Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

stress continuu


Recommended Posts

ramonika,pai si eu stau muuuult mai bine,am vecini super mega ok(comparativ cu cealalata locuintza)insa stresul cu mutatul,obisnuitul in casa asta noua,am avut si ceva probleme cu fostul propriatar concretizate prin judecata la tribunal...stress frate...mare.[:D] Sa stii ca si iarna prelungita isi poate pune amprenta pe straea ta,eu itzi doresc sa te linistesti cit mai repede![pup] Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika [ acum ma simt la fel in unele situatii, ca un copil mic care habar n-are pe ce lume traieste (desi am 34 de ani) si toti (chiar si cei mai mici de varsta ca mine sau cu studii mai putine) imi sunt superiori. plec la drum cu o mare neincredere in mine, desi am realizat ceva in viata asta, nu-s chiar o amarata, din contra. mai am momente cand rabufnesc si incerc sa-mi demonstrez ca nu-s chiar asa slaba si fricoasa, insa in majoritatea situatiilor sunt praf.
ma regasesc perfect in randurile astea [q] __________________________ Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia
daca vrei sa terminui odata pt totdeauna cu anxietatea si tot alaiul asta de stari psihice nocive sa mergi la un psihiatru bun, si sa-ti dea tratament corespunzator. nu psiholog, nu terapeut de nu stiu care. si reflexoterapie in paralel baftA!
Esti atat de sigura pe tine incat nu ma pot abtine sa nu te intreb... pe ce anume te bazezi? poti diagnostica nevoia de psihiatru si de tratament doar plecand de la un mesaj? Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Eleni
Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia
daca vrei sa terminui odata pt totdeauna cu anxietatea si tot alaiul asta de stari psihice nocive sa mergi la un psihiatru bun, si sa-ti dea tratament corespunzator. nu psiholog, nu terapeut de nu stiu care. si reflexoterapie in paralel baftA!
Esti atat de sigura pe tine incat nu ma pot abtine sa nu te intreb... pe ce anume te bazezi? poti diagnostica nevoia de psihiatru si de tratament doar plecand de la un mesaj? Elena & Maria Bucuria
nu e nevoie sa-mi argumentez convingerile. Daca Ramonika va considera pertinenta parerea mea se va duce la un consult si dr ii va spune cu exactitate daca are nevoie sau nu de tratament. Eu consider ca are daca nu vrea sa duca si in continuare o viata umbrita de aceste stari, care vor oscila intre nuante diferite de rau, binisor, foarte rau, extrem de rau, ceva mai bine, insa exact ca o rana netratata corespunzator si la timp vor conduce la adancirea in problema, cu timpul, deci nu va ajunge la ceva mai bine de una singura, dupa cum mentioneaza NU_si poate controla starile. Daca doreste imi poate scrie pe PM.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia nu e nevoie sa-mi argumentez convingerile. Daca Ramonika va considera pertinenta parerea mea se va duce la un consult si dr ii va spune cu exactitate daca are nevoie sau nu de tratament. Eu consider ca are daca nu vrea sa duca si in continuare o viata umbrita de aceste stari, care vor oscila intre nuante diferite de rau, binisor, foarte rau, extrem de rau, ceva mai bine, insa exact ca o rana netratata corespunzator si la timp vor conduce la adancirea in problema, cu timpul, deci nu va ajunge la ceva mai bine de una singura, dupa cum mentioneaza NU_si poate controla starile. Daca doreste imi poate scrie pe PM.
Uite, respect prea mult cine esti ca sa nu incerc sa inteleg. Daca voiai sa o sfatuiesti asa transant si fara sa dai socoteala nimanui, puteai sa ii scrii tu PM cu ce crezi exact si ea sa iti raspunda sau nu. Faptul ca o faci public si apoi nu iti argumentezi convingerile este egal cu "D-aia"... stii cum zic copii cand nu au un argument la De Ce? D-aia! Daca recomandai ceva mai putin dramatic poate ca nu voiam sa ma lamuresc. Dar sa recomanzi psihiatru si pastile e foarte agresiv, nu vorbim de faringosept. Hai sa inceapa soft cu renuntarea la TV (cum spunea si Tala si cum am facut si eu), cu auto-motivari... cu ceva ajutor din partea celor din jur, sa nu o ducem direct la lobotomie doar ca e stresata. Altminteri, cum spuneam, in general te consider un om pertinent si de aceea trag de o explicatie, sa nu raman cu gust de chinina pe limba. Elena & Maria Bucuria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici nu a ai mai "stresez" ca ma "stresez"......M-a obisnuit cu ine ssa..... Vai a venit posta,ce-o fii? Vai acum suna telefonu ,acu ce-o mai fii? Vai parca barbati-miu a bagat nu stiu cu in cheia in yala[:D].... Si ulte. Nu ,nu ma ingrijorez...facui analize cum a spus,terapii,piscine,relax,familia e ok,venituri,ok,.....Asta sunt eu.... Imi sare inima din piept la orice...Acum depinde,,,eu sunt o fire fff vesela,rareori sunt suparata,adica nu scot[:D] asa larg. Tot ce a descris acu se intampla in interior,nu se vede la suprafata nimic. Rad ,glumesc,ii traiesc vata la maxim... Acum nu stiu si daca la tine e la fel, sau esti tot timpul incruntata si fara chef de nimic....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...