Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta Rina


Recommended Posts

Miky .. nu ai supa .. nu bei ... nici eu nu am ....

Am mancat slatata cu oo ... a fost cea mai buna salata [:D]... mi-era o foame de lup [pofta][pofta]

 

Serialbastre & Miky - pana la ziua de apa mai este mult ...

Dupa ce veti slabi in prima luna 4 kg .. veti tine de bucurie ziua de apa .. eu de obicei o tin sambata .. nu pot in cursul sapt. ....

si sambata respectiva nu ies din casa... incerc sa dorm si sa uit de mancare [:D]

 

Deci pana ajungem la ziua de apa .. sa va vad joi la ziua de vitamine ... [:D][:D]

Eu de obicei mananc doar fructe in ziua respectiva :

- imi fac compot de mere cu scortisoara si miere (sau compot piersici din comert, dar are zahar si incerc sa ma feresc)

- imi coc la cuptor: mere cu gutui.. zeama de portocala, lamaie , scortisoara si miere [pofta][pofta][pofta] si nuci , migdale, alune de padure, smochine, curmale ...

 

Abia astept sa ajung acasa sa mai mananc 2 oua ... [:D]

 

 

[floare3] [floare3] [floare3]

 

Eid="blue">llid="red">yid="blue">

 

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

 

POVESTEA MEA:

- ovare MPC

- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)

- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)

~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)

- 1 fiv nereusit Biogenesis- transfer embrioni Z2

- al 2-lea fiv nereusit Biogenesis- blastocisti opriti in evolutie (fara ET)

- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot

- Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

id="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am inceput si eu.Dimineata am mancat 2 kiwi si o banana.La pranz o salata verde cu rucola,salata verde,castraveti...si o friptura de vita.Nu am baut supa ca nu am avut cum. Ma omoara faptul ca nu mai am voie fructe dupa masa de pranz si ca nu mai pot rontai nimicuta,nimicuta.[pofta]

Dimineata am baut o cafea ,dar am pus o lingurita de zahar si putin indulcitor, incerc sa scot zaharul dar nu stiu daca reusesc.

Trebuie 'sa dau jos" cel putin3-4 kg in 30 zile kg.[q]

 

IOANA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mare atentie. Nu aveti voie miere si zahar. Eventual daca nu puteti fara, incercati indulcitorii naturali. Cel mai apropiat de zahar mi se pare xylitolul, un indulcitor natural din mesteacan.

Daca vreti sa slabiti mai mult, nu combinati fructele de dimineata. Mancati un singur fel si schimbati in fiecare zi. O zi mere, una portocale si tot asa.

Spor la dieta.

 

____________________________________________________________________________

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh ! Ce-mi place despre voi, despre noi adica ... parca am aripi cand vad ce de lume sufera cu mine.

 

1. Cred ca ii dau ciocatele mele Ralucai (Andrei) ca vad ca ea a mai tinut, sta si acasa cu bube si stie sa dea si cu sutul ... nu stiu daca are insa directia buna, caci pe mine daca ma prinde pe fundul cel mare, nu imi lasa decat o banala vanataie ...

 

2. Si eu sunt constiincioasa azi ... am venit la serviciu cu o casoleta cu fructe taiate - 1 mar, 1 para, 1 pruna din aia mare, 1 portocala si 10 boabe de struguri... E prea mult ? Eu v-am spus ca am probleme cu bunul simt ...[:I]

 

Dimineata m-am cantarit ... am 74kg - valeu, valeu, in pana mea. Cand am ramas gravida aveam 60 si ma consideram grasa. La nunta aveam 50 si ma consideram grasa ...dar cand nu m-am considerat eu grasa ?

 

Tot dimineata am baut o cana cu apa calduta cu otet de mere - asa scria in varianta scurta a lui Rina pe care o aveam eu de la cineva tot de pe forum ... a fost ok spre mizerabil. Nu m-a deranjat acreala cat apa calduta ...o sa incerc cu apa rece maine dimineata

 

Apoi mi-am luat o cafea Splenda (indulcitor) si lapte ...bai, eu nu pot scoate laptele din cafea, imi distruge stomacul ... e bine cu putin lapte acolo in cafea ?

 

Din amestecul ala de fructe, am mancat jumatate si este 11:36 A.M. ... peste vreo ora mananc restul ...

 

Pentru lunch am la mine o salata cu de toate si 2 piepti de pui gratariti ieri in curte.

 

Asta trebuie sa ma tina pana seara la 7 cand ma asteapta mama cu acelasi lucru - salata cu de toate si piet de pui.

 

Pana acum nu mi-e ameteala de foame, dar nici bine nu imi este ...cred ca e mai mult psihic, numai cand stiu ce putin am de mancat si ma vad in oglinda slaba [:D] ...mai, vorbesc serios, am la baie o oglinda in care m-am uitat de dimineata si mi s-a parut ca nu arata asa de rau ...dar daca ma ghiftuiesc, precis ca ma vad umflata.

 

Mai intru peste 2 ore sa va spun in ce stare (mentala) sunt ...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, sa fie clar, maine umplem matzul cu carbohidrati da ...sa ne simtim si noi satule ...cartofi, orez, fasole boabe, pizza ...you name it.

 

Miercuri ne sinucidem cu legume peste salata de legume ... valeu, valeu ... eu miercuri cred ca scot si doua vene, sa mi le tai de foame ...[:)]

 

Va spun de acum ... mie imi face mama zacusca si la ea cred ca mai adaug niste vinete copate si facute doar cu ulei si ceva ardei copti ...asta dupa ce imi pasc salata ... sunt in grafic, nu ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui karula
Bine, bine, las' ca mai vorbim la final de program. Daca mergi in Romania la vara si faci escala la Viena, fac cinste cu un snitel cat un platou. Sa te vad. Altfel nu te cred :D
align="right" id="quote2">Oh ! Ce bine suna snitelul ala vienez ...ar trebui sa fie voie in ziua de proteine, nu ? Daca spui NU, am scapat, ca nu merg in Romania la vara [pk].Eu daca ma plang parca ma simt mai bine ... mi se incarca asa sufletul cu smiorcaiala si cand o vars pe subiectul asta, parca e mai usor [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, esti varza =))

Ai incurcat si zilele, si corbo cu leguminoasele :)) Hai, sterge-ti lacrimile, ia de citeste din nou cum e cu zilele si razgandeste-te cu vacanta. Se admite si doar escala la Viena, taiem Romania.

 

(maine ai legume, de orice fel, si gatite, si crude. poimaine ai fainoase)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Mai, sa fie clar, maine umplem matzul cu carbohidrati da ...sa ne simtim si noi satule ...cartofi, orez, fasole boabe, pizza ...you name it.Miercuri ne sinucidem cu legume peste salata de legume ... valeu, valeu ... eu miercuri cred ca scot si doua vene, sa mi le tai de foame ...[:)]Va spun de acum ... mie imi face mama zacusca si la ea cred ca mai adaug niste vinete copate si facute doar cu ulei si ceva ardei copti ...asta dupa ce imi pasc salata ... sunt in grafic, nu ?
align="right" id="quote2"> Maine amidonuri:consumati carbohidrati cu un continut bogat în amidon: fasole, mazare; boabe de soia, linte, naut, orez sau cartofi, crupe de hrisca (sau soia), mei, alte cereale (fierte, înabusite sau sotate în cât mai putina grasime). Aceste alimente le puteti asorta cu salate si legume. Puteti mânca doar o felie de paine; Pai ce facem doamna aicea ne tinem de slabit sau nu...ma mai fac eu silfida daca ma iau dupa duamna Buflea...daca nu slabesc e numai vina dumneavoastra![:D]IOANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...