Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #9#


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Onutz ieri la spital am fost de la 15 pana la 20 cand am ajuns acasa. I-au facut analize, l-au ascultat la plamani... nu i-au gasit nimic. Nu mai stiu ce sa fac...asa patesc mereu cu el. Raceste sau se imbolnaveste doar o data pe an dar si cand o face...imi scoate perii albi! Multumesc fetelor pt gandurile bune. E al naibi de greu cand e un pui bolnav... bine ca fata nu a luat gripa asta oribila. Mami de: baietel [copil] & fetita [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Ela, sa va ajute Doamne Doamne sa depasiti cu bine aceste momente grele. Eu luni incep munca, nici nu stiu exact ce simt fata de acest lucru: pe de-o parte ma bucur sa revin in mijlocul colegilor care imi sunt toti foarte dragi, imi lipseste micul dejun luat impreuna la bucataria biroului, adrenalina, stresul, voiosia, intalnirile cu clientii etc. Pe de alta parte, dupa 5 luni de vegetat ( intelectual vorbind) parca mi-e cumva teama ca mi-am iesit din mana. Stiu ca imi va fi greu sa las pitpalacul cu bona ( ca bunicii sunt unii la Sibiu si altii la Albac in Apuseni si lucreaza inca toti). Lucrul bun e ca am bona din ianuarie si am incredere in ea, cunoaste copilul si nevoile lui , sper si ma rog sa fie bine. De cand ma stiu in campul muncii nu am avut asa o pauza mare si cred ca nici nu voi mai avea( ca al doilea copil nu cred ca mai fac, asta ar fi singura posibilitate). Va pup dragelor. Mamica lui Achim Ioan, 21.11.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, i-ai controlat Vitamina K? Carenta asta am avut-o eu in copilarie si imi curgea f des singe din nas. Am luat pe o perioada mai lunga niste medicamente si a trecut. Eu am constata ca am alergie. La polen. Afara ninge ... Mai aveti careva alergie si alaptati? Daca da, ce luati? Ca azi la farmacie mi-a dat cu chiu cu vai niste picaturi, da problema majora e ca ma maninca pielea [q]. ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ary, vibrocil i-am pus decat azi, ca ieri ne-a dat dr de la budimex....si numai in nara de unde nu i-a curs sange. Aschiuta nu cred ca e carenta de vit k la cati morcovi mananca si cat suc de morcov ii fac... La pranz a varsat toata supa... chiar numai stiu ce sa-i fac decat sa-i intrerup toata medicatia pt ca mie teama ca ceva ii face rau! Aschiuta ai incercat o mixtura mentolata? aerius e pt alergii dar nu stiu daca e recomandat in alaptare. mie in sarcina nu mi-a dat parca. Am avut si eu un episod atunci. Mami de: baietel [copil] & fetita [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aschiutza auci scrie ca poti lua: http://www.babycenter.de/x37068/darf-ich-während-der-stillzeit-medikamente-gegen-allergien-nehmen Multa sanatate! Si sotulica are alergie cu stranutat, ochi iritati si curgatori, dureri de cap si sangerari din nas. El ia cetirizin. Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si Nadia (16 decembrie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, multam de raspuns. Singe mai poate sa ii curga si daca aerul din casa e prea uscat sau daca a fost racit si i-a curs nasul mult sensibilizind mucoasa. Paste fericit tuturor celor care il serbeaza azi! Noi ne apucam indata de cautat ouale lasate de iepurasi [:D]. ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, multam de raspuns. Singe mai poate sa ii curga si daca aerul din casa e prea uscat sau daca a fost racit si i-a curs nasul mult sensibilizind mucoasa. Paste fericit tuturor celor care il serbeaza azi! Noi ne apucam indata de cautat ouale lasate de iepurasi [:D]. ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...