Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta Rina


Recommended Posts

Buflea, datele tehnice sunt incurajatoare, sa stii tu! Aveam 36 de ani, doi copii si in oglinda vedeam o morsa. Dupa cele 90 de zile de Rina aveam 10kg mai putin, apoi inca vreo trei luni am mai slabit 4kg si m-am mentinut asa vreo 4 ani. Pana ieri, cand din oglinda mi-a ranjit o morsulica in devenire... Sa ma vad din nou la 50kg nu mi se pare un capat de tara, ar fi doar 4kg de dat jos, dar creierul meu trebuie sa vada acolo pe cantar ca treaba se misca in jos, nu in sus, nu constanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Meeyyyy fi serioasa,nu ma infometez insa ieri a fost o zi nebuna,nebuna :) N-am draga 1.90 cam 1.70 cred . Despre distributie .....acolo-i buba,caci cu sala de 2-3 ori pe saptamana chiar daca kg au ramas constante efectul vizual era cu totul altul.Bratul din poza e meritul d-soarei Lili care lune de lune ne chinuie cu cate 1-2kg in fiecare mana cate o ora.Toata saptamana iti amintesti,ba nu,pana miercuri cand te pune pe step si uiti de maini ca te doare prea tare fundul,iar vineri oooooh vinerea afli ca pe abdomen ai niste muschi de care habar n-aveai si care dor de-ti dau lacrimile. Andra ,mamica de 3+1 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932&whichpage=1"]
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor ... ...la mine a decurs ff bine ziua de ieri , ca la "carte" .. nu am calcat stramb ... ... insa as fi vrut sa fac si ceva sport .. si nu am avut chef [:I][:I] Azi : AMIDON de dimineata: pe la 7.00- "suculetul": 1 banana + 1 kiwi + 1 portocala + 1 lg miere ... taiate cubulete, acoperite cu apa si blenduite ... ...pe la 8.30- o banana ... urmeaza pana la 13.00 inca 2 mere pranz - orez cu legume si putin sos pt orez deasupra uncle ben s seara .. cred ca tot orez ... mi-a mai ramas putinel Mie in prima sapt mi-e ff greu sa tin regimul, dupa aceea devine obisnuinta ... Sambata cred ca voi calca "stramb" .. am vitamine si ma duc la tara la socri ... si daca nu mananc se vor supara ... [:I] Mi-e rusine sa le spun ca .. sunt la regim [:D].. Dar asta este .. poate inversez sambata cu duminica (vitam cu proteine).. [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca intru si eu cu voi la dieta, dar de luni, ca in urmatoarele zile trebuie sa plec si nu o sa reusesc sa tin regimul.Ca si doamna Buflea, as vrea si eu exemple de preparate pe care le mancati voi.Problema la mine e cu sportul, ca nu prea am cand sa ma duc la sala si nici chef...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunny.. nici eu nu stiu daca voi reusi sa tin in weekend .. dar asta este ... Stiu ca data trecuta daca nu aveam ceva mancarica pregatita pt ziua de amidon ... inlocuiam ziua respectiva tot cu proteine ... .. mancam o salata de cruditati cu carnita fripta .. Ideea este sa nu le mai amestec ... Eu am tot citit Monti, dar sincer nu prea l-am inteles [:I][:I] Mi s-a parut mai simpla Rina ... Mai ales ca iti si sugereaza ce sa mananci ... Daca vrea cineva sa-i trimit cartea .. sa-mi dea pe PM o adresa de mail .. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
Hai Sunny ,s-apoi iti fotografiezi picioarele si le pui la avatar :) Andra ,mamica de 3+1 [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932&whichpage=1"]
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!![/url]
Ha, ha...beeeii, la capitolul picioare stau bine, intotdeauna asta a fost unul dintre atuurile mele.In afara de o frumusete ravasitoare si o modestie iesita din comun...a primitiva.[:D] Lasa ca imi schimb eu poza de la avatar si pun una cu o diva cu picioarele pana la gat sa vad atunci ce mai ziceti?[:)][pk] Exact sub ceea ce am postat eu e, reclama "Oala cu bunatati", ce e acolooooo...ce Rina, ce slabit...vreau toate bunatatile de acolo[q][pofta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine, fie, schimb planul azi daca tot incepeti de luni cele mai multe. Am abandonat spanacul si l-am inlocuit cu cartofi copti cu usturoi si patrunjel, plus o salata verde cu lamaie. Daca mai pomenesc si de mic-dejunul cu migdale si curmale, se cheama dezmat, nu dieta. Ca sa nu mai zic de pastele de maine... (seara inghetata si doua patratele de ciocolata neagra). Pai n-am zis ca angoasele ingrasa?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula - si eu tot paste imi voi prepara pt maine ....cu un sos de rosii si cipierci ..[pofta] Si inghetataaaaaa [:D] Miky ..daca mai bagam si sala .. o sa fim dive [:D] Te bagi? macar 1 luna [floare3] [floare3] [floare3] Elly ...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ... LE- Miky sau putin alergat in parc de sapt viit??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...