Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (35)


Recommended Posts

Seara buna fetele.

 

Fleur multa sanatate lui Eric. La noi Stodalul nu a avut niciun efect. Pt tuse eruptiva le-am dat si Eurespal combinat cu Ambroxol sau fiecare individual.

 

Carmen ma bucur sa aud asemenea vesti

 

Am si eu cateva intrebari. - parchetul pe care merge bebe il dezinfectati cu ceva anume sau nu? Eu il spal cu pronto , dar cum Silvi numai pe el sta si apoi e cu mana in gura...

 

Ii spalati pe dintisori ? Daca da cu ce ? Cu peria degetar sau cu cea normala? Pasta de dinti folositi ? De care?

 

Pepene. - rosu sau galben le-ati dat bebeilor?

 

Mami de doi leuti - Ana si Silviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fleoscaita Ina[:-)))]

 

Pepene galben sau rosu nu pentru ca sunt de import, cand or aparea cei de-ai nostri

 

Daca e tuse latratoare poate fi laringita, uita-te in Capraru de ex. sa vezi simptomele Eu le dadeam calciu la copii, o fiola/zi si le trecea in 2 zile

 

 

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Multumim de cafeluta.

Lore, cred si eu ca te-a pus pe picioare o noapte de somn.Super.

Aurora mea e trezita de la 8....ea care dormea pana la 10. E vesela si se joaca, dar nu stiu de ce o fi fost asa matinala.

Si eu astept pepenii romanesti.

Pe dinti o spal doar cu apa. Deocamdata cred ca doar se invata cu periuta si cu ideea de spalat pe dinti.

Va pup.

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, imi pare rau pt tusea lui Eric. Nu ti-a recomandat nimic dna dr? Eu nu i-as da sirop de tuse de capul meu mai ales ca tot a mai fost racit. Multa sanatate!

 

Muraturica, eu trag sperante ca se va desfiinta Clubul Mofturisilor, poate asa se da si Onuta pe brazda. Ea de fapt mananca, dar putin. Alimentele pe care mi le-a refuzat, adica nu a vrut sa deschida gura si pace au fost putine dontre care si iaurturile, exceptie Campina

 

Maria, cu dintisorii nu-i spalam inca, dar va trebui sa iau taurul de coarne si macar doar cu periuta sa o invat. Roxy, ce zice mama ta legat de acest subiect?

Iar in legatura cu spalatul parchetului si as adauga si spalatul covoarelor am o mare problema, nici eu nu stiu cum sa abordez problema. Onuta inca nu are acces la ele prea mult pt ca nu am prea pus-o pe jos, inca mi se pare frig. Dar cand am pus-o direct la ciucurasii covorului si cu palmele pe parchet este, ma gandeam ca parchetul sa-l spal ca de obicei cu proper si sa fac rost de o solutie bio cu care sa vin la clatire sau macar cu apa chioara. Insa covoarele ...... nu stiu cum le-as putea curata.

 

Voi folositi perne la bebelusi? Noi nu..

 

 

 

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)

FIV1 - Budapesta Peter Kovacs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...