Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(89)


Recommended Posts

Buna, Fetelor!

Azi s-au implinit doua saptamani de cand pitica noastra a venit acasa. Suntem foarte fericiti ca Dumnezeu ne-a dat-o, e o minunatie de copil. E tot mereu vesela, se trezeste cu zambetul pe buze. Mananca bine si doarme bine. Se simte bine in noua ei familie. Bunicii sunt incantati de ea. Si apropo, intre timp am implinit un anisor. [flo2] [bib]

La multi ani pentru anisor!!! [artif] Ati facut petrecere?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Marianana, iti doresc sedere scurta pe liste inainte sa intalniti copilul vostru. [flo2]  

 

 

Printe eu zic ca vei avea vesti inainte de noiembrie ca sa va reatestati cu curaj. 2014 va fi anul vostru. [bere]

 

Ivanuta, ma bucur ca ne dai sperante desi ai trecut prin aproape 2 ani de asteptare. V-au fost prezentati copii pana acum? [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele , ma bucur Mirivili pt voi , este un semn bun ca ați fost chemați sa vedeți un copilas, noua inca nu ne-a fost prezentat nici un copil , si a trecut aproape un an jumătate , sunt dezamagita , nu mai am răbdare ... Nu ni se da nici o speranța ... Sunt trista , cand am plecat pe acest drum eram atat de fericita , radiam de fericire ...eram optimista , mergeam la directie cu o mare plăcere , zicand" durează cam 9 luni si vine copilasul nostru drag " ...dar nu a fost sa fie . Am vazut ca sunteti din voi care imediat treceti la al 3-lea atestat , va felicit pt rabdarea voastra! Ma bucur pt voi , cele care ați reusit sa va aduceti copilasii acasa !

Va imbratisez cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc , mirivili si tie iti doresc la fel , desi sunt constienta ca am de asteptat asta nu ma impiedica sa visez deja la plimbarile cu el  sau la traznaile pe care le vom face impreuna sa l necajim pe tati.

   imi doresc ca toate sa l intilnim pe prichi cit mai repede sa ne zica si noua cineva "te iubesc ,mami si tati "  dar acolo sus este cineva care vegheaza asupra noastra. 

  eu cel putin stiu sigur asta .

http://1.1.1.2/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/floare1.gifhttp://1.1.1.3/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/ups.gif

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivanuta....offf...stiam ca si tu tb sa te reatestezi a 3a oara. Dar nu te au sunat? Parca erau la 2 locuri distanta...

Mie nu mi s a prezentat nici un copil pana acum, n am vazut nici o poza. Ni s a zis ca am aparut doar pe o lista dar pe locul 9...deci nici o sansa.

Mirivili...ce veste buna...chiar de n a fost sa fie acum...mom se apropie.

Ce repede sunteti unele dintre voi sunate...la noi in judet sunt cele mai multe cupluri din toata tara.

Sincer nu cred ca voi fi sunata anul acesta...dar dper din suflet la anu'.

Noi am pus si varsta micuta indiferent de sex...0 -1 an dar care inseamna pana la 2 ani. Varsta am schimbat o pe al 2 lea atestat..si cu toate ca pe primul a fost 0 -3 ani tot n am fost potriviti.

Marianna nu mi se pare normal ca sa fie o regula sa va potriiveasca cu copii bolnavi grav daca voi ati specificat ca nu doriti. Pt ce mai punem caracteristici daca ele sunt oricum ignorate? Noi am completat pe cerere ca acceptam doar intarxieri in dezv si ma astept sa nu fiu sunata doar ca sa refuz...nu mi se pare corect sa imi fac procese de constiinta..prefer sa nu stiu...iar cand ma suna sa ma sune sa mi zica ca mi au gasit copilul pe care l am asteptat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  printe ,stiu ca nu este normal , dar cu toata lumea cu care am vb majoritate au patit  la fel .

pe cerere noi am scris indiferent 0-3 . si la fel decit intirziere in dezvoltare. nu stiu cine  decide toate astea , dar mi se pare o prostie cind auzi ca sunt copii in sistem declarati adoptabili si noi ii asteptam si dureaza atat. Stiu ca asta este regulamentul ,dar totusi .

 

 de curind am auzit de o pustoaica de 17 ani care vrea sa abandoneze copilul , ca nu stie cine este tatal si nu vrea sa auda de copil. iar noi stam visam la ei .

http://1.1.1.1/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/help.gif

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Printe, un pic mai avem:*. Am fost sunata in legatura cu o fetita cu grave probleme de sanatate (am senz. ca toata tara a fost sunata in legatura cu ea:). Nu am vazut nici o poza sau copil, dar nu stiu de ce abia astept sa-mi expire atestatul si sa ma atest din nou...am senzatia ca am bifat gresit "fetita", trebuia indiferent de sex:), cred ca pana la urma am sa fiu mama de baiat:). A treia oara va fi cu noroc pentru noi. Sunt judete unde sunt putini parinti adoptatori :) si lucrurile merg mai repede, dar exista si o parte pozitiva in Iasi sau Bucuresti (orase cu multi parinti adoptatori - asta inseamna ca adoptia este privita ca ceva normal si atunci oamenii nu se mai lupta cu prejudecatile si fricile:) si opteaza mai usor pentru adoptie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivanuta...la tine mom se apropie ...presimt. baietelul tau te asteapta deja. Si noi ne am dorit o fetita...dar am zis ca nu ar tb sa facem pretentii...daca venea natural tot la voia lui D zeu eram. Indiferent de sex...noi il asteptam cu drag. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Dragele mele ,am mai scris toata viata mi-am dorit o fetita (pana la 40 de ani),am cerut fetita am studiat raportul ORA si am fost potriviti cu doi baietei pe noua lege primul s-a luat eram pe locul 7 si al doielea a fost minunea noastra desi eram pe locul10.....e cel care ne-a dat sens vietii.Asa ca stie Doamne ,Doamne cand trebuie sa apareti pe lista si cine este cea sau cel care sa va spuna mami si tati.

     Va pup si nu va pierdeti speranta un lucru este cert veti deveni parinti ,veti simti ceva unic care nu se poate descrie in cuvinte.... [pathot]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...