Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #9#


Recommended Posts

Hello!

 

Intru sa va citesc dar nu apuc sa raspund...de fapt nu mai apuc sa fac mare lucru cu zbanghiul asta al meu :-)

Onutz, multumesc pt. parola.[flo] Tare ma bucur ca-i place lui Luci in mei tai, sunt mai determinata sa luam si noi.

Cellena, eu am luat Ghidul complet al ingrijirii.... cand eram insarcinata, a aparut la un moment dat cu revista Super bebe sau Mami, nu mai tin minte.

Ina, sunt superbi copii tai, superbi! Iar tu, mami...jos palaria! Succes cu diversificarea si drum bun vineri!

Mena, am vazut si pozele cu delfinasul...e adorabil si frumos ...ce sa-ti mai zic?e baietelul tau perfect! Si tu arati intr-un mare fel...

Cand va vad pe toate cat de bine v-ati revenit dupa sarcina imi dau seama ca nu numai ca bb-ii nostri se dezvolta diferit, si fiecare are ritmul lui...dar uite ca si noi ne revenim diferit dupa nastere. Eu sunt super mare, nu ma mai incap hainele groase, a trebuit sa-mi iau blugi noi pt. acasa, caci cei de dianinte de sarcina nu ma mai cuprind. Aici am purtat fustite, rochite, pantaloni de trening...chestii largute, insa hainele mai grosute nici pomeneala! Ma apuca depresia cand ma vad, si zau daca mananc mult...Imi e foame dupa ce alaptez dar ma mai abtin, beau multa apa si ceai de chimen+anason+fenicul, fructe...dar uite ca se tin scai de mine kg astea...of of.

Dana, cred ca e super in Thassos. Nu am fost chiar acolo, dar in alte insule grecesti am fost si mi-a ramas o particica din suflet pe acolo...Sa iti traiasca grasunelul, ft bine a luat in greutate!

Bubu, ce ma bucur ca-i e mai bine lui Nicholas![pup] papaciosul si sa dea Domnul sa nici nu se mai intoarca durerile.

 

Noi suntem bine, Victor e tot mai agitat, se chinuie cu mersul de-a busilea, dar mai mult se tareste. Sta in genunchi si se ridica pe maini, ar inainte dar mai mult se arunca pe burta[olala] Rade in hohote si e un haios si un frumos, si nu mai pot de dragul lui!

 

Va rog sa-mi spuneti si mie cam cum ii imbracati voi pt. mers afara dar si cat stau in casa.

 

Va [pup].

 

Fericita mamica a lui Victor Andrei (23.11.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pya, eu ma abtin sa spun cum o imbrac, pentru ca sambata, cand am iesit in parc si era cald si frumos afara (cam 17-18 grade arata termometrul masinii), Ema era singurul copil de pana in 3 ani fara cosmonaut sau macar geaca si, mai ales, fara caciula. Si era plin de copii nene.

Toti parintii se uitau chioras la noi. Ba chiar am fost si intrebata "Vai, dar nu ii e frig, asa fara caciula?"

Asa ca mai bine sa-ti raspunda altcineva la intrebarea asta :))))

 

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Creatiile mele [olala]

Ce mai scriu eu pe blog

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pya eu azi la dr l-am imbracat in pijama(sleepsuit) si pe deasupra un hanorac subtire de bumbac si inca o pereche de pantaloni la fel de subtiri.Caciulita ii pun ca erau 8grade si oricum e racit.Fara manusi,fara incaltari,doar niste sosetele mai deosebite.

Sambata erau 22grade si o cred pe Cellena ca nu i-a pus caciula.La noi aici la tara (stam la 10km de Bucuresti) e un vant nonstop,deocamdata nu m-am aventurat fara caciula.

Si stai linistita ca nici eu nu am slabit prea mult,si te-am vazut in poze esti foarte frumoasa.Nu esti deloc grasa.

Am incercat sa tin regim,ieri am mancat fructe si niste orez simplu cu salata.Azi noapte a facut copilul foamea de mi-a sfredelit sfarcul.La 6dim i-am facut lapte si a mancat pe nerasuflate 90ml,daca mai avea mai manca.Asa ca nu tin regim si asa nu prea am lapte,cu salate opresc robinetul de tot.Azi sa mai imi iau pastile de schinduff ca e o problema asta cu lipsa laptelui.

Ina pitica ta e delicioasa,e asa serioasa si are niste ochi superbi.Nu mai zic de tine,ai o silueta...oricum de cand ai nascut slabisei mult.Robin e un strengar,scump foc.

Mena tu ai baiat mare acolo,ce prematur?Nimeni nu s-ar prinde daca l-ar vedea,isi tine capul super bine,e perfect normal.

[pup]

 

Dana, mami fericita de minune Sebastian 03.12.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pya, multumesc. Eu zic sa te concentrezi asupra minunii tale. Sta deja in genunchi? Wow!!! Eu am muuulte nopti neformite si zile in care nu am mancat de griji si de pribleme...

In casa ii pun salopetica. Afara, blugi (cu dres daca sunt sub 10-15 grade) subtiri, body, pulover gros. Il tin in marsupiu. Nici nu stiu unde mai e carutul.

 

[mamica] de [bonjovi] perfect - Gabriel

 

15-12-2012-cea mai importanta zi din viata mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intamplat ceva incredibil.Cand eram insarcinata si aveam timp citeam cu interes easiea.blogspot. Nu am mai intrat de vreo 3luni si imi amintesc brusc de Miruna cand ce credeti,azi e ziua Matildei.Ce coincidenta stranie...

Daca nu ati intrat e pacat sa nu dati o tura,e mamica mea favorita.Dupa a mea desigur[:D]

 

Dana, mami fericita de minune Sebastian 03.12.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, se gaseste si in romana cartea? As vrea sa o citesc si eu.

 

 

Angelique, imi pare tare rau ca a trebuit sa opresti alaptarea... Nu te invinovati, ai facut tot ce se putea si, mai ales, gandeste-te ca ai alaptat in perioada cea mai importanta pt bebe, primele 3 luni. Important e sa fie bine bebe, cum mai sunteti?

 

Nicoleta, voi ce mai faceti? nu ai mai scris demult..

 

Dana, multa sanatate! si Sofi e iar racita, suntem deja la a patra raceala[bang], ma alin si eu cu gandul ca va fi mai rezistenta cand va merge in colectivitate..

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, uitasem de easiea [flo]

Pyao, eu abia astept primavara aia cu soare, ca sa iesim si noi din costumul intreg. Avem unul subtirel. Sambata cand a fost cald tot in ala l-am imbracat si cu o caciulita subtire din bumbac, pentru ca batea vantul rece afara si noi am fost si prin Herastrau.

Daca nu ar fi batut vantul l-as fi imbracat in hainutele de casa (body+pantalonas) si un trening (are 2 puslamaua, pe cand ma-sa n-are unul intreg [:D]), fara caciulita.

Am inteles ca peste vreo 2 zile se incalzeste iar [olala]

Abia astept sa scapam de caciulita...

Si stai calma, arati f bine [flo]

Eu n-am scapat decat de 2 kile de dulceata, dupa aproape 3 saptamani de mancat frunze. Alte idei? [bang]

 

Onutz [mamica] de [avion] Lucian Gabriel (8.11.2012)

 

Vali [grup]

 

F IMPORTANT - MELANOM
id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, eu am facut cacamaca cu regimul meu, ca mi-a fost rau, am fost la doctor si mi-a zis sa termin cu prostiile cat alaptez exclusiv, asa ca am revenit la un meniu de om normal. Macar reusisem sa dau jos cateva kg, cat sa intru in blugii vechi fara sa plesneasca pe mine si sa arat ca o bucata de jambon. Mai am mult pana sa-mi intru in forma si sa arat ca inainte, dar n-am ce-i face momentan. Cica atunci cand o manca copilul mai multa mancare si mai putin laptic, pot sa mai incerc odata. Cu BLW o sa manance mancare la pastele cailor, asa ca vara asta n-am sanse sa fiu vreo MILF :)).

Macar acum arat totusi un pic rezonabil daca imi aleg hainele cu grija. Pana acum eram ca o balenuta pe uscat indiferent cu cata grija ma imbracam

 

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Creatiile mele [olala]

Ce mai scriu eu pe blog

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...