Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #9#


Recommended Posts

buna,

fetelor, va citesc in metro si tren,in drum spre munca si apoi la intoarcere,insa nu am avut si timp sa scriu...cum va inchipuiti stau cam prost cu timpul...

Irina e minunata,a crescut,ce mai, are mama fetita mare,la fel de cuminte ca si pana acum. de cand am inceput munca se trezeste peste noapte numai odata,intre 3 si 4.dimineata,la 7 cand merg la munca e treaza dar sta cuminte acolo si se joaca...rezista asa o ora.isi ridica mainile, picioarele,vorbeste.ieri a descoperit ca se poate intoarce si de pe spate pe burta, nu numai invers.a fost foarte mirata, dar nu a pasionat-o indeajuns incat sa repete...[:D]a ajuns sa manance un bibi de 150,cam la 4 ore, 4 ore jumatate.peste noapte rezista 7 ore pana la prima masa.

 

ONUTZ ma bucur ca Lucian se simte bine in mei tai.i-a placut primul suc¿cum i l-ai preparat¿

ELA si tu ai inceput diversificarea.cum merge¿ oare tu ziceai ca s-a innecat cu o bucatica de morcov¿[bang]

 

DENY felicitari pentru rezultate si o nastere usoara.

ANGELIQUE important e ca Stefanut sa fie bine.sa iti revi repede.[pup]

ASHIUTZA ai dreptate cu caciulitele astea....sunt horror. mare grija cu ele.

BUBU ma bucur ca Nicholas a savurat primele cereale.acum sa il si ajute la reflux.

 

pupam si restul gastii....scuze,dar nu mai imi aduc aminte....de luni de cand am tot citit a trecut mult....fara suparare.

am incercat sa intru pe adresa comuna dar nu am reusit. imi trimiteti si mie parola, por favor¿! si cum ziceati ca preparati ceaiul de chimin¿cat chimin la ce cantitate de apa. asta pe cand o sa am nevoie sa stiu.

eu am citit DUERMETE NINO si BESAME MUCHO. acum nu prea am timp decat pe metro sau tren sau in statie...o sa vina si vremuri mai bune...

 

o duminica placuta la toata lumea.

 

 

mamica de fetita-Irina Andreea 30.11.12

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello, fetele!!!

Deny, bravo, vestile bune ne bucura f f tare [pup][pup][pup][pup][pup]

Cellena, "unele tari cu apa calda" [:-)))]

Bioana, am dar marul pe razatoarea cea mai fina, apoi am atrecurat pulpa, nu a trecut nimic-nimic [:)] Iti dau acum parola pe PM

Pyao, de cand uit, mii de scuze, iti trimit si tie parola acum [pup]

Bubulinule, ce sa fac, astea sunt cizmele din dotare... nu le-am mai incaltat, am trecut la balerini. Azi iar e frig si bate vantul ca la balamuc, ooofff...

Al nostru e 263 [olala] si sunt f f incantata de el [pup]

Ma bucur ca va priesc cerealele, ca si voua, Mena [flo]

 

 

Onutz [mamica] de [avion] Lucian Gabriel (8.11.2012)

 

Vali [grup]

 

F IMPORTANT - MELANOM
id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Popi, parca tu ziceai ca achizitionasei neste scutece refolosibile si parca imi amintesc si ca te-au mai intrebat la un moment dat fetele cum va merge cu ele, daaaaar, ce nu-mi amintesc e ce si daca ai raspuns ceva :))

Asa ca te mai intreb si eu. Le-ai folosit? Cum sunt? Le recomanzi? etc.

Multumiiiim [pup]

 

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Creatiile mele [olala]

Ce mai scriu eu pe blog

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau helau!

De unde atata entuziasm nu stiu,ideea e ca e luni,vremea e urata si mai am inceput si un nou regim.In we am bagat cheesecake si tiramisu facut de mine asa ca e cazul sa devenim iepurasi,vorba voastra.

Sunt happy ca bebita s-a intors aseara singur de pe burta pe spate,plus ca daca e in fund si il pui la loc se incordeaza si mai ramane asa la 45grade.Are mama baiat mare!

Are dreptate Bubu ca sa-i lasam in ritmul lor,degeaba exersam eu cu el pe la 3luni si ceva ca tot cand a fost el pregatit s-a intors.Si fara pic de ajutor,era in pat eu in dreapta si mama in stanga cand deodata s-a trezit pe spate.Mi-am stapanit entuziasmul sa nu-l sperii si am fugit repede la tati sa-l oftic cu ce-a pierdut[:D]

Vad ca usor usor minunile noastre incep sa pape si altceva,o sa ii aduc si eu scaunul si abia dupa Pasti incepem.Inca e usor racit,are muci si stranuta.Ii fac aerosoli cu ser si ii dau paracetamol de 2ori pe zi maxim.Il cam scuipa si desi e dulce se stramba ca la lamaie.

Tot we am avut musafiri,a fost in forma maxima,lui asa ii place de la o fata la alta,le studiaza curios si isi alege favorita spre final.Imi place ca e sociabil,nu suport copii care plang cand intra cineva strain pe usa.Ii place maxim sa se schimbe personajul,se plictiseste de noi si de fata noastra[:D]

Cu aceasta ocazie am decis sa mergem in thassos cu gasca.In felul asta mai am un minim ajutor,decat sa mergem 2cupluri cu 2copii mici mai bine mergem cu alte 20persoane.Plecam noaptea sa doarma in masina si ne oprim sa facem pauze sa isi schimbe si el pozitia,atatea ore in scaun nu e prea placut.O sa aiba 8luni si nu stiu daca o sa mai incapa in scoica sau trebuie scaun de masina.Vedem atunci.

Am mai fost acolo,e pt pensionari asa,perfect daca ai copii mici.Sa vedem cum caram si carutul si bagajele,ca masina pe care o avem e mica.

Cine ma aude zice ca sunt nebuna dar imi asum riscul[:-@]

Trebuie neaparat sa il duc la vaccin dar nu ii mai trec mucisorii astia.

Mamide2 scuze dar am uitat complet ca trebuie sa iti aduc aparatul.Ne mobilizam azi sau maine.

 

Va pup,ma duc sa-mi usuc pleata

 

 

Dana, mami fericita de minune Sebastian 03.12.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele interesate de inot, am gasit la Life-Memorial-Hospital . dati o cautare pe site-ul copilul(.ro) si vedeti preturi. Eu as vrea sa fac hidrokinetoterapie si cica 10 sedinte sunt 550 lei. mi se pare rezonabil. ii primeste de la 6 luni.

 

[mamica] de [bonjovi] perfect - Gabriel

 

15-12-2012-cea mai importanta zi din viata mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...