Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta Rina


Recommended Posts

Alecsia are dreptate in privinta zaharului si a mierii,in ce priveste fructele,puteti manca aceleasi fructe la o gustare,exemplu ora 8 mananc 2 mere,ora 10 mananc 2 portocale sau cate una din fiecare la interval de doua ore insa.

 

Eu in cafea pun indulcitor.

 

Buflea lasa laptele ala sau foloseste lapte de soia,habar n-am daca se combina sau nu bine in cafea,insa nu lapte de origine animala.

 

Vaita-te cat vrei,insa nu pune gura pe nimic interzis [:I],ca-mi trag ciocatele in picioare si vin dupa tine.

Elyda n-ai sa mori dar daca tii Rina ca lumea ai sa omori pe altii [olala] insa cel mai important vei fi tu multumita de tine.

 

Asa ca fiti si voi Q-fort[:D],asa ma numesc copiii pe mine pt ca:"mama rezista,rezista,rezista".

 

Repet pt inceput nu aveti foarte mari pretentii de la voi ,amestecati fructele daca vreti,insa tineti minte tinuta cat mai strict da rezultate foarte bune.

Va vad eu la cantarul de luni!!!

 

Andra ,mamica de 3+1

 

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!
id="red">id="size2">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai nenica ... eu din prima zi sunt varza, vorba vienezei ...

 

Deci MAINE ? Ce mamanc eu MAINE ? Ralu, lamureste-ne odata si insarcineaza-ne pe toate cu meniul de maine ... nu umplem matzul maine ? Abia poimane ne saturam ? Maine avem ziua aia de legume peste legume, ca deja sunt in tantrum ...

 

P.S. Am inteles faza cu fructele, nu am facut asa azi, ca le-am avut taiate pe toate ... dar de maine corectez.

 

P.P.S. Puah ! Am lapte de soia acasa, dar tu stii ce gust are ?

 

Acum este 12:49 P.M. si sunt binisor spre "mai putin binisor" ...rod la ultima parte de fructe amestecate si deja ma gandesc cu tristete la faptul ca maine trebuie sa le dezperecehez si pe astea ... In cap insa numai la puiul ala ma gandesc ... este marit de 10 ori fata de cel din salalata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh ! Acum am vazut ca ai raspuns inaintea mea ... deci si cartofi, da ? De ce eviti cartofii din meniul de maine ? Ca ma dau cu fundul de pamant si se zguduie pana la tine in Militari ...

 

Eu maine vreau cartofi, cartofii au amidon si tin de foame ... si ii fierb, si vreau premiu ...

 

P.S. Incepe sa-mi fie foame, de aia tzip ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca l-am omis din cauza ca in capul meu e omis deja [:D].

 

Deci de la tine vin cutremurele in Militari?!

Bine ca stiu.

 

REZISTA ,pt a nu mai avea motive de invidie [:D],daca te ajuta iti pot pune o poza cu mine la 68 kg ,sa vezi ce motivatie iti gasesti mai ales ca dansam cu cel mai fain barbat in viata [pk]

 

Andra ,mamica de 3+1

 

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!
id="red">id="size2">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce mobilizare! Mai primiti?

 

Tot de azi am inceput si eu... La mine e grava de tot treaba, si neaparat trebuie sa fac ceva. Deja nu imi mai e de estetica, ci de sanatate...

Am inceput acum vreo 2 luni, am tinut doar trei saptamini si s-au dus 3 kg. Apoi am fost la un baby shower si de-acolo-incolo s-a dus tot...

 

Eu sunt carbs addicted. Daca reusesc sa ma abtin citeva zile la rind, apoi merg usor mai departe. Insa daca am calcat-o strimb, nu ma mai pot opri. Ma suspectez de "compulsive eating"... cindva am si deschis un subiect pe tema asta... Dar daca aprofundez dau de lucruri pe care nu stiu daca vreau sa le descopar...

 

Anyway... azi din nou cu proteine.

* Dimineata am avut o portocala si o banana.

* Gustare un mar.

* La prinz o vinata umpluta cu legume si niste carne de pui fiarta, din supa. Am mincat din pacate cu piine...Stiu ca e voie, dar eu as vrea sa o evit.

* Seara tot carne si o sa imi fac o salata.

 

Pe mine ma ajuta daca imi scriu meniul, o sa incerc in fiecare zi...

 

Gabriela.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum e cu vanata aia cu legume ? Suna bine pentru ziua cu legume de mancat si vene de taiat de foame.

 

Sunt cam la limita inanitiei cu fructele de dimineata ...dar este si ora 14:00 ...pui, pui, pui, puiut dragut .

 

Eu mai am de trecut un prag seara, ca eu dupa ce adoarme toata casa bag la matz, ca hotii, pe furis.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am tinut de treaba ca la carte, dar am uitat sa ma cantaresc. Bine camstiu de unde plec - 67-68 kg.

Maine mi se pare o zi ok, eu am sa fac spanac cu orez, cu multe legume.

Deci joi mancam numai cruditati? Am citit azi prin cartile Rinei, dar m- am incurcat deja.

 

 

Andreea si Cezara(2.06.2009)

 

In bucataria mea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara doamnelor![8D]

 

Am trecut cu bine de ziua de azi, chiar mai bine decat ma asteptam, nu mi-a fost foame deloc si acum la cina am mancat doar ca asa trebuie, dar nu as fi mancat... servit niste salata si o bucatica pui , pastrata special de la pranz, pe care l-am mancat cam tarziu, di cauza de copil adormit afara in carut si mila de el sa il bag in casa sa imi gatesc eu puiul pe gratar, dec trebuie sa ma organizez mai bine de maine incolo, dar sper ca asa din mers [:D]

 

Pe maine avem amidoane, dupa cate am inteles?! cine ne da si noua ceva sugestii/retete de ce am putea manca, eu nu mi-s mare gospodina, le stu pe astea de la mama, adica sarmale, ciorbite, salata beouf, salata de vinete si restul... romanesti, pe care ma tot pune al meu sot sa i le gatesc ca e innebunit dupa mancarea noastra romaneasca [alcool] sarmale ar manca de dimineata pana seara si a 2a zi ar repeta [alcool]

 

Pilaf cu ciuperci e bun, sau pilaf cu mazare si morcov/pastarnac? cartofii intregi la cuptor imi plac, dar cu branza sau unt, dar e excluc, cum sa ii pap? [pofta] azi m-am dus la aprozar si mi-am luat o tona de ceapa verde, ridichi, gogosari, rosii... deci, sunt pe val[pk]

 

Ma duc sa bag o ora pe [bicla] ca mi-a aparut si sotul din dotare si are cine sta cu Sophia smecheria [bibe]

 

Seara buna! [flo]

 

PS: Buflea [pk] you rock! ma prapadesc de ras cand te citesc, pe la orice subiect , deci mai esti citita de o pereche de ochi, de care nu stiai[:D] [hot]

 

Gata trancaneala, la biciclit cu mine! [ups]

 

ahh.... facem si cu poze de before and after, ca sa stiu sa ma trag in poza [biz] nu v-o arat acum, ca va sparg ecranele [:I][:D]

 

 

[fuga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...