type=3&theater http://www.facebook.com/photo.php?fbid=480943578628077&set=a.293908043998299.83132.100001373170817&type=3&theater mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am auzit strigata[:D] Dana[flo] Somleac, LA MULTI ANI lui Victoras! Sa creasca mare si sanatos! De frumos suna Victoras, al nostru e mare acum, nu mai sa ii zicem asa. Paste fericit!!! celor care il serbeaza acum. Noi nu il serbam dar avem liber luni de la scarbiciu si a venit primavara. E super!! In we, mi-am propus sa gatesc mai putin: asa ca o sa fie curry cu linte si fasole, ciorba de perisoare si poate brownies cu cioco. In rest, salate cat mai multe. We placut, Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer nautul boabe, le tin peste noapte in apa, apoi le fierb. Inca nu am oala cu presiune, asa ca dureaza mult procesul. E f.satios si IG mic, plin de proteine. Pt mine e super. Salivez deja :) Am sa caut acele amestecuri asiatice, stiu ca la restaurant mai ai parte de tot felul de E-uri, nu ma pacalesc singur.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu altceva decat humus nu stiu sa fac, si clar nu l-as manca prea des, o fi el Monti dar ingrasa... Azi am intarziat cu toate mesele,prima a fost la 12, iaurtul clasic cu tarate, apoi un mar pe la 15.30, pranzul a fost mai mult un simulacru(. aveam doar bucatica aia de omleta salvata de aseara,am mancat-o pe aia si gata, iar acum seara am asteptat sa fie gata supa crema de praz cu ciuperci-o iubesc, apropo, si am mancat un castronel cu o turtita de tarate abia scoasa din cuptor. Mai incolo ma asteapta un alt castronel cu mazare cu marar si o chifteluta de soia. ...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..si si mai incolo m-a pocnit o pofta de dulce cum nu imi amintesc sa fi avut vreodata.Si cum maine e programata vizita la Carmen si intentionam sa le fac clatite, am testat in seara asta pancakes uri doar cu tarate.Au iesit bestiale, nici nu mi-am imaginat ca pot fi atat de bune!Le-am mancat cu gem de mere facut in casa, din mere fierte si atat,fara adaos de fructoza sau altceva. http://imageshack.us/photo/my-images/43/photo16zs.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/600/photo18k.jpg/ PS-Daca tot mi-ati spus ca sunt slaba , uitati-va ce fac!!Reteta este proprie, adaptare a celei dupa care faceam clatite americane cu faina alba:1 plic de praf de copt, 2 oua, 25 g unt topit,vreo 6 linguri de tarate trecute prin sita-ca nu eram acasa si nu am avut rasnita la dispozitie, si dupa ce le-am amestecat pe toate am subtiat cu lapte(maxim jumatate de pahar, dar era lapte cu 1.8 % grasime) si am adaugat un strop de esenta de vanilie.Le-am lasat cam 10 minute, ca sa traga lichidul, apoi le-am pus cu lingura in tigaie fara grasime si le-am copt la foc mic.Au crescut atat de frumos si s-au patruns atat de bine incat nu se mai simte deloc granulatia aia de tarata grosiera.Nu prea sunt conforme din cauza laptelui, nu stiu nici daca e ok combinatia cu gemul de mere, dar asta e...am mancat doua.Au iesit 11 cu totul, mult mai multe decat ne asteptam, era asa de putina coca... ...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...