Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)


Recommended Posts

Buna dimineata mamici ! Va invidiez pt cafeluta! Peste o luna cred ca o sa pot si eu sa beau, numai sa ma vad ca alaptez bine si apoi o sa mai iau si eu cate una de pofta!

http://www.bagdasar-arseni.ro/medic_detaliu.php?medic=110 despre domnul doctor Florin Exergian. Multa sanatate iti doresc MsBB!

Vai Somleac chiar ma regasesc in ce spui tu. Si mie acuma mi se pare un sacrilegiu sa ma duc undeva fara copii, si in pat dormim toti. Bine Anastasia in patucul ei care e lipit de partea mea de pat, insa pe la mijlocul noptii protesteaza si vrea si ea cu noi. Pe la un an jumate o sa le mut pe amandoua in camera lor( ca sa mai poata mami si tati sa le faca alti frati/surori [:)] glumesc). Sambata dimineata m-am dus sa cumpar pantofiori la Miriam singura, ma rog trebuia sa ma duc sa o iau pe sora-mea de acasa, ( a meu lucreaza sambata). Si m-o vazut vecinul cu una de mana si cu cealalta in scoica, s-o uitat la mine si o tot insistat sa nu te ajut. Eram cu masina asa ca nu era mare chestie. Toata lumea zice ce curajoasa sunt ca am facut doi copii, unul dupa altul, mie nu mi se pare ca ii chiar asa, mie mi se pare ca ii normal, da de la trei in sus mi se pare act de curaj.

 

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013id="size3">id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miki uite de aici

http://www.magazinuldeplante.ro/arbori-minune/paulownia.html

 

mi-au trimis deja si confirmare de unde trag concluzia ca o sa am pomul.

 

 

Alina sa-ti traiasca flacaul. Te astept cu cinstea.

 

Luca sa traiesti si sa le iubesti mult pe mami si surioara ta. sa ai o viatza fericitaid="red">id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

eu mi-s chiauna iar, dar ar trebui sa nu ma plang [:D] imi revin io, ca trebuie [:-@]

 

Am sa il urez pe Luca Marianid="blue">[s] La multi aniid="red"> baiat nazdravan, sa fii sanatos si sa cresti frumos si voios! [olala][pk] Alina, sa va traiasca si sa va umple viata si sufletul cu zambete si fericire! [pup]

 

MsBB, sper sa nu fie ceva grav cu Andra, ma vedeam pe mine acum 2 sapt cand avea febra Sophia [q] poate vreo boala a copilariei ca am auzit ca e epidemie de varicela?! sau ea deja o are arhivata la catastif? [:D]

 

Somleac, tu ce faci pe la Cluj? ce mai studiezi ? asa numai o zi ? pentru cateva ore in Cluj faci atata drum? [alcool]

 

Miki, imi pare rau ca ati contramandat petrecerea! [q] multa sanatate puilor![flo]

 

Ailed, tu ce coci? [:p] cauti sa ma mai ispitesti cu poze pe Fb?[mai]

 

yasmi, tu disparusi cu totul? [8D] sau te plimbaresti toata ziua? [autoroz]

 

Ancuta, daca ne citesti, poate treci pe la noi si ne mai spui de Ioana, de tine.. daca poti, bineinteles...[pup]

 

Azi eu am scos sa ii fac domnului sarmale, adica de la congelator, niste varza oparita si congelata, si am pus la hidratat niste soia macinata si le execut mai tarziu, ca i-am mai facut deunazi si nu s-a saturat, asa tare ii plac?![alcool] cica parca-s mai bune decat cu carne [:D] zice el asa ca e in post , sa vezi cand o termina cu postul de ma roaga sa ii fac sarmale cu carne de porc si vita, cum ii plac lui [:I][pofta]

 

Ma duc sa schimb un fund parfumat, numa a Dior miroase aici [olala][doh]

 

[fuga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s] Lucaid="blue">, sa cresti mare, frumos si sanatos!!!

 

Noi am avut aseara un party mic-mic cu inca 3 copilasi si parintii aferenti si a fost mai mult decat bine.Mi-e putin vraiste casa si inca n-am reusit sa o pun la loc ca aseara m-au luat durerile de burta si dimineata eram varza[bang], adica ma durea si burta, dar eram si cu capul in toilet de greata.Pe Alex il imbraca tata-su pentru cresa cand racneam eu in baie si ma tot imita[:D], sper ca nu le-o aratat copiiilor la cresa cum face mami lui dimineata in baie[:D][:D][:I]

 

MsBB, sanatate la mandrute, sa treaca repede si sa nu fie ceva serios[pup]

 

Ma duc sa vad din ce parte sa ma apuc de curatenie[:I]

 

O zi buna tuturor[flo]

 

 

 

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011) [gravired] 9+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miki id="red"> [neand] vezi , spune-i bolii ca vin dupa ea , sa nu indrazneasca sa se mai apropie de voi! Imi pare rau ca a trebuit sa contramandati totul [:(]. Sper sa va luati revansa inmiit cat de curand! [flo]

Ei, nu te gandi ca asta si inseamna ca nu are acces Andra la tv. Eu acasa in primii doi ani de viata am evitat cat am putut de mult tv-ul dar odata ce am intrat in sistem [pk] a fost si ea introdusa modernismului [:D]. O gaseam frecvent la cresa cu ochii beliti cat casa la desene si la gradi cateodata. La socrii la fel. De cum intra acolo pun tv-ul pe desene si dau la maxim sonorul de nu mai poti gandi si nu inteleg neam de ce consider ca-i mai sanatoasa joaca. In fine - bube [:D]. Incerc sa vad partea plina a paharului si-mi zic ca nu le las la ei decat odata sau de ori pe luna pt cate o seara.

Sanatate mamei tale si copiilor! [pup]

 

felicitasid="red"> - [pup], iti multumesc mult de tot [asia]!Am sa cercetez problema si vedem cand prind curaj.

Pup mama curajoasa [:D], inca odata!

 

[s][s]LA MULTI ANI LUCA! id="blue"> [s][s]

 

Strumphid="red">, da, a facut deja varicela. Sper ce o fi sa treaca rpd.

Nu mi-ai zis? Ai probleme cu spatele? [pup], sper sa te simiti mai bine.

Mie imi plac mult de tot sarmalele de post [pofta].Mama le face cu ghebe [pofta] Asa ca daca se satura sotul poti sa arunci incoa ce nu mai incape![:D]

 

 

Ailed_dotaid="red"> [pup] poate un somn la pranz te ajuta sa te simti mai bine?

 

Andaid="red"> , sa va fie de bine petrecareala [pk]. Lasa usor curatenia ca nu pleaca nicaieri ... ia-o usurel. [pup]

 

Am prestat o preaminunata ciorba si le-am alimentat pe mandre si acum sunt la [nani]. Imi da sperante Sofu ca-i bine pt ca am vazut ca a avut un spor la halit [soc]. A reusit si Andra sa pape cateva linguri de ciorba mai mult sa-mi arate ca are dorinta sa se faca bine pt party-ul de maine ( la care nu cred ca o sa ajungem oricum dar am motivat-o zicandu-i ca daca nu papa n-are nici putere corpul sa lupte cu boala si pana la urma a papat)

Mi s-au terminat bateriile. Ma pun pe zacut! [:-@]

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, fetelor?

n-am mai apucat sa intru deloc, asa ma oftic dar chiar nu mai pot. la servici am o groaza de treburi ca a plecat colega mea care m-a inlocuit...si am ramas doar eu....si uite asa nu mai pot intra[:D]

acasa nici atat....

 

urez si eu cu intarziere, dar nu conteaza, m-am gandit la toti fluturasii[olala]

La multi ani, Alexandra Mirelaid="purple">, Dariaid="red">, Andradaid="orange">, Alexandruid="blue">,Luca Marianid="green">id="size3"> [bum][bum][bum][batetoba][batetoba][batetoba][bum][bum]

 

mamici, sa va bucurati de puiutii sanatosi, sa va aduca numai bucurii[olala][olala][olala]

sa nu va suparati ca nu am intrat la timp...ma gandesc mereu la voi.

asa este cand incepi serviciul...timpul se mai limiteaza...

 

msbbid="red"> acum cand intrii tu, nu mai pot intra eu asa des[alcool][:D]

 

azi ies cu fetele la pizza si bere[8D][:D] abia astept, ca n-am mai iesit de vreo 2-3 sapt.

 

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]mamicile si fluturasii

 

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

 

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria id="red"> (21.02.2011)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na salut, iar sunt in tren, e foarte aglomerat, eu nu mai pot de somn cu noaptea mea pe scurt, sunt si mancata bine, doar ca nu pot sa dorm ca am pozitia lui Praslea cand statea sa pazeasca merele, asa sunt de incomode si stramte scaunele astea.

 

Am mancat la restaurantul lui Adi Hadean in cluj, risoto cu ciuperci si legume[q].Felicia stii restaurantul? Doamne ce de second-handuri/outleturi aveti, pfuiiii am plecat cu plasele pline.[:D]

 

Strumph in Cluj ma scolesc la Arhivele nationale, un curs ce-mi trebuie pentru lucru.

 

Roxi tu in ce domeniu lucrezi? Ma bucur ca ne-ai scris.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit!

 

M-am gandit ca va dau un semn de viata, pentru ca nu se stie niciodata …stim cand ne nastem, nu si cand …’’plecam’’.

Doresc sa urez LA MULTI ANI celor ce si-au serbat frumoasa aniversare de 2 anisori si nu numai… recunosc faptul ca m-am uitat peste ce ati scris…nu am citit.

Doresc sa va multumesc pentru urarile catre I de ziua ei, si pentru parerile de rau catre tata…in mod special pentru strumphy….

Dumnezeu este alaturi de noi, noi de El, il simtim in tot ceea e facem, gandim, …rostim.

Ioana a fost tot ceea ce a luminat, lumineaza…si va lumina. Ea a inteles ca buni face nani…si ii serbam ziua, ca dehhh a fost imediat dupa ziua ei…si i-a ramas mintea la tort si luminari

Preotul canta vesnica pomenire cu coliva in mana si luminare si I sufla de zori…si canta LA MULTI ANI!

…s-a intamplat scurt, …inima. Pe 1 aprilie l-am sunat sa vorbeasca cu I, sa-i ureze LA MULTI ANI, culmea…o filmam pe I in acest timp si inregistram conversatia…si a doua zi…am aflat ca ..a plecat. Restul no comment…

 

Mai vreti o veste proasta... astazi am depistat o tumoare pe creier la mama-s.......................... deja e la bucuresti, internata si urmeaza sa fie operata de urgenta luni..marti..........

Va rog sa va rugati pentru sanatatea ei!Este o femeie de nota 200!...nu mai am flaga..putere ptr a comunica...decat cu DUMNEZEU! iarta-ma strumphy......

 

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA

“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...