Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(89)


Recommended Posts

Athosica, esti cea care urmezi [barza1] !Dragele mele, eu nu am primit nimic de la asistenta maternala desi avea o paturica preferata , nu am realizat atunci cat va suferi  dupa ea ,cand m-am vazut cu copilul in brate doar sa-l vedem acasa! A durat ceva timp (vreo 2 sap. pana a indragit paturica cea noua ).Acum daca o sa mai adoptam un copil,(ne bate gandul) o sa-i duc asistententei maternale lucrusore in schimbul celor preferate , doamna respectiva daduse 14 copii spre adoptie asa ca....

  Draga Miri ,Doamne Doamne a vrut sa ne potriveasca cu baietelul nostru, alta explicatie nu exista desi am citit raportul trimis la ORA si scria clar fetita.Asistenta noastra a fost putin reticienta a si  zis ,,sa am grija sa nu duc un baiat acasa si pe urma ... [doh] .Acest test (va fi de bun augur caci se va finalizat fericit!

Deci am mai scris si nu vreau sa devin plictisitoare copilul vostru va astepta oriunde ar fi! [ruga] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello, ieri am luat fetita acasa!!! A fost o zi grea si pentru noi si pentru ea. A plans foarte mult dupa ""mama"maternala, inca nu i-a trecut si cred ca a avut si cosmaruri azi noapte.
Si eu sunt de parere ca ii trebuie copilului niste lucruri familiare, dar nu foarte multe, mai ales daca atasamentul fata de AM este foarte puternic si acele lucruri i-ar aduce aminte constant de ea....asta facand adaptarea mai dificila.  Noi avem o jucarie de plus favorita fara de care nu dormim.

Sa stiti ca sunt momente dificile atat pentru copil cat si pentru familie, noua cel mai greu ne este sa o vedem trista...oricat ne-am stradui, nu facem lucrurile asa cum le facea AM si se vede clar ca ea isi da seama de asta. Pentru copil este dificila adaptarea, o resimte ca pe o noua ruptura. La noi mai ies si dintisorii, deci suntem dublu maraiti.  Dar vor trece si astea si va fi totul bine!!! [:)]  Momentan suntem inca putin bulversati si nu ne vine sa credem ca avem, in sfarsit, un ingeras in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor, sper sa treaca usor peste perioada de acomodare, primele doua zile au fost destul de grele pentru toti. Azi e un pic mai bine, deja canta prin casa si a dormit mai linistita, am fost si la cumparaturi impreuna si a fost totul ok. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iepumic ma bucur pentru voi. [pk] Ce a fost mai greu a trecut. Acum sunteti o familie si veti invata pas cu pas sa faceti fata oricaror provocari. [flo2]

 

LiliGuran [flo] mie si de mi-ai scrie de 5 ori pe zi ca ma asteapta copiii mei nu m-as plictisi.  Chiar daca va dura ceva timp eu sunt sigura ca vom fi impreuna intr-o zi [barza1] si peste 10 ani nu vom mai fi doar eu si sotul meu intrebandu-ne de ce nu am facut actele pentru adoptie in urma cu 10 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Iepumenic [flo2] !Doamne ajuta-va sa fiti fericiti tot restul vietii!

Draga Miri si eu ma tot gandesc ca de ce nu am depus actele mai demult dar mai bine mai tarziu decat niciodata... ,eu ma tot repet in cele scrise deoarece am trecut prin aceasta perioada apasatoare a asteptarii si-mi pierdusem rabdarea si speranta si acum tresar cand vad ca suna asistenta sociala sperand sa -mi spuna ca a aparut un copil adoptabil,apoi ca am aparut pe lista [fri] si totusi in cele din urma s-a intamplat atunci cand a fost momentul [ruga]   .Te pup draga mea si pe toate mamicile luptatoare de pe acest sait. [deziuata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...