Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pietre la rinichi


Recommended Posts

M-am ales cu o cariera intreaga. Suspectez ca au fost generate de perioadele in care mincam exclusiv proteine.Aviz amatoarelor! Citesc intens cum sa le sfarim prin metode naturiste. Au 4 mm. Daca aveti experienta si puteti sa-mi darti o mina de ajutor ,va multumesc anticipat. Azi am inceput cu suc de ridiche neagra ,care e iute ,acid si-ti vine sa versi cind ajunge in stomac. Nu obisnuiam sa beau apa ,nu am simtit niciodata nevoia si acum ma chinui sa o fac. [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si eu ma alatur . in ultimele 3 saptamani 4 crize . ultima , aseara . a fost cea mai rea dintre toate si au reusit dupa un cocktail intreg sa ma calmeze . am cariera pe ambii rinichi . multe . 118 a spus medicul care m-a vazut la floreasca . glumind , asta pt ca erau prea multe sa le mai numere . am reusit sa pastrez pietricica . unde ar trebui sa o testez sa vad de ce natura este ? citisem ca asa este cel mai bine . [flo] "niciodata nu e prea tarziu"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica, pe mine m-a sfatuit cineva, demult, sa imi fac salata de gulii si piatra mi s-a macinat in nisip iar p-asta l-am eliminat prin urina. A durut ca naiba cand am eliminat nisipul, ziceai ca nasc, dar nici n-am avut probleme de atunci. Sunt 8 ani. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, nu exista nisip, ai eliminat pietricele.[:)] Singura profilaxie impotriva calculilor renali este consumarea apei, 2 L pe zi se recomanda. **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dulcetica, am avut si eu aceasta problema in urma cu 15 ani, numai ca aveam o singura piatra cu dimensiuni foarte mari, era cit o cireasa adica vreo 11- 12 mm, am incercat un an tot felul de naturiste, nu a mers cu nimic, aveam niste crize de ma urcam pe pereti de durere...singura sansa era operatia, fiindca piatra era mare si chiar daca vroiam sa o elimin nu incapea pe canale, asa mi+a explicat medicul... intr-o zi mi-a zis cineva sa incerc sa inchit tamaie, am facut-o si pe asta, mi-a provocat o criza de era sa mor... am avuns de urgenta la spitalul militar din Galati unde mi s-a facut o interventie cu ultrasunete,un aparat care fara sa te taie fara prea multa durere, sparge piatra, o sfarama in mai multe bucatele mai mici care apoi cu multe ceaiuri, lichide si tratament se elimina concluzia ... mergi la medic, vezi ce spune, e important dimensiunea pietrelor si poti apela la acest procedeu care te va ajuta sa le elimini mai usor...oricum medicina a evoluat mult, atunci acest procedeu era mai la inceput, acum cred ca e mult mai simplu iti doresc multa sanatate nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am multi,fara nr, fara nr microcalculi la dreptul si stangul se straduieste sa il ajunga din urma.lichide beau minim 2 l pe zi de cand ma stiu.vara apa ajunge si la 3 l. deci, lichide beau.f sarat nu manac,manac carne zilnic din motive tehnice si ,tot din motive tehnice, nu am cum sa o scot.[:D] faza naspa e ca toate medicamentele zilnice d ele iau,dar absolut toate ,se elimina numai renal. au contraindicatii la disfunctii renale,ceea ce e nasol si de-a dreptul si de-a stangul. pe cuvant daca stiu ce sa fac sa scap de cariere. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai inca nu le-am analizat ,trebuie sa merg la urulog.Abia le-a depistat la anmaliza urinei si echografic. Pina ajung la urolog ,m-am gindit sa verific varianta naturista si sa le nenorocesc brusc,apoi urologul sa-mi spuna ca nu mai am nimic. Am tot citit ca unii au scapat si as vrea si eu.[:D] LauraNicole ,eu am nascut cu cezariana ,asa ca acum cind le voi elimina ,va fi premiera .Ale mele au 4 mm. Ma deranjeaza ca simt niste junghiuri permanente in spate. Oare ce pun la cale de-s asa junghiuloase?[:D] [pup] dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varianta naturista universala nu exista, sau daca unde sustin asta, e o gogorita...Una e sa ai calculi de acid uric, alta sa fie oxalati, fosfati,cisteina, etc.Fiecare calcul are alta cauza , alt tratament si alta dieta.Eu asta spuneam.Nu face nimic, nu lua nimic pana nu afli exact ce uroliti sunt.Cel mult ceai de cozi de cirese si matase de porumb.Atat. ...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...