Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)


Recommended Posts

neatza!!!

scrie scrie MsBB ca ne descretesti fruntile....in multe din descrieri ma regassc 100%, chiar daca eu am 2 fete facute la asa distanta....aia mare e mai incapatanata decat A. si doamne isi pune niste ambitii si o enerveaza pe asta mica de e face un tambalau la mine aici, incat imi vine sa evadez[bang][bang][bang]. dar sunt si momente cand stau relaxata pe canapea si ma tin de burta de la atat ras....se enerveaza rau rau A si incepe sa o alerge cu gura deschisa pe S. si dai ture de living.uneori ajung si la 20 de ture. S tipa aoleu oprit-o ca ma musca ....si dai fuga si sarit pe canapele..nu mai zic de fata ingrozita pe care o are..iar A in spatele ei parca e un pitbull scapat din lanturi...si nu se lasa..cade se ridica,calca pe jucarii si fuga fuga....intervin doar cand obosesc de ras sau ametesc de cate ture au facut...atunci ma gandesc ca poate imi lsabeste A prea tare....ca S ar avea ceva cardio[:D]....daca nu intervin,,tot cea mare cade pe covor si pitbublulu sar pe ea si-ii intinde putin parul....moama de ce se infige...

 

on alta ordine de ideeo as vrea sa fiu si eu mai dezinvolta ca tine....sa scriu cu mai mult umos. dar parca de ceva timp nu mai pot rade. nu stiu de ce..ieri, in autobuz, intr-un moment de privit in gol pe geam, ma gadneam la asta. mi-a venit apoi in minte o faza cu o familie ,mama tata mai purii +un plod mai mare putin decat anna . asteptau zilele trecute autobuzul cu noi....imbracati saracacios. bine totusi ca ,copilul era curat. ii stiu mai de mult cand el era in carucior. ei cred ca strang fiare vechi /cutii de bere etc. ca erau vesnic murdarii, parintii....dar si copilul..doamne era odata asa murdar oe fata si ei beu coca cola..mi-a venit sa ma iau de ei si sa le zic ''in loc de cola mai bine luati o stica de apa si dati si pe fata acestui copil...si nu numai....era negru si pe unghii...dar sa revin, in ziua cand i-am revazut erau curatei. ce mi-a placut la ei a fost ca se iubeau, se strangeu in brate. sarutau cu asa drag copilul. zambeau . un zambet sincer . char daca le descoperea dantura lipsa..se vedea pe chipul lor fericirea. acea fericire a unui om lipsit de griji....si daca nici ei nu aveau probleme...hm....rasetul chitatit al copilului parca era un clopotel in infernul de pe Prelulgire.a venit autobuzul. mama cu baiatul s-a urcat in el dupa ce tata i-a sarutat pe amandiu. baiatul a inceput sa planga dupa tata.da ce plans....tati vino tati te iubesc...mama parca a mormaiut ceva ca a ramas dor sa cumpere medicanente.... in ziua aceea doar i-am privit si m-am gandit''bine ca si-au spalat si ei copilul''. ieri insa am vazut o alta latura a lor..un exemplu de viata....cum se imbratisau pe banca aceea...cum isi sarutau copilul...cum ii vb frumos...cum il priveau...dar mai ales cum ZAMBEAU....Tot timpul au avut zambetul pe buze....o lectie de viata nu altceva....eu oare de ce nu mai pot zambi...nu pot spune ca nu sunt multumita cu ceea ce am .insa ma pierd ff repede prin detalii ..si asta cred ca ma face sa uit sa zimbesc...sunt vesnic cu capsa pusa...

uff sa trec la altceva ca iar dau in ...id="red">

 

Msbb imi pare rau de permisul sotului..daca e cu moartor sigur nu mai ai ce face...si cu prioritatea asta la trecere e cam naspa....nu ai vazut ca unii stau de vb fix pe bordura cu trecerea de pietoni de nici nu stoiii ce sa faci in momentele alea...bai astia trec sau nu..si daca mai e un politist prin preajma el clar ii vedea pe aia cum ca ar fi vrut sa treaca....

 

moama MIki..pai al meu clar isi lua prima bataie de la mine pt 5500lei pt aceeasi fapta...ai rabdare cu mucii si homeopatele ..acum ce mai ai de pierdut...or ceda ei ..

 

Mary ms de pont..chiar am sa incerc

 

Yasmi gata de azi esti toata-n panetone...vb lui Somleac cu boticu-n cioco

 

gata Cami ai spart gheata!!!! ce te invidiez si pe tine..las ca fetele nu mor ele de foame..or sa faca foamea 1-2 zile si gata

 

Anda15 cant te citesc imi amintesc de primele mele 4l de sarcina...defapt nu sunt 12s ..doar vreo 7-8s...dar au fost crunte..nu imi era rau de la mirosuri..nu am vomat....dar aveam vesnic senzatia ca am stomacul in gat..imi juram ca nu mai mananc nimic toata ziua ,in fiecare dimineata....ca dimineata eram ok...numai ca ma lua foamea sau cand coboram la bucatrie imi facea ceva cu okiu....si apoi sa te tii ,iar acea senzatie,ca nu stiu cum sa o descriu..si ma faceam in toate felurile de la proasta/tampita ca iar am bagat ceva in gura pana la am da cu palmeme-n cap ca nu mai suportam....groaznic a fost...si era si cald...ma taram din patul de la etaj in canapeau din living....cum am facut morfo de tim I am scapat.....nu mi-a spus clar ce e bb atunci, insa eu juram ca-i baiat..ca la stefy nu avusesem nici un fel de simptom aiurea....am mancat de toate..nu am avut greturi...nu stai de legumineala...doar daca mergem mult cu tramvaiul si eram in picioare ma mai lesina un pic....nu te pot sfatui nici cum..tot ce citeam si eu atunci pe la fete nu mi-a mers...doarrabdare ca mai ai putin si scapi

trimit mesajul asta si merg sa pun o ciorbica la foc....apoi sa pigulesc tona de spanac ce o am de la tara....si dupa sa ZAMBESC...imi propusesem ce de cum ma trezesc sa o fac..dar cand mi-am amintit ca i garaj ma asteapta 1/2 sac de spanac....de frunzarit..spalat oparit..plus o copila dornica sa ma ajute..mi-a pierit iarsasi zambetul.....

o zi buna!!! azi sper sa mai revin....

pup toate fetele

 

------------------------------------------------

de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Yasmiid="red"> [pup] sa stii ca o sa ma infing mai acusi in apa din chiuveta si o sa ma gandesc la spa-ul tau [:D], o sa mangai legumele pt ciorba si o sa ma gandesc la masajul tau [zz]

Sa va fie de bine relaxarea, fetelor! si sa va bucurati de buni la maxim [pk]

 

Of, Deeaid="red">! Uite cu cata usurinta m-ai facut sa rad si sa lacrimez.

Sa stii ca eu de multe ori asa m-am tras singura la suprafata cand am fost ... mai la pamant cu moralul. Mi-am impus sa caut partea buna a lucrurilor , sa vad frumosul chiar si acolo unde nu e. La urma urmei cam asta-i viata, e doar o chestiune de abordare [:D].

De multe ori mi se pare ca-i la fel cu genul ala de persoane, pe care cu siguranta le-am vazut cu totii , care se duc la o petrecere, de ex, si pur si simplu isi refuza dreptul de a se simti bine.Stau incruntati, intunecati si fara chef , de parca ar fi adusi la petrecere impotriva vointei lor ,si parca au privirea aia de-ti taie si tie orice chef de viata. Nu-si permit sa se deconecteze pt cateva min , sa uite de tot si sa revina la toate, putin mai tarziu , cu un zambet pe buze, mai calmi si mai rabdatori. Pai nu-i pacat? E mai mult decat orice crema antiaging , mai mult decat orice terapie daca cauti si mai si reusesti sa gasesti frumosul in orice, chiar daca n-ai bilioane in cont, chiar daca n-ai cea mai de fita haina, chiar daca n-ai nu stiu ce nebunie aparuta pe piata.

N-are nici o legatura dar ma gandeam intr-o zi cat de frumos era cand eram pustioaca si n-aveam nici bani, nici atatea idei marete in cap si pur si simplu ma bucuram de viata. Bine, viata vine la pachet cu probleme si griji si cate si mai cate responsabilitati dar la urma urmei nu-i mai important sa ne bucuram de ce avem?

Am momente in care uit ca am de ce sa zambesc si ma aud/vad ca pe o babacloanta [vrajitor]

Deci am luat-o grav pe aratura acum [:D].

E atat de emotionat exemplul dat de tine si recunosc ca pt mine nici o avere nu bate zambetul pe care-l primesc de la fete. Bine , nu sunt genul lacrimogen sa zic ca traiesc numai pt asta dar dragostea copilului e sincer cea mai mare bucurie pe care o poti avea.

Si nu ma refer neaparat la o imbratisare care are drept scop vreo bomboana [:D] ci la bucuria aia sincera pe care o are copilul cand te vede. Cand simti ca tu esti centrul lumii lui si vezi ca-i sclipesc pur si simplu ochii cand te vede. Aia mie se pare mie cea mai sincera si mai pura emotie din lume.Mai ales in primii ani de viata , cand stim bine cat e de greu, dar ochiisori aia dulci si sclipitori compenseaza pt toate noptile nedormite, pt tesniunea aia de-ti crapa vena in cap.

Auzi, si cica nu-s lacrimogena ! [8D] Mi-am tras cavar de vedeta [:D]

Hai, Deea, zambeste! Am citit finalul mesajului tau. E pacat sa nu zambesti! Si tu vei fi mai plina de energie si treburile vor merge mai bine [:D]

 

Ailed-dotaid="red"> - halal! Pune si tu sare pe rana! ... de fapt ce zic eu ? [:D] si aici e soare [:D] doarrrrrrrr e acoperit de vreo 14 straturi de nori [alcool]

Sa ai o zi superba!

 

Edit [:D] am venit sa ma laud! Am cautat pe wunderground prognoza meteo pt urm zile si am vazut ca pe sambataaaaaaaa .... tadaaaaa [batetoba] ....avem musafir! Domnuuuuu soare [pk]

Ma retrag sa hibernez pana atunci - sa vezi ce-mi scot io fasolele la soare sambata [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [8D]

 

Soare si iar se anunta 17-18 grade, deci afara cu noi, nu stam mult in casa ca nu se stie cand pleaca si ramanem fara Vit D![:D]

 

Azi mergem in centru pe Oxford Street, vreau sa ii caut pantofiori de primavara, am incercat ieri sa ii pun pantofii din toamna, are 3 perechi noi noute, de cateva ori purtate si nu ii mai intra deloc [alcool] nu ca i-ar fi ficsi, nu pot sa ii bag piciorusul deloc[bibe] a crescut piscoata asta creata de numa peste iarna, s-a lungit si latit [:I]

 

MsBB hai la Londra la soare, nici nu ploua, mare minune! [:D] sa vii cu fetele sa mergem sa zburdam prin parcuri [olala][biz]

 

Yasmi, sa iti fie de bine spa ul [:p] te invidiez, asta stii deja [fum] si distractie placuta cu mami si pofta buna la Panetone [pofta]

 

Mary [pup] tu cand mai vii pe la Englezia? [:D][flo]

 

Ailed [pup] zi la fete ca ai pus poze noi cu motata [nebu][olala][pup] stii tu, cam rarisim asa ceva la tine [alcool]

 

Somleac, am raspuns la PM [flo]

 

gata, telegrafic azi ca ma grabesc, plecam afara la shopping, sa vedem cu cate sacose ma intorc, pentru piscoata, ca pentru mine am cam uitat sa ii iau, astept sa mai topesc cateva kg [:I][:D] ea e in crestere dupa cum se vede si ii trebuie hainute si pantofi noi mereu [alcool] o sa fie o inaltoaga si lata in spate, gene de est europeanca [:D] toti englezii ma intreaba cati ani are pe unde ma mai duc cu ea, si cand aud ca numa 2 ani, casca ochii mari cat cepele, ca cica pare de 3 ani [:-@][alcool] deh... a luat si de la ma`sa ceva bun, inaltimea [:I]

 

 

am pus cateva pozici de ieri din parcuri si la finalul albumului 3 filmulete cu Sophia cand se da pe tobogane , cum se uita ea dupa copii, refuza sa plece acasa , cica No No [alcool] si mai zice si " ups shoiii= ups sorry" cand da fund in fund cu o alta fetita pe tobogan [bibe] e british, a invatat-o tac`su, sa zica sorry si la gaste [:D] nu , nu daddy a invatat-o, zice ea ca e neam de englezoaica [alcool] ma ameteste deja cu ups sorry, thank you, please... and so on [alcool][alcool]

 

[hop] In parcid="red">id="size3"> [biz]

 

 

[fuga]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scurt de tot de tot ca sunt pe fuga :))

msbb, gandim la fel, si eu incerc intotdeauna sa vad partea buna, frumoasa!!! si uite asa imi fac viata mai frumoasa!!!

 

si de fapt am intrat pt sophia, de mami strumf, doamne e delicoasa cretulina ta!!!!! ma face sa zambesc de cate ori o vad!! nu vrei un ginerele smecherel?? :))

 

de ally mai stiti ceva??

 

va pupic!!!!

 

 

 

__________________________________________________

mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior id="Book Antiqua">!id="red">! id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Gata, nu ma mai plang de greturi ca vad ca trezesc nostalgii[:D][:D]

Deea, eu si la Alex am fost leguma pana la 18 sapt cand am bifat -5kg[pk], deci eram manechin-ponei in trim2[:D],acum se pare ca tot asa e modelul, deci numai bine o sa fiu la vara la mare, putin burtos dar fara aripioare[pk]

 

Eu am inceput sa-i zic lui Alex ca mami are bebe in burtica, el incantat ma tot pupa pe ea, bebe, bebe, ma controleaza la buric si apoi se muta la tati si-l ia si pe el la control la buric, bebe, bebe[:D][:D]

 

Ce soare e la TM[pk][pk][pk]

 

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011) [gravired] 10+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele

 

sophia esti delicioasaaaaaaaaaaa[olala]

si nu ne trimiti noua pantofiorii? ca si asa petra nu are ca e mai lata putin decat antonia si nu se pupa la numar[bang]

 

eu azi am ore dupa 15 deci acasa ca si pana acum

am facut ceva de mancare

am calcat si spalat

dar afara nu am iesit ca bate vantul de ne ia pe sus

desi vremea e superbaaaaaaaaaaaaaa

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si PETRA ADRIANAid="pink">(05.04.2011)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la stiri acum se s-a intamplat in Boston [:(]. Cumplit!

 

strumphid="red"> - dupa ce am descoperit ce se ascunde in copac - un cret mic si frumos [:D] pardon , inaltttt si frumos , am vazut si picaju' si "coliziunea" celor 2 participante la alunecarea pe partie ... si la shoiiii - i-as papa gurita [olala] , ca asa-i de dulce!

Am vazut filmuletele cu Sofia paznic si mi-a cerut bis la scena deschisa pana i-am zis ca Sophia ta a plecat la culcare .

Sa ne arati si noua ce ai cumparat. Spor la [shopi].

 

Andaid="red"> - [:D] ba io zic sa mai zici , ca mie-mi place ( Doamne fereste, nu ca ai greturi!) ca-mi aduc aminte cu mare placere de niste momente frumoase pe care ... cel mai probabil ( acu-mi frec bolul de cristal [:D]) nu o sa le mai traiesc din nou. Ma buseste rasul/plansul acum cand imi amintesc cum Andra-mi lua burtoiu in brate si pupa cu putere epidermu' rugand locataru sa scoata capul pe fereastra "mica, mica, Fofia, hai afala" [:-)))]

 

 

Asa ca sa ma "laud" cu cat de stricata e mansarda mea [alcool] zic in soapta asa, sa nu-mi stric firma de om serios [:D], ca i-am dat cupilului furculita [alcool] sa manance ciorba. Cu gandul la cele auzite la tv, stirea de care ziceam mai sus nici n-am realizat ca i-am dat in loc de lingura furculita [alcool]. S-a uitat saracu copil contrariat la mine ... eu, normal ca am insistat in prostia mea si i-am zis sa prinda curaj, sa se infrupte cu tupeu din talentul meu de [yami] si ea , saraca , s-a conformat. A bagat furculita in ciorba... a dus la gura ... si eu ... tamp asa priveam nedumirirea ei. Mi-a luat vreo cateva secunde bune sa pricep ca intradevar imi lipeste o rotita sus acolo si am salvat cupilul de la infometare cu mancarea in fata [alcool].

 

Am tacut! [:D]

Ma duc sa schimb un pampers mirositor si apoi nani. Eu ma apuc de treaba ca dupa aia merem dupa Andra la gradi si merem in parc .... daaaaa , a razbit soareeeeleee [pk]! E si aici soareeee [colegi]

Paaa-pa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...