Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(89)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutari, dragele mele! Draga Iepunenic si la noi a durat vreo 2 saptamani pana am primt termen!

Este clar caci cele care aveti ,,vechime" in asteptare o sa apareti pe liste in curand !

Vedeti ca vara este rodnica ! [inbaita]

Draga Ioana nu cred ca ar trebui sa fie probleme dar cei da la directie decid .Doamne ajuta!

Tot respectul pentru voi suflete nobile! [flo] [floare3] [flo2].... [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen e o veste super. [pk] Inseamna ca sansele sa apara fetita dorita sunt foarte mari. TIn pumnii. [flo2]

 

Ioanacioc sunt sigura ca cei de la directie o sa va indrume. Trebuie sa dovediti ca puteti sa va ocupati de cresterea si educatia unui copil adoptat in conditiile date din familia voastra. Si daca va doriti atat de mult o sa reusiti. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ma bucur mult si va tin pumnii!!! ceva imi spune ca vei reveni in scurt timp cu vestile bune asteptate [aerob]

Ioanacioc - n-ar trebui sa fie o problema, cred ca veti avea parte de sprijin si intelegere de la directie, e laudabila initiativa voastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis un subiect si la discutii generale, pentru ca imi dau seama ca cei din jurul nostru, neimplicatii in adoptia unui copil, tind sa creada ce declara autoritatile, ca sunt mai multi copii adoptabili decat familii dispuse sa adopte, ca totul e roz, ca totul merge bine, ca situatia dramatica a abandonului si a numarului enorm de copii aflati in sistem se datoreaza si societatii civile care nu se implica mai mult si nu doreste sa adopte.

Haideti sa discutam putin si acolo, unde intra mai multi useri, spuneti, va rog,daca vreti, cat ati asteptat fiecare si de ce v-ati lovit in sistem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegelor mele! Iepumic, ma bucur sa aflu ca nu m-ai uitat. Da, asa este, a trecut o luna de cand il avem pe puiut acasa si vreau sa spun ca este MINUNAT [amoras] . Cred ca s-a adaptat partial, mai are momente cand scanceste si momente cand il vad impacat. Este inconjurat de foarte multa iubire, din partea noastra, a bunicilor, a prietenilor si vecinilor nostri.  Ca parinte, consider ca are nevoie, pe langa iubire, si de reguli, limite. Simt cu relatia noastra se incheaga. [artif]  Ioanacioc, cred   ca meritati pe deplin sa adoptati un copilas, cred ca fratiorul cel bolnav l-ar invata f. multe despre viata.  Carmencat , au inceput "contractiile"? Vine sulioala cea male?         

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...