Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (34)


Recommended Posts

Haideti la cafea. Am recuperat ce-ati scris ieri.Iiuli, doamne ce poveste si la tine. Cred ca acum este bine Mihaita. Sa stii ca nici noi nu avem niciun dinte. Speram ca ne ies si nu ramanem stirb. Vai, Ioana super ca plecati. O sa fie foarte bine. Am auzit numai povesti super de acolo. In rest suntem bine.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata, va poftesc la cafea! Avem multa, calda si pt toate gusturile!

 

Ce tare e Eric cu jucariile lui aruncate din tarc! Tu ii dai ceva pt imunitate?

 

Ioana, sa fie intr-un ceas bun plecarea voastra! Poate ne vedem pana pleaca sotul tau. Si dupa ce pleaca el cine te ajuta?

 

Iuli, multa sanatate lui Mihaita!

 

In legatuta cu algocalminul, stiu ca e nociv pt inima, cred ca din aceasta cauza s-a luat decizia scoaterii de pe piata. Doamne fereste pt astfel de momente, dar intre a avea convulsii copilul de la febra si administrarea lui ocazionala cu riscul de rigoare as merge pe a doua varianta!

Nu stiam cu supozitoarele ca pot avea substanta activa asa, intr-o parte sau alta.... credeam ca este distribuita uniform in tot produsul!

 

LA MULTI ANI, SILVIU! Sa cresti mare, sanatos si baftos! Ce mai faceti voi?

 

 

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)

FIV1 - Budapesta Peter Kovacs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.Multumim de cafea.

Noi suntem dupa vaccin-prima doza prevenar.

Aseara ok.azi dimineata,a dormit pana la 6.30-deci ma dau jos din pat convinsa ca are febra-rezultat 38.1.

Soata,nu si nu,nu are febra e supraincalzit de sacul de dormit.Ii dau sa pape,dupa o ora-38.4.

I-am bagat un supozitor cu paracetamol si peste 4-5 ore ii dau paracetamol sirop.

Fetelor,dupa vaccin cat timp le dadeati antitermic minim-o zi,cat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata asa mai pe la amiaza

 

Noi am avut o noapte buna cu 2 treziri pentru laptic. In diminata asta i-am facut compot de mere cu putina scortisoara ca sa mai variem putin meniul si i-a placut foarte mult.

Pentru amiaza pregatim spanac cu galbenus.

 

Am gatit si pentru noi o oala de sarmale cu ciuperci (de post) care mie imi plac foarte mult. Le-as fi facut cu pasat insa nu am avut asa ca le-am facut cu orez. Oricum sunt foarte, foarte bune

 

Laura32, si noi cautam solutii pentru masa de seara ca in afara de cereale sub diverse forme nu prea i-am dat altceva, oare merg seara ceva sufleuri sau budinci la cuptor sau sunt prea grele? (gen sufleu de conopida, budinca de cartofi, etc.); din ce ai facut chifteluletele la cuptor? dupa ce le-ai copt le-ai pasat in pireu sau le-ai dat asa la mana? Si La multi ani pentru puiut - asa mai cu intarziere

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

leti, eu sunt in zona, dar sunt cam ocupata, ca am de facut curat, maimuticile mele misuna peste tot, plus ca tre' sa organizez si niste bagaje pt inceputul sapt viitoare (macar asa, pe liste [:D]).

eric de azi dimineata il striga continuu pe tat-su. zice si mama, dar in general mai des zice tata [alcool].

 


[mamica] de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)

id="Tahoma">id="size1">id="teal">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...