Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (35)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vai iuli ce sperietura...(((imi imaginez cum a fost ca am patito si noi odata la rafi si a durat vreo 2 3 sec dar mi s a parut ca a tinut o eternitate...am simtit ca pica cerul pe mine(((.el avea spasmul hohotullui de plans.nu o fi asta si la voi?a dat sa planga si nu tragea aer???tot asa ni se intampla si noua in general cand se lovea mai rau sau se speria...

lorena...mersi...pupic

Vera eram prea stresata azi si nici nu am realizat ca avem aici un prim plimbaret...felicitariiiiiii!!!!!!!!

 

[copil]denis leon(28.06.2012)

[copil] rafael albert(25.05.2007)

sunt o mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Va poftesc la cafeluta. Eu acum o beau si ma pregatesc pt o noua zi cu mofturici. Azi incerc pui cu avocado si iaurt la amiaza sa vedem poate poate mananca si ea. Ieri i-au placut (vorba vine ca a mancat 70g) cereale cu branzica si cu suc de mandarina. A fost prima data cand i-am dat citrice, dar nu am observat inca iritatie. Sper sa scape.

Iuli, sanatate multa si sper sa nu mai treceti prin incercari asa grele. Saracul copil ce spaima o fi tras.

Ali, sanatate si voua.

Vera, am ratat initial mesajul in care povesteai de plimbaret, dar iti spun acum cu intarziere felicitari.

Fleur, sper sa fie bine verisoara ta. Sa ne mai povestesti de ea.

Drusu, au fost si gemenasii incercati, dar ma bucur ca sunt bine acum

Va pup si va doresc o zi frumoasa. Aici ploua, suntem consemnate in casa din nou. M-am saturat de statul asta in casa.

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi.

Muraturica mersi de cafeluta.o savurez cu ochii intredeschisi.Inca dorm pe mine)).

Raportam o noapte fara febra yupii....s a trezit de cateva ori plangand...era clar ca il doare burtica fiindca se auzea vijelie la el in burtica.acum a facut un kk si nu era galben.deci cred ca a facut minuni pliculetele alea.2 am apucat sa ii dau pana acum si deja se vede imbunatatirea.sper sa fie bine si pe restul zilei ca ieri m a capiat cat a plans.

 

 

[copil]denis leon(28.06.2012)

[copil] rafael albert(25.05.2007)

sunt o mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Muraturica, multumim de cafea. Eu ma pregatesc pt a doua, sunt de la 6 in picioare.

 

Iuli, sanatate multa sotului tau. Mihaita cum se simte?

 

Balanta, ma intrebai de gulii. Eu le tai bucatele mici si le fierb pana devin moi. Le combin cu alte legume, ii plac tare mult la Sara.

 

Sara e tare constipata de cateva zile, cred ca de la branzica. O sa incerc in dmineata asta mar cu iaurt. Pt. pranz avem supica de vacuta cu rosii, si ma gandeam si la un cus-cus cu pulpita de pui.

 

In week-end am coborat salteaua la patut, deoarece am vazut ca incearca sa se ridice in picioare. Bine am facut, ca de duminica seara reuseste sa se ridice si sa stea in picioare la margina patutului.

 

 

 

Mami de Sara Ioana (21.07.2012)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Multumim Muraturica pt cafeluta!

De azi pana duminica sunt fara sot acasa....adica am ramas cu socrii. Azi promisesera ca stau cu mine...nu prea imi doream....si pe ultima suta de metri si-au schimbat planul.Sincer nu mi-a parut rau deloc! Sotul stie ce are de facut curatenie, mancare, spalat bibele cand e cazul. Dar ei nu stiu ce obiceiuri avem, ar trebui sa le spun eu fa aia sau aia ceea ce ma enerveaza cumplit... si nici copilul nu sta cu ei, ca de daca o vede pe mami....

Sper sa nu imi sara mustarul!

 

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)

FIV1 - Budapesta Peter Kovacs

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va pup!

Ca de obicei muncesc mult, insa luni si marti a fost pt mine weekend (la laborator e nebunie sambata si duminica) si desi vremea a fost oribila, am iesit cu Grace in parc si pe la mall si Ikea, am luat diverse pt laborator.

Nu am mari noutati, ma bucur doar ca Grace e sanatoasa tun, inca alaptez dimineata exclusiv si seara cu completare, ea face progrese mari, mai ales pe partea vocala, nu ii mai tace gura!!

 

 

Mami de Ana Grace (23iul2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iuliid="red"> ce are sotul?

cumva bb nu are spasmul hohotului de plans? poti cauta pe net de el;

dc are, cand vezi ca nu poate respira/trage aer ii sufli un pic in fata si respira; nu stiu dc ma fac inteleasa;

dc are pe masura ce va creste va invata sa respire si cand plange

la mine cel mare are

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...