Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Cantarul meu e din nou intepenit la 51. Il mai dau o sansa pana dupa ziua de apa, zi fata de care am o mare retinere [:p]

 

Deci rariti randurile saptamana asta... Nu-i nimic, eu va astept aici si va evaluez dintr-un ochi cozonacii (despre care va doresc sa fie gustosi, dar sa nu se transforme in colaci pe talie!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andra, "zana bunataturilor" cum te-ar numi iadele mele, daca, numai daca, prin cine stie ce aliniere prielnica a planetelor, as indrazni de Pasti sa incerc sa fac primul cozonac din viata mea, neavand forme de cozo, ci doar de chec, as putea folosi forma rotunda (dimensiuni clasice) de tort? Si pentru ea cata faina sa folosesc in compozitie? 1kg e ok?

Doamne, nu-mi vine sa cred ca intreb asa ceva [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, nici eu n-am reusit sa tin cu apa toata ziua aia, am baut pe langa ceaiuri si cafele si cate un pahar de suc de rosii facut in casa, altadata o cana de supa clara de legume, oricum e o zi tare pacatoasa. Parca imi aduc aminte ca nici la mine nu s-a vazut vreo diferenta la cantar dupa ea, dar nu stiu, parca atunci mergea mai rapid slabitul ca acum...

 

O sa incerc, o sa-mi aranjez cumva programul sa fiu foarte ocupata, dar daca n-o sa pot si n-o sa pot, o sa-mi cumpar o doza de lapte de soia [panda]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha ...cat asteptam eu un mesaj ca al Carolinei ...yeah baby !!! ...eu declar de acum ca nu tin ziua de apa ...

 

Am stat in grafic pana ieri cand am avut musafiri care au adus de la ei putere baclava si alba-ca-zapada ...toata ziua am mancat corect, la masa numai carne si salata de varza ...putina branza ...stiu ca nu trebuie amestecate dar macar am stat cu proteine ...dar nenica, am vazut prajiturile alea, am cedat.

 

Azi nu m-am suit pe cantar.

 

Eu continui ...azi salata de varza si fasole batuta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit reteta.

 

http://comunitate.desprecopii.com/forums/index.php?/topic/71059-manualul-pinguinilor-nu-mai-e-provizoriu/page-12

 

 

Karula merg facuti in forma de tort sau oala de pamant insa diametrul acesteia sa fie mai mare sau egal cu 28,ca altfel dau pe afara.Injumatateste reteta oricum.

 

 

Zi asa ,zana?!

 

Spor la cozonacit dragelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula daca ai nelamuriri ,zii!

 

Plecam pe dupa amiaza ,ca asa-i apuca pe clientii nostri,pe ultima suta de metri si cum "clientul nostru, stapanul nostru",ne-am amanat plecarea pana ii rezolvam pe toti.

 

Dragelor am facu prostia sa ocolesc ceaiul in ultimele 3-4 zile,groaznic,m-am balonat,m-am constipat,ufff.

Musai trebuie sa beau ceai macar o cana pe zi ,e clar,nu pot fara.

 

Astazi

 

mic dejun

 

-nanas :)

 

Pranz

 

-covrig,am pofta de covrig si cum suntem in haos total cu plecarea asta voi manca in consecinta.

 

Cina

 

greu sa vedem cum o fentez pe tusi :) ca voi fi deja la Cluj

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Uff..si eu m-am blocat cu cantarul si din pacate,am observat inca dinainte sa tin Rina(tura asta) ca slabesc mult mai greu.Nu inteleg de ce naiba pentru ca am destule kg de dat jos.Inainte de Rina am mai tinut ceva,adica am mancat tot disociat pe zile si la fel,aproape nici un rezultat.Cred ca s-a obinuit organismul meu cu dietele si nu stiu ce sa ii fac ca sa ii dau un sut ,sa o ia la vale.Chiar nu stiu..

 

Despre ziua de apa..nici eu nu am tinut-o.De fapt am tinut-o o data,in prima tura de Rina si mi s-a parut un chin imens si aiurea asa ca am renuntat.Atunci am reusit pentru ca am fost plecata toata ziua si nu am avut timp efectiv sa manac dar nu va spun cum ma simteam al sfarsitul zilei.

Din partea mea..nici sa nu existe aceasta zi.Si de pe forumul celalat,putine fete o tineau si la fel,se blocau dupa ziua de apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi era sa tin ziua de apa vrand-nevrand :( Enterocolita fetei a facut turul casei, l-a rapus mai intai pe sotul meu ieri apoi pe mine azi-noapte. Cumplit, abia mi-am revenit, dar mi-am revenit, ca azi e zi de tort doar [hippi] Am primit la prima ora un brat de liliac si pupaturi cat sa imi ajunga inca un an.

 

Ma regasesc exact in ce ziceti, Andra si Paff! Sunt foarte umflata si dupa o noapte in care practic am scos tot ce aveam in mine pe toate partile, cantarul arata aproape un kg in plus. Odios! Dar, ca si tine, Andra, sunt in asteptarea "acelei perioade" si asta e o explicatie. Evident ca Mr. Perfect a slabit dupa boala de ieri 3kg [:(!] 

 

Paff, da, e ceva cu organismul care nu mai reactioneaza, sunt convinsa. Dar nu stiu cum sa fac, nu vreau sa renunt si sa trec la masuri mai drastice, ca in primul rand nu sunt in stare, si apoi mi-e teama sa slabesc brusc si sa pun repede dublu la loc. Nu ma mai stresez deloc cu apa aia, m-ati convins.

 

Zana bunataturilor, mi-e si rusine sa zic, dar zic: eu drojdie nu gasesc decat de-aia uscata la plic. Ce fac cu ea? [jamaica]  Apoi, daca umplu doua rulouri si le impletesc asa in 2, le pot face spirala rotunda in tava de tort? Ca un sarpe incolacit. Iese ceva? Si da, cozonac o sa incerc sa fac, dar tortul de azi il face cofetaria, le las pe fete sa il aleaga, sa aiba si ele o bucurie (halal mama!) .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...