Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (35)


Recommended Posts

Multumim de urari! Va servim cu niste prajitura cu mere si suc, ceai, cafea, dupa preferinte!

 

Sarbatoritul e la recuperari cu somnul, chiar dimineata m-am trezit ingrijorata ca nu prea a supt. E ok, oricum, e zglobiu si spune Tata, clar si spre sot.

 

Categoria Cra, ca tot il aniversam - eu nu prea mai observ ce face nou, le iau ca atare, dar cand am fost la soacra a facut ceva ce ne-a impresionat pe toti. Am mers la ea in apartament, s-a jucat mult cu un suport de pahar si inainte de a pleca spre bunici la curte, l-a dat sub un dulap langa un picior al dulapului. Cand am revenit, dupa vreo 6 h si l-am pus jos, s-a dus tinta spre piciorul dulapului respectiv, s-a pus pe burta si se uita acolo! Ca o paranteza, asta e jocul lui preferat de vreo saptamana, sa arunce lucruri sub ceva si sa le scoata. E ff simpatic cand se pune pe burta ca sa scoata ceva de dedesubt. Si tot de putin timp a inceput sa puna si inapoi sus lucrurile pe care le dadea jos - de/pe canapea, fotolii, de pe tablia patului nostru. Mi-e tare drag cand se chinuie sa se ridice cu obiectul in mana (de ex pachetul lui de servetele umede) si sa il puna sus, dar ii reuseste bine de multe ori.

 

Ma bucur, Lore, ca te-ai odihnit si tu!

 

 

 

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna din nou.

Noi stam in sfarsit in 4 labe [pk]

E drept ca mergem tot inapoi dar mergem. E simpatica foc.

In schimb cand o pun in scaun sa manance, incepe calvarul. Se bosumfla si nu deschide gura

Dar am gasit o smecherie deocamdata... Iubeste sa bea apa din cana de-aia cu cioc tare asa ca ii apropii de gura canutza si asa deschide guritza si eu ii bag linguritza cu mancare. Din 3 in 3 trebe sa ii dau si apa ca se enerveaza si urla.

 

In rest, ma doare in stanga aproape de zona inghinala si mi-e teama sa nu fie de la operatie ...am o senzatie dubioasa acolo.

Nu stiu cand oi apuca si eu sa merg la medic...

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, am uitat

am fost la baby boom

si am vazut ceva foarte interesant. Uitati-va aici:

www.dwinguler-europe.com

sunt niste playmate-uri superbe mai groase si mari si medii dar f bune pentru joaca in perioada asta. Are bebe si aderenta pe ele ca sunt ca un cauciucsi sunt si mai grosutze ca pooate sa cada linistiti ca nu se lovesc.

Tipul care era la targ le vindea la 491 de ron cele medii (care sunt destul de mari totusi) si 615 cele mari

e un italian si reprezinta firma din Austria si Korea

f faine

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana- si la noi merege cu APA [:D][:D][:D]

 

eu mai spal pe jos cu IGIENOL- dar apoi trebuie sa clatesc- ca lipeste; mai folosesc SANYTOL UNIVERSAL-care merge si pe covoare ,tapiterii...dar nu stiu cum sa clatesc-inca nu l-am folosit pe textile

 

 

ile- am citit pe net cum sa fac si husti-tarate am-de la plafar...si o sa incerc sa fac eu bors.

astept borcan dde la soacra'mea.

 

sa vedemm cum papa azi piureul....e a 4-tra zi cand papa mai normal.doamne ajuta.joi iese analiza la VIT D

 

PUPICI LA TOATE.

 

am luat linte- o las la inmuiat 12 ore???

quinoa- se fierbe o masura cu 3 de apa 40 minute???amestec cu lp si fructe mixate???

cus-cus de grau-cum sa-i fac??? cu legume si carne????

 

v-am zapacit.

 

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110
ah, am uitatam fost la baby boomsi am vazut ceva foarte interesant. Uitati-va aici:www.dwinguler-europe.comsunt niste playmate-uri superbe mai groase si mari si medii dar f bune pentru joaca in perioada asta. Are bebe si aderenta pe ele ca sunt ca un cauciucsi sunt si mai grosutze ca pooate sa cada linistiti ca nu se lovesc.Tipul care era la targ le vindea la 491 de ron cele medii (care sunt destul de mari totusi) si 615 cele marie un italian si reprezinta firma din Austria si Koreaf faineMami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
align="right" id="quote2">noi am luat unul mare (acum vreo 4-5 ani), cu strazi, case, magazine, pe post de covor in camera baiatului cel mare. am crezut ca o sa plimbe masinute pe strazile respective... nu a avut pasiunea asta. dar e un covor bun...-------------------------------------M si R-------------------------------------http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui valy27
ioana- si la noi merege cu APA [:D][:D][:D]eu mai spal pe jos cu IGIENOL- dar apoi trebuie sa clatesc- ca lipeste; mai folosesc SANYTOL UNIVERSAL-care merge si pe covoare ,tapiterii...dar nu stiu cum sa clatesc-inca nu l-am folosit pe textileile- am citit pe net cum sa fac si husti-tarate am-de la plafar...si o sa incerc sa fac eu bors.astept borcan dde la soacra'mea.sa vedemm cum papa azi piureul....e a 4-tra zi cand papa mai normal.doamne ajuta.joi iese analiza la VIT DPUPICI LA TOATE.am luat linte- o las la inmuiat 12 ore???quinoa- se fierbe o masura cu 3 de apa 40 minute???amestec cu lp si fructe mixate???cus-cus de grau-cum sa-i fac??? cu legume si carne????v-am zapacit._______________________________________________________________________________fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
align="right" id="quote2">lintea e din aceeasi familie cu fasolea si mazarea. eu nu as da nici una dintre acestea. sunt legume "grele" (se digera greu si la adulti), baloneaza, dau colici.cus-cusul e un semipreparat din grau cu faina si sare. se fierbe repede, dar daca nu i ai introdus glutenul, tb dat in cant mici si cu grija...si vad ca si cu quinoa e o discutie cum ca e alergene. tb sa ma documentez mai bine... eu inca nu i am dat.la al meu i am dat in schimb un pic de mei, de 2 ori deja.-------------------------------------M si R-------------------------------------http://bebeinfo.webs.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista mai multe soiuri de linte, însa 3 sunt principale, restul fiind variatii ale acestora: lintea “rosie” (care de fapt are culoare portocalie), lintea “verde” si lintea “maro”. Durata de pregatire, textura mâncarii rezultate si continutul de fibre sunt diferite în functie de tipul de linte.

 

Cel mai repede fierbe lintea rosie (în aproximativ 20 minute), urmeaza cea verde (în jur de 30 de minute), iar lintea maro fierbe cel mai greu (40-50 de minute).

Lintea rosie este cel mai des folosita în supe-crema, prin fierbere pierzându-si textura, în timp ce lintea verde, dar si cea maro, sunt folosite mai des in “tocanite”, ele pastrându-si în mare parte forma în procesul de prelucrare termica.

 

Datorita continutului mai mic de fibre, lintea rosie e mai usor digerabila si produce mai putine gaze decât cea verde sau cea maro.

 

 

-------------------------------------

M si R

-------------------------------------

 

http://bebeinfo.webs.com/

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani vlad

Noi ne am pricopsit cu o infectie la burtica.de dimi am fost la dr.toata noaptea a avut febra.i am dat Nurofen si nu I a trecut.i am dat si paracetamol care e mai Amar...si dupa ce m am chinuit 10 min sa il dau si afacut greata si l a vomitat.mai stiti ce altceva merge dat in paralel cu nurofenul?nu pot sa ii dau supozitor ptr ca are diaree.face kk galben ,urat mirositor si ajunge pana la urechi

 

[copil]denis leon(28.06.2012)

[copil] rafael albert(25.05.2007)

sunt o mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...