Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 235
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la multi ani bebeilor[flo][flo] balanta sper sa intru sa va mai pove de nebunika mea stam nuamai afara de nebune ca se lucreaza in bloc si e jale mare. aseara am vrut sa-i fac mamliga- si a iesit tare----mai da-i sa manance. pupiiiiii am fost azi la analize- nu i-au gasit vene...nu stiam ca trebuie sa-i dau apa ianinte..cica era deshidratata si d-aia nu curgea sange..apa nu voia din biberon- a baut din pahar de unica folosinta madam...si abia abia i-au luat din deget- dar pana au umplut o chestie mica- a durat ceva. noroc ca a stat-e cuminte -draga de ea-si cu acul prin vene...a plans putin...sper sa fie suficient sangele-sa nu ma trezesc cu :proba insuficienta" eu am o ametealaaaaaa-ma simt tare naspa. _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LML Eric si Marc! Noutati de la noi: i-a mai trecut nasucul,l-am dus la gradi. Am mai cumparat diverse pt el in ultimul timp, ieri am achizitionat patut din ala cu plasa pe post de TARC, o inventie minunata! Ii place mult in el, bine sa nu-l lasi uitat acolo dar pt un 15-20min e perfect.(n-am saltea la el dar nu trebuie deocamdata). Am luat mai demult aparatori laterale (bariere) la patul mare si dormim mult mai bine de atunci, cel putin mie imi da un confort psihic. Cine mai ia, atentie sa puneti niste rulouri paturi ceva in dreptul lor sa nu se loveasca de margine, si atentie ca se pot catara pe ele (ridica in picioare)...cand nu dorm bineinteles. Supa de casa de ieri a fost esec total, el vrea bors acru de la noi din farfurie... AM revenit la piureuri hmmmm.... Am mai descoperit ceva, cartoful dulce se pastreaza f bine fiert (sau abur) si congelat in tavita de gheata. Transfer cuburile intr-o punguta apoi scot cate imi trebuie. E una din putinele legume acceptate de Eric. Pupi ************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Eric si Marc!! Balanta, buna inghetata, chiar mi-era pofta! Am intrat scurt ca sa va spun ca in sfarsit am gasit ce scaun ii vom lua in continuare. Eu voiam si isofix, si cu spatele, Britax Max-Fix este ce cautam. Nu stiu inca de unde vom comanda, dar asta e modelul... Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleurdelise, sa folositi cu drag tarcul. Ma bucur ca Eric e incantat. Clayhanger, ce bine ca ai gasit exact modelul pe care il vrei. Ma uit si eu la scaun, trebuie sa luam si noi cat de curand, dar mai intai sora trebuie sa-si ia masina mai mare. Trei copii in spate nu prea au loc. Valy27, tare cumintica Sara si intelegatoare! Mai nou, ne inscriem si noi in clubul mofturosilor. Radu mananca putin de vreo 5 zile. Nu deschide gurita la nicio mancare, indiferent daca sunt legume, carne, galbenus sau fructe. Singurul lucru pe care il mai accepta e iaurtul sau branzica, dar nu cea calcica. Si coaja de paine il mai tenteaza. Laptele il bea bine dupa ce e aproape adormit. Intre 170 si 200 ml. O fi de la dinti, erup si incisivii laterali superiori. Azi le-am dat rondele cu suc de morcov si rosii de la Organix. Le-au placut mult! Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Nu am apucat sa intru azi decat f scurt Si ieri noapte a plans cu treziri dese....sper ca sunt dintii si nu altceva. Mucii ii mai trec parca. Nu i-am mai facut baie de 2 zile ca ieri seara avea si subfebrilitati. Eu sunt praf. Sper sa rezist. Acum seara i-am dat iaurt si am vrut sa ii dau o galusca de gris din supa de curcan si i-a placut f mult. SIngura problema e ca se ineaca din cauza mucilor si regurgiteaza. Mi-a dat afara de 2 ori asa ca i-am dat doar lapte pana la urma. Uf...nasoala perioada! Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multa sanatate Anei, sa treaca mucusorii si sa iasa repede dintisorul/dintisorii. Stiu cum e... Tie rabdare multa si putere sa rezisti la astfel de nopti, sa fie cat mai rare iti doresc. Drusu, si la noi coltul de paine e un mare hit. Ieri, cu refuzul supei de casa a fost cam asa: si-a muiat coltul de paine in supa si l-a molfait tacticos, apoi cu dosul palmei a varsat pe jos tot continutul castronelului... Noapte linistita sa aveti! ************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...