Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (20)


Recommended Posts

Am cantarit si eu fata la exact 6 luni si a luat doar 400 gr., acum are 7500 gr. si 73 cm.,cam slabutza comparativ cu grasunii vostri [pup][pup]. Sunt multumita ca a luat ceva decat nimic... are cu cine semana slabanoaga, eu am ajuns la 52 kg.

 

Aseara am ras de S., l-am intrebat daca si-a curatat cocoselul iar el a zis nu, l-am spalat eu si s-a ridicat iar el foarte mirat mi-a zis "mami, mami de ce s-a intarit putzica mea cand ai pus mana pe ea ?" . Ptiu, trebuie sa-l invetze sotul sa se spele sa nu-l mai ating eu [:D][:D]. Eu i-am zis ca e normal la un baiat si poate din cauza faptului ca l-am gadilit [:D][:D]

 

 

 

 

 

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009

mami de Natalia - 1 octombrie 2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Scrisesem un mes de pe mobil si iar nu s-a vazut.

 

Ziceam despre constipatie, al meu face uscat uscat de nu se murdareste nici scutecul, n-a mai facut moale de 2 luni! Asta e m-am obisnuit, orice combinatie nu a schimbat cu nimic consistenta. Insa face de 2-3 ori pe zi si fara chinuri. Apa nu prea bea, mai nou a inceputa sa mai inghita cate ceva din canita. Suc de fructe nu, supa nu. San f putin, sunt f necajita ca tot il refuza, am sanii tari ca la o luna... la fel ca dupa vaccinul trecut refuza sanul... ma bucur pt orice masa de noapte ca de nush ce, acuma fiecare cu durerile lui...

 

Andreea ai grija la prune uscate ca contin conservanti, la fel si caisele, doar curmalele nu au. Daca gasesti fara, zi-mi si mie firma.

 

Despre masa de noapte, David a renuntat la 1.8 ani, i-am pus apa in lapte pana am ajuns doar la apa, dar a durat ceva si a fost greu pana a acceptat. La 1.2 ani l-am intarcat din cauza trezirilor f dese, degeaba... acum nu mai fac asta, il alaptez cat mai mult, chiar si asa de drag, nu conteaza cat mai ia din lapte.

 

*****************************************id="red">
Mirabelaid="red">id="size3">, mamik de Did="red">Aid="navy">Vid="blue">Iid="green">Did="orange"> Sid="purple">Tid="blue">Eid="brown">Fid="teal">Aid="red">Nid="navy">id="size3">id="red"> (21.09.2006)

si Cid="red">Aid="navy">Lid="blue">Iid="green">Nid="orange"> Aid="purple">Did="blue">Rid="brown">Iid="teal">Aid="red">Nid="navy"> id="red">id="size3"> (25.08.2012)

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor

 

Andreea, eu cand am cumparat prune din piata nu am putut sa le mananc nici eu, ca erau afumate si nu mi-au placut. Am mai cuumparat de prin supermarketuri, dar pentru mine, ca si eu am probleme cu constipatia.

 

Apropo de constipatie, mie mi-a zis dr sa mananc in fiecare zi cate un castron mare de supa cu multe radacinoase si unul cu cereale. Si sa beau apa multa. Deci nu ar constipa radaacinoasele, dimpotriva.

 

Ramona, ce bucurie pe voi ca vine tati! Si ce comice "problemele" cu STefan. Cred ca a stiut Doamne Doamne de ce mi-a dat numai fete, ca n-as sti cum sa reactionez la astfel de incidente.

 

Va pup si va doresc o zi buna, ca s-a trezit asta mica.

 

P.s. saptamana asta e liber si la gradinita, nu? Ca de cand n-am maii dus-o pe cea mare, nu mai stiu nimic.

 

O zi minunata si calda!

 

Mami de Maria-Parascheva (29.09.2009) si Ilinca-Teodora(28.09.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, te rog sa citesti etichetele fructelor deshidratate pe care le-ai cumparat si sa ne spui si noua daca sunt si sulfiti Eu am intrat pe site-ul indicat si la caise, la comentarii, cineva zicea ca sunt trecuti si sulfitii de eticheta, ceea ce nu e chiar fain, ca asa sunt si cele din supermarket.

 

Pup.

 

Mami de Maria-Parascheva (29.09.2009) si Ilinca-Teodora(28.09.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, te rog sa citesti etichetele fructelor deshidratate pe care le-ai cumparat si sa ne spui si noua daca sunt si sulfiti Eu am intrat pe site-ul indicat si la caise, la comentarii, cineva zicea ca sunt trecuti si sulfitii de eticheta, ceea ce nu e chiar fain, ca asa sunt si cele din supermarket.

 

Pup.

 

Mami de Maria-Parascheva (29.09.2009) si Ilinca-Teodora(28.09.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Azi sunt mai matinala decat de obicei. A dormit Iustin pana la 7.15 [pk][pk][pk]. De pe la 22.45... Chiar o surpriza pt mine (sigur a fost un "accident" [:D]). Bineinteles ca dupa ce a [alap] a avut chef de joaca, doar dormise atat...apoi s-a trezit si frati-su si gata cu somnu'. Oricum sunt destul de fresh, se cunoaste un somn neintrerupt [:)].

 

Legat de kk, noi ne incadram la categoria OK. Face baiatul de 2-3 ori/zi, in general. La inceputul diversif a fost mai constipat, apoi s-a reglat incet incet. La noi a mers cu para (la borcanel) cand mi se parea mie ca face prea tare/greu.

 

Anca, mama lui Matei (12.08.2006) si a lui Iustin (30.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...